مقالات آموزشی

راه‌هایی که ما را در خصوص دنبال کردن مطالب اینترنت راهنمایی می کند

مفید بود؟

 

جستجو در اینترنت ممکن است برای شما یک کار وقت‌گیر خسته کننده باشد. با وارد کردن یک کلمه یا عبارت در یک موتور جستجو قطعاً با حجم زیادی از اطلاعات نامرتبط مواجه می‌شوید. پس از این حالت حتماً این سؤال را از خود می‌پرسید که باید در اینترنت دنبال چه بگردیم؟ شما برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز خود در اینترنت باید نحوه جستجوی خود را اصلاح کنید. زیرا با روش‌های صحیح جستجو در اینترنت می‌توانید دقیقاً به اطلاعات موردنیاز خود دست یابید و دیگر با اطلاعات نامرتبط برخورد نخواهید کرد. در این مقاله، ما شش شیوه مهم را بررسی کرده ایم که می‌توانند به شما کنند تا به اطلاعات مورد نظر خود در فضای آنلاین دست یابید.

توصیه میکنیم مقاله چرا خلاقیت در ارائه کنفرانس مهم است؟ معرفی 5 ایده برتر برای ارائه خلاقانه کنفرانس

را مطالعه نمایید

 

راه‌هایی که به ما کمک می‌کنند تا بدانیم در اینترنت دنبال چه بگردیم

در این بخش از مقاله ما به شما کمک می‌کنیم تا از راهکارهای مؤثر برای جستجو در اینترنت استفاده کنید. درنتیجه یافتن پاسخ سؤال “در اینترنت دنبال چه بگردیم؟ ” برای شما آسان‌تر خواهد شد.

موتور جستجوی خود را تغییر دهید

موتورهای جستجو با رتبه بندی حدود 625 میلیون وب‌سایت به شما کمک می‌کنند تا به محتوای خاصی دست یابید. امکان دارد شما یک موتور جستجو را بیشتر استفاده کنید. اما این امر نباید موجب ایجاد محدودیت در شما برای استفاده از انواع موتورهای جستجو شود. هیچ‌کدام از موتورهای جستجو کامل نیستند و هر یک از آن‌ها نقاط ضعف متفاوتی دارند. موتورهای جستجوی Google

و Bing بیشتر از سایر موارد توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع نتایج جستجو در گوگل نسبت به سایر موتورهای جستجو بیشتر است. بنابراین به عنوان بزرگترین منبع برای یافتن صفحات مختلف و انواع محتوا در جهان محسوب می‌شود. با این حال، بینگ در نتایج جستجو بیشتر اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته موتورهای جستجوی دیگری مانند DuckDuckGo و Dogpile نیز در بین کاربران ویژه خود محبوبیت زیادی دارند.

 

شما می‌توانید از موتورهای جستجوی تخصصی برای جستجوهای در حوزه های بسیار خاص استفاده کنید. به عنوان مثال، Google Scholar یکی از این موتورهای جستجوی تخصصی است که پژوهشگران از آن برای یافتن مقالات آکادمیک استفاده می‌کنند. در حالیکه امکان دارد یافتن چنین مقالاتی در موتور جستجوهای عمومی سخت باشد. موتور جستجوی Wolfram Alpha هم برای افرادی مفید است که به داده ها و اطلاعات آماری نیاز دارند.

برای جستجو در اینترنت از کلمات کلیدی مشخص استفاده کنید

کلمات کلیدی شامل عبارات یا اصطلاحاتی هستند که به شما در یافتن محتوای درست در اینترنت کمک می‌کنند. اگر شما، با توجه به نیاز خود از کلمات کلیدی درست و هدفدار استفاده کنید، موتورهای جستجو بهتر می‌توانند اطلاعات مورد نظر شما را پیدا کنند. مثلاً اگر می‌خواهید یک موسسه طراح را در منطقه خود پیدا کنید تا یک غرفه نمایشگاهی را برای کسب و کار شما طراحی کند، با تایپ “طراحی غرفه” در یک موتور جستجو، صفحات زیادی برای شما به نمایش در می آید که ممکن است شامل اطلاعات در مورد انواع غرفه ها هم باشند.

اما با تایپ طراح غرفه نمایشگاهی، می‌توانید تعداد محدودی از شرکت‌ها را در این حوزه پیدا کنید. شما با توجه به هدف جستجوی خود حتی می‌توانید کلمات کلیدی دیگر را به عبارات جستجو شده اضافه کنید تا نحوه جستجوی خود را اصلاح کنید. به عنوان مثال، با اضافه کردن موقعیت مکانی خود، احتمالاً می‌توانید یک شرکت طراح غرفه را در محل زندگی خود پیدا کنید.

آیا برای شما هم این سؤال پیش آمده است که در اینترنت دنبال چه بگردیم؟ پس در ادامه همراه ما باشید تا با مطالعه راهکارهای مناسب، به پاسخ این سؤال برسید.

 

از عبارات ساده در موتور جستجوی خود استفاده کنید

برخی از افراد از حروف اضافه و کلمات ربطی در هنگام تایپ کلمات کلیدی استفاده می‌کنند. “از، در، تا و یک ” از پرکاربردترین حروف و کلمات هستند که موجب می‌شوند شما صفحات بیشتری را در نتایج جستجوی خود داشته باشید. بنابراین، بهتر است چنین حروف و کلماتی را در هنگام جستجو در اینترنت حذف کنید. البته یک استثنا در استفاده از این نوع کلمات وجود دارد و آن این است که اگر به دنبال اسم یا عنوان خاصی هستید می‌توانید از آن‌ها در هنگام جستجو در اینترنت استفاده کنید.

