مقالات آموزشی

انواع روش های گرفتن بک لینک رایگان

مفید بود؟

گرفتن بک لینک رایگان رویای هر سئو کاری است. تمامی فعلان عرصه سئو می دانند که بک لینک از مهم ترین اقدامات برای ارتقا جایگاه سئو است. اغلب متخصصان برای گرفتن بک لینک هزینه زیادی می کنند. در مقابل کسانی هستند که به دنبال منابعی برای گرفتن بک لینک رایگان هستند.

آیا گشتن به دنبال منابع رایگان بک لینک رویکرد حرفه ای است؟ آیا بک لینک های رایگان تاثیری در ارتقا جایگاه سئو دارند؟ چه نکاتی باید در گرفتن این نوع از بک لینک ها مد نظر باشد؟ از کجا می توان بک لینک رایگان گرفت؟ با ما همراه باشید تا به تمامی این سوالات پاسخ دهیم:

بک لینک رایگان آری یا نه؟

بسیاری تصور می کنند گرفتن بک لینک رایگان بی فایده است و تنها بک لینک های پولی هستند که بر ارتقا جایگاه سئو تاثیر دارند. بنابراین تنها متمرکز تبلیغات کلیکی، انتشار پست مهمان در سایت های پولی و … هستند. واقعیت این است که سایت های حرفه ای زیادی هستند که به دنبال منابعی برای گرفتن بک لینک رایگان هستند و توانسته اند با این رویکرد هم در هزینه های پروژه سئو خود صرفه جویی نمایند و هم بک لینک های خوب و موثری دریافت نمایند.

پس در گام اول باید بدانید که بک لینک رایگان می تواند تاثیر زیادی بر جایگاه سئو داشته باشد. همچنین این رویکرد کاملا حرفه ای است. البته باید بدانید که گرفتن بک لینک رایگان کار ساده ای نیست و حتما باید نکات و الزامات آن را بدانید تا بتوانید از این فرصت ها استفاده کنید.

هر سایتی برای گرفتن بک لینک رایگان مناسب نیست.

اگر تصمیم دارید تا با بک لینک رایگان، جایگاه سئو سایت خود را ارتقا دهید، باید در انتخاب سایت ها سختگیر باشید. هر سایتی که می توان از آن بک لینک گرفت، گزینه خوبی نیست. ممکن است بک لینک بگیرید اما نه تنها ارتقایی در جایگاه سئو شما رخ ندهد، حتی جریمه شوید. دو پارامتر دامین اتوریتی و اسپم اسکور اهمیت زیادی در انتخاب سایت دارد.

سایت هایی با دامین اتوریتی بالا و اسپم اسکور پایین باید در اولویت شما باشند تا بتوانید برای گرفتن بک لینک از آنها برنامه ریزی کنید. در مقالات مختلف سایت های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند. تلاش کنید سایت هایی بررسی شده را که توسط متخصصین مناسب تشخیص داده شده اند برای گرفتن بک لینک انتخاب کنید.

با انواع روش های گرفتن بک لینک رایگان آشنا شوید 

روش های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کنند، بک لینک رایگان بگیرید. شما می توانید در سایت های وبلاگ نویسی، محتوا منتشر کنید و به صورت رایگان بک لینک بگیرید. parsiblog.com یا avablog.ir از جمله این سایت ها هستند. شما می توانید از سایت ساز ها استفاده کنید.

در این حالت این امکان برای شما وجود خواهد داشت که سایت های مختلفی داشته باشید و در محتواهای صفحات مختلف این سایت ها، به سایت خود لینک دهید. webs.com یا zoho.com نمونه ای از این سایت ها هستند.  سایت های به اشتراک گذاری محتوا و بازنشر محتوا نیز می توانند بستر خوبی برای گرفتن بک لینک به صورت رایگان باشند. Scoop.it و articlesmaker.com از سایت های شناخته شده از این نوع هستند.

