مقالات آموزشی

ارزشمندی محتوا برای دانلود کردن

مفید بود؟

موفقیت استراتژی شما در بازاریابی محتوا تابع عوامل مختلفی است که برای رسیدن به آن باید تمام اجزا به درستی حرکت نمایند. ملاحظات نشان می دهد که تنها ۳۰ درصد از بازاریابان محتوا در مدل (B2B) اعلام نموده اند که این روش از بازاریابی برای آن ها موثر واقع شده است؛ بنابراین زمان بازتعریف و ارزیابی تمام اجزای حرکت این استراتژی است که مهم ترین آن بخش خروجی قیف تولید محتواست.

در ابتدا به پیش زمینه ای اشاره خواهیم نمود، قیف بازاریابی محتوا دارای سه بخش اساسی است. بخش اول که در بالاترین نقطه واقع شده است مقالاتی است که برای انتشارات خارجی ارسال می کنید، بخش میانی قیف دقیقا جایی است که شرکت شما در آن حضور دارد و اینکه شرکت شما دقیقا چیست و چه چیزی کاربران را مجذوب کسب و کار شما می کند.

بخش سوم قیف محتوا نیز محتوایی است که سبب موفقیت در فروش محصولات یا خدمات شما می شود. این دست از محتوا معمولا باعث محدود کردن مخاطبین در بدست آوردن اطلاعات بیشتر و مناسب تر می شود. محتوا غیر قابل دسترس یا محتوای درب دار (Gated content) به محتوایی گفته می شود که معمولا در طیف وسیعی از  گزارشات سازمانی، کتاب های الکترونیکی، قالب ها و چک لیست ها قرار دارند. که ارزش دانلود کردن را برای مخاطبین خواهد داشت ولی به راحتی در اختیار کاربران قرار ندارد. حال سوال اساسی اینجاست چگونه به آن ارزش دست یابیم؟

سه کیفیت برای Gated Content وجود دارد

در نظر بگیرید که قبل از اینکه کاربران شما به Gated Content دسترسی داشته باشند، بیایند و سوالات خود را بپرسند و اطلاعات شخصی خود را نیز ثبت نمایند. از جزییات صنعت و جایگاه شان تا ایمیل، آدرس و نام شرکت هایشان را وارد کنند و در اینجاست که شما باید محتوای با ارزشی را که درخواست نموده اند را در اختیارشان قرار دهید.

محتوایی که شما قصد ارایه آن در پشت درب کسب اطلاعات از مخاطبین تان را داشتید نباید شامل یک مقاله قدیمی طول و دراز باشد، محتوای ارزشمند دارای سه فاکتوری است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود:

 

۱- اطلاعات منحصر به فرد

نکته کلیدی دقیقا همین جاست که اطلاعات یا منابعی را فراهم کنید که فقط شرکت شما به آن دسترسی دارد. اطلاعاتی که کاربران بتوانند آن را در جای دیگری پیدا کنند فاقد ارزش است. بنابراین اگر شما یک تحقیق منحصر فرد و یا یک فرمول خاص را توسعه داده اید که به اندازه گیری یک مورد خاص می پردازد در واقع این اطلاعات یک بخش از Gated Content است.

۲- عمیق تر بنویسید!

استاندارد نوشتن مقالات در وبلاگ های مختلف و تخصصی حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه است که این میزان فرصت کافی را به شما برای انتقال مفاهیم مدنظرتان نمی دهد. بنابراین به جای کپی کردن این موارد در یک کتاب الکترونیکی و یا گزارشات وقت بیشتری بگذارید و با استفاده از کلمات کلیدی مقاله به عمق مطلب بروید، به نقل قول از رهبران تیم هایتان بپردازید و با متخصصان بیشتری صحبت کرده و نظرات آنان را در محتوایتان منعکس کنید. این نوع از محتواست که مخاطبانتان را سیرآب می کند و باعث روشن شدن نقاط تاریک ذهنشان می گردد.

۳- به راحتی قابل استفاده باشد

قبل از اینکه محتوا و داده های خود را در اختیار کاربران تان قرار دهید ابتدا مطمئن شوید که فهم آن راحت است؟ به جای در اختیار قرار دادن داده های خام به کاربران، از نمودار ها و چارت های مختلف استفاده کنید این مساله باعث افزایش سرعت درک مخاطبین خواهد شد. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از تصویر، شکل و نمودارها سرعت انتقال اطلاعات را تا چندین برابر افزایش می دهد. فراوانی و رفتار کاربران ترافیک اینترنتی موبایل در ایران نمونه ای از در اختیار قرار دادن داده ها در قالب نمودار و چارت است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.