مقالات آموزشی

نکاتی در رابطه افزونه یواست و احکام و دستورات آن در حیطه سئو

مفید بود؟

در بخش اول به تفصیل در مورد هدف نگارش این قسم یادداشت‌ها، توضیحاتی ارائه داده شد پس بدون فوت وقت و از دست دادن حجمی از کلمات، به‌معنی واقعی کلمه روی دور تند، به سراغ پرسش‌های سئوی شما رفته و تلاش می‌کنیم تا حد امکان تعدادی از پرسش‌های پرتکرار و متداول کاربران را پاسخ دهیم. در ضمن باید خاطرنشان کرد که سلسله یادداشت‌های “پرسش و پاسخ سئو، روی دور تند” همچنان ادامه خواهد داشت.

پرسش اول؛ در رابطه افزونه یواست و احکام و دستورات آن در حیطه سئو

افزونه(پلاگین) یواست، کار ما در سئو را راحت کرده است اما گاهاً پیروی کامل و دقیق از خواسته‌ها و دستورالعمل‌های آن، ساخت می‌شود! آیا می‌توان از کنار برخی از موارد لیست دستورات و تقاضاهای آن رد شد و تنها به دستورات و سخت‌گیری‌های آن در مورد عنوان(تایتل)، بدنه متن، تگ‌های (H2)، متا دیسکریپشن، (url) و کپشن عکس‌ها توجه کرد؟

 

افزونه‌هایی مانند یواست، برای کمک به افرادی که خواهان تنظیم خودکار عناصر اصلی سئو هستند، بسیار عالی و کاربردی است. حتی ما نیز در برخی مواقع از این افزونه برای مرور وضعیت سئوی سایت استفاده می‌کنیم و آن را به کاربران پیشنهاد می‌دهیم.

اما مانند هر چیز دیگری در دنیای سئو و تولید محتوا ، تمام کارها، دستورات و احکام آن در نقش قانونی قطعی، مطلق و لازم‌الاجرا نیستند! هر افزونه‌ای، به علت استفاده از هوش مصنوعی و پروسه‌های ماشینی که برای آن تعریف شده، ممکن است به همان میزان که فکر انسان دقیق و خلاق است، موفق ظاهر نشود.

 پس شک نکنید بسته به میزان تخصص و شناختی که از حیطه سئو دارید، می‌توانید به شکل دستی و با تشخیص خود، تغییراتی در قواعد یواست ایجاد کنید. پس فراموش نکنید در صورت داشتن تخصص کافی و اطمینان از ثمربخش بودن سبک سئوی خود، می‌توانید تغییرات جزئی در قوانین ایجاد کنید؛ بخصوص در مورد صفحاتی از سایت که نقطه اتکای قدرت آن هستند.

 

پرسش دوم؛ پلتفرم انگولار جی.اس در تعامل با موضوعات و مبانی سئو

با فرض اینکه سایت خود را با پلتفرم انگولار جی.اس (Angular JS) بازسازی کنید، آیا بهبود چشم‌گیری در وضعیت سئوی سایت ایجاد خواهد شد؟ به طور خلاصه باید گفت که ما قصد داریم وب‌سایت خود را با این پلتفرم بازیابی و بازنمایی کنیم. حال نیاز است تا پیش از راه‌اندازی مجدد آن، از اثربخشی و کاربردی بودن انگولار جی.اس مطمئن شویم.

 

اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، دست نگه دارید! سایت خود را بر مبنای پلتفرم انگولار جی.اس بنا نکنید. این پلتفرم هیچ مشکل در کارکرد ندارد، به سادگی قابل بهینه‌سازی است، تعامل مناسبی با موتور جستجوی گوگل دارد و تمام اصول سئو در آن قابل پیاده‌سازی استو حتی خود موتور جستجو گوگل نیز کاربران به استفاده از آن توصیه می‌کند.

انگولار جی.اس فوق سریع و چابک است. اگر مطالعه این جملات شما را سردرگم کرده، جای نگرانی نیست؛ شما را به مطالعه ادامه متن دعوت می‌کنیم. با تمام اوصاف و توضیحات فوق، اجازه دهید یک سوال جالب و هوشمندانه در این مورد طرح کنیم:

چند متخصص حیطه سئو، به معنی واقعی کلمه آن را شناخته و بر اصول بهینه‌سازی و سئوی این پلتفرم اشراف دارد؟

در خوش‌بینانه‌ترین حالت تعداد معدودی! در بخش متخصصان سئوی پلتفرم انگولار جی.اس، کمبود شدید متخصصان کارآزموده ملموس است و سخت بتوان سئوکاری حرفه‌ای و با تجربه یافت که در استفاده از این پلتفرم حرفه‌ای باشد! پس اینکه حتی گوگل توصیه به استفاده از آن کرده، به معنی سهولت در کاربری آن نیست.

انجام اغلب امور با این پلتفرم برای سئوکاران سخت است؛ از نحوه آنالیز کلیدواژه‌ها و تولید آن‌ها به منظور برتری در پروسه‌های آنالیز، تا ایجاد لایه‌های مختلفی از محتوا. هرچند نباید فراموش کرد که آینده حوزه وب، تولید محتوا و سئو در دست این پلتفرم است اما امروز برای رفتن به سوی آن قدری زود است.

در نهایت باید خاطر نشان کرد اگر سئوکاری حرفه‎‌ای در ایجاد رابطه با این پلتفرم در تیم خود داشته و سایر اعضای تیم تولید محتوای شما با این پلتفرم به طور کامل آشنایی دارند، نه‌تنها استفاده از آن مشکل‌ساز نیست بلکه بسیار عالی و مثمر ثمر نیز خواهد بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.