مقالات آموزشی

استفاده از یک صفحه طولانی در مقابل چند صفحه کوتاه در طراحی سایت

مفید بود؟

پس از خواندن چنیدین مقاله طراحی وب سایت به راحتی می توان به یک توصیه مفید دست یافت و آن این است که: یک صفحه وب باید مقادیری محتوا داشته باشد که به راحتی در یک صفحه نمایش جا شود. برای محتوای طولانی تر بهتر خواهد بود تا از چند صفحه استفاده کنید، به طوری که هیچ صفحه وب، بیشتر از یک صفحه نمایش نباشد. دلیل آن هم واضح است، افراد تمایل زیادی ندارند تا دائماً به پایین صفحه بروند و اصطلاحاً Scroll کنند.
افرادی که چنین سیاست و دیدگاه دارند، معتقد هستند که مردم ترجیح می دهند وارد صفحه ای شوند که کلیات آن را می توان در یک نگاه دید و با کلیک کردن بر روی صفحه های بعد، تا آنجا که دوست دارند پیش می روند. اما صفحه ای دائماً باید به پایین آن رفت فرد را خسته می کند. یک مثال واضح چنین خواهد بود: تصور کنید در حال خواندن درس هستید، به احتمال بسیار زیاد در صورتی که هر صفحه از کتاب شما پر از مطلب باشد، شما را خسته می کند، به طوری که انگار این صفحه تمامی ندارد. اما مطالب کوتاه در تعداد صفحه بیشتر، این ذهنیت را برای شما ایجاد می کند که مطالعه این کتاب آسان تر است.
اما در کنار این دیدگاه افرادی نیز هستند که با صفحه هی طولانی موافق هستند و دلیل های قانع کننده ای نیز برای خود دارند برای مثال: در وب سایت های چند صفحه ای زمان بیشتری باید صرف شود تا هر صفحه باز شود – در صورتی که بخواهیم صفحه ها را پرینت بگیریم دچار مشکل می شویم – در جستجو کردن دچار مشکل می شویم – نمی توانیم کل مطلب را در یک صفحه وب ذخیره کنیم و مشکلاتی از این قبیل. حال تصمیم با شما خواهد بود که با در نظر گرفتن این دو مساله بهترین را برای کار خود برگزینید

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.