استفاده از سایت ها رزومه ساز، سایت های نظر سنجی، صفحه سازها، سوشیال بوکمارک ها، سایت های به اشتراک گذاری ویدیو و … همگی می توانند بستر هایی برای گرفتن بک لینک رایگان باشند. اگر استراتژی گرفتن بک لینک رایگان را انتخاب کرده اید، باید با این سایت ها و انواع آنها آشنا شوید. استفاده از یک نوع سایت معمولا شما را به نتیجه دلخواه نمی رساند و لازم است از چندین نوع سایت و بستر برای گرفتن بک لینک استفاده کنید.

تنها به دنبال بک لینک های dofollow نباشید.

بک لینک ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند. گروه اول، بک لینک هایی از نوع dofollow هستند. یعنی اعتبار پیج که از آن بک لینک می گیرید با لینک منتقل می شود. در مقابل بک لینک های nofollow قرار دارند. در این نوع بک لینک ها، اعتبار پیجی که بک لینک می­دهد از طریق لینک منتقل نمی شود.  اغلب بک لینک هایی که به صورت رایگان از سایت ها می گیرید، از نوع nofollow هستند.

لینک های dofollow قوی تر و موثرترند. بنابراین افراد به دنبال گرفتن بک لینک از این نوع هستند. توصیه ما این است که بک لینک های nofollow را دست کم نگیرید. گوگل این نوع بک لینک ها را نیز مد نظر قرار می دهد. بک لینک های dofollow از سایت های معتبر را در اولویت قرار دهید اما  تنها به دنبال این بک لینک ها نباشید.

بک لینک رایگان دائمی یا موقت

برخی از سایت ها این امکان را برای شما به وجود می آورند که بک لینک رایگان به صورت موقت و برای مدت کوتاهی داشته باشید. معمولا استفاده از خدمات این سایت ها برای مدت 30 روز رایگان است. توصیه می کنیم به دنبال منابع بک لینک دائمی باشید و سایت هایی را انتخاب کنید که بک لینک های دائمی ایجاد می کنند. بک لینک های موقت معمولا تاثیر چندانی در سئو ندارند.

طبیعی رفتار کنید.

رفتار طبیعی یکی از مهم ترین نکات در گرفتن بک لینک رایگان است. اگر به صورت ناگهانی تعداد بک لینک های شما افزایش یابد، گوگل به شما مشکوک می شود. در این حالت ممکن است جریمه شوید. فراموش نکنید آنچه که از نظر گوگل اهمیت دارد و به آن امتیاز می دهد، بک لینک طبیعی است. بنابراین گرفتن بک لینک از طریق سایت ها و … اقدام ایده آلی از نظر گوگل نیست. در کل باید تلاش کنید که رفتار طبیعی داشته باشید و با یک نرخ طبیعی تعداد بک لینک های خود را افزایش دهید.

بک لینک طبیعی را کنار نگذارید

گرفتن بک لینک رایگان، یک رویکرد حرفه ای است که می تواند به شما در ارتقا جایگاه سئو در کوتاه مدت کمک شایانی نماید. اما آنچه که اهمیت دارد این است که شما برنامه ای برای گرفتن بک لینک طبیعی داشته باشید. بنابراین در کنار شناسایی سایت ها برای گرفتن بک لینک رایگان، برای گرفتن بک لینک از روش های مورد پسند گوگل نیز اقدام کنید. سایت های مرتبط و معتبر را شناسایی کنید و سعی کنید از این سایت ها به روش های مختلف مثل انتشار پست مهمان و … بک لینک بگیرید.

از رقبا غافل نشوید

شما می توانید از طریق تحقیق و بررسی، سایت های زیادی را شناسایی کنید و به کمک آنها بک لینک رایگان بگیرید. یکی از بهترین راه های میانبر برای شناسایی سایت ها، بررسی رقبا است. شما می توانید به کمک ابزارهایی مثل ahrefs بک لینک های رقبای خود را زیر ذره بین بگیرید. به کمک رقبا می توانید سایت های موثر و معتبر را برای گرفتن بک لینک انتخاب کنید!

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.