مقالات آموزشی

ترند های طراحی وب سایت برای بهبود وب سایت شما

مفید بود؟

ترندهای طراحی سایت، شما را به استانداردهای جهانی نزدیک می کنند. الگوهای ترکیبی وب سایت به طور مداوم در حال پیشرفت است. به طور همزمان ، برخی از سبک های اصلی وجود دارد که همیشه استفاده میشوند – مانند تعدیل فراگیر و ترسیم سطوح واضح که مدتی است شاهد آن هستیم.

1. حالت تاریک

اولین ترند طراحی سایتی که در مورد آن با هم صحبت میکنیم، دارک مود یا حالت تاریک یا دارک مود، در سال 2020 بخاطر ظهور نمایشگرهای OLED مورد توجه قرار گرفت و در 2021 جزو ترندهای این حوزه شد.

به نظر می رسد که این مدل طراحی، ساده و زیبا است. تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر ، فیس بوک و اپل