با علامت ” ” (علامت نقل قول) نحوه جستجو در اینترنت را اصلاح کنید

با قرار دادن عبارت یا کلمه مورد جستجو در داخل علامت “” (نقل قول) به موتور جستجو کمک می‌کنید تا عبارت یا کلمه موردنظر شما را پیدا کند. به عنوان مثال، اگر فقط کلمه کارگردان را در موتور جستجو تایپ کنید، احتمالاً در نتایج جستجو صفحات مرتبط و غیر مرتبطی را مشاهده خواهید کرد. با این حال، اگر این کلمه را به صورت “کارگردان ” در موتور جستجو وارد کنید، حتماً در نتایج جستجو، فقط صفحات مرتبط با کلمه هدف شما (فقط کارگردان) نمایش داده خواهد شد. همچنین در برخی از موتورهای جستجو نیز می‌توانید عبارت موردنظر خود را با علامت + پیدا کنید.

عبارات غیر ضروری را حذف کنید

شما باید هنگام جستجو در اینترنت خط فاصله (خط تیره کوچک یا منها) را قبل از کلمه موردنظر تایپ کنید، تا کلمه اضافی از نتایج جستجوی شما حذف شود. به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد بازاریابی کسب کنید. اما هدف شما، کسب اطلاعات در مورد تکنیک‌های بازاریابی سنتی است. اگر می‌خواهید با حجم زیادی از اطلاعات در مورد بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی مواجه نشوید (زیرا امروزه اکثر صفحات به این موضوع اختصاص دارند)، باید به گونه ای این عبارات را تایپ کنید که از نتایج جستجوی شما حذف شوند. درنتیجه شما راحت‌تر می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید. در این مثال باید نحوه تایپ عبارتها در موتور جستجو، به صورت “بازاریابی -دیجیتال-اجتماعی ” باشد تا از شر اطلاعات اضافی و بی ربط خلاص شوید.

اگر می‌خواهید جستجوهای هدفمندتری داشته باشید و به طور دقیق‌تر به پاسخ سؤال “در اینترنت دنبال چه بگردیم؟” برسید، راهکار آخر این مقاله را مطالعه کنید.

 

در هنگام جستجو در اینترنت، عبارات خود را با استفاده از ها اصلاح کنید

اگر می‌خواهید در هنگام جستجو در اینترنت به نتایج محدودتر و مرتبط با هدف خود برسید، می‌توانید از کاراکترها یا اصطلاحاتی استفاده کنید که به عنوان عملگر شناخته می‌شوند. در ادامه به چند مورد از این عملگرها و نحوه استفاده از آن‌ها می‌پردازیم:

جستجوهای:Wildcard شما می‌توانید برای این نوع جستجوها از نماد * به عنوان جایگزین یک کلمه دیگر استفاده کنید. برای مثال، با جستجوی ” *مرد در جهان ” می‌توانید به صفحات ثروتمندترین مرد جهان، بلندقدترین، مسن‌ترین و سایر موارد مشابه برسید.

جستجوهای ترکیبی: در جستجوهای ترکیبی می‌توانید با استفاده از عملگر OR دو یا چند عبارت یا کلمه را به طور همزمان جستجو کنید. این عملگر زمانی کاربرد دارد که می‌خواهید کلمات یا عبارات بسیار مشابه را جستجو کنید. به عنوان مثال، وقتی شما  “فروش OR  خرده فروشی ” را در موتور جستجو تایپ کنید، در نتایج جستجو صفحاتی را مشاهده خواهید کرد که در آن‌ها هر کدام از عبارتهای تایپ شده حتی به تنهایی هم وجود دارند.

شیوه دیگر برای افزایش محدودیت و هدفمندتر کردن جستجوها،  استفاده از عملگر AND است. با این عملگر شما می‌توانید در نتایج جستجوی خود، دو یا چند عبارت را با هم مشاهده کنید. به عنوان مثال، با جستجوی “کامپیوترها AND ” “شرکت ” می‌توانید در نتایج جستجو هر دو کلمه را با هم مشاهده کنید. در واقع موتور جستجو صفحاتی را که این کلمات به تنهایی در آن‌ها وجود دارند، نمایش نمی‏دهد.

در پایان امیدواریم با اطلاعات ارائه شده در این مقاله به پاسخ این سؤال که “در اینترنت دنبال چه بگردیم؟” رسیده باشید. در پایان ذکر این نکته ضروری است که به معتبر بودن اطلاعات در وبلاگ‌ها توجه کنید. زیرا برخی از صفحات با اینکه رتبه بالایی دارند، ممکن است به دلیل عدم اعتبار نویسنده، شما را گمراه کنند. بنابراین، باید اطلاعات موجود در صفحات مختلف را به دقت بررسی کنید تا از هدف اصلی جستجو دور نشوید. ما پیشنهاد می‌کنیم به دنبال اطلاعات در صفحات دانشگاهی، مؤسسات تخصصی یا نشریات خبری معتبر مرتبط با عبارات جستجو شده خود باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.