مقالات آموزشی

طراحی وب سایتی برای رستوران ها (بخش اول)

مفید بود؟

طراحی برای غذا نیازمند مهارت و دانش است. عکس گرفتن از یک غذا سخت است؛ شما چگونه می خواهید رایحه مطبوع یک غذای خوشمزه را به صورت دیجیتالی القا کنید؟

اما روش های بسیار زیادی برای طراحی وب سایت های رستوران وجود دارد که شما می توانید از آن ها بهره ببرید. ایده کلی برای طراحی وب سایت رستورنا آن است که شما قادر باشید صفحاتی را طراحی کنید که تجربه کاربری مناسبی داشته باشند و همچنین بیننده را گرسنه کنند و اشتهای او را برانگیزند. درضمن باید کلیه اطلاعاتی را که مخاطب پیش از مراجعه حضوری به آن نیاز دارد را در اختیارش قرار دهید.

نکته اول: با عکس های عالی شروع کنید

این نکته ممکن است در کلام ساده باشد، اما در عمل دشوارترین کار خواهد بود. عکاسی از غذا کار بسیار دشواری می باشد. از یک فرد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. تفاوت میان یک عکس اشتها برانگیز و خوش رنگ با یک عکس ضعیف و غیر حرفه ای دقیقاً مرز میان موفقیت و شکست طراحی وب سایت شما خواهد بود.

نورپردازی تصاویر شما باید عالی باشد، از غذاهای خوشرنگ استفاده کنید. تصوایر ساده از حجم کمی غذا، جذاب تر از بشقاب های بسیار پر می باشد. استفاده از سبزیجات رنگارنگ در کنار یکدیگر اشتها برانگیز خواهد بود. همچنین سعی کنید در تصوایر غذاهای خود از محیط داخل یا خارج رستوران و یا مشتری هایی که از خوردن غذا لذت می برند نیز بهره ببرید.

نکته دوم: برای وب سایت خود منو غذا بسازید

هنگامی که صحبت از غذا به میان می آید، برای مشتریان بلقوه شما اهمیت دارد تا بدانند که در منوی شما چه چیز وجود دارد. از یک منوی وب سایتی استفاده کنید، صرفاً برای منوی خود یک فایل PDF ارائه نکنید. همچنین منوی شما می تواند تصویری باشد، شما می توانید تصاویری از محیط رستوران و عکس هر غذا را نیز در این منوی بگنجانید.

نکته سوم: آدرس رستوران خود را بر روی نقشه به مشتری خود نشان دهید.

استفاده از نقشه محل دقیق رستوران شما بسیار ضروری می باشد. همچنین نقشه شما باید با موبایل نیز قابل مشاهده باشد. همچنین می توانید از ابزار نوین نقشه ای استفاده کنید و به مشتری نشان دهید که از محلی که قرار دارد تا رستوران شما چقدر فاصله است.

نکته سوم: از ابزار آنلاین بهره مند شوید

برقراری ارتباط سریع و ساده می تواند به شدت در روند موفقیت شما تاثیر داشته باشد. وب سایت یک رستوران باید از نظر تجربه کاربری در سطح عالی باشد. ابزاری مانند رزرو آنلاین، سفارش آنلاین غذا برای تحویل در منزل و همچنین رزرو برای مراسم مختلف می تواند در وب سایت شما وجود داشته باشد. این امر موجب می شود تا نحوه برقراری ارتباط مشتری با شما بسیار ساده و سریع شود. اگر این ابزار را در وب سایت خود بگنجانید، توجه زیادی را به خود جلب خواهید کرد.

مطالب مرتبط: سئو محلی
 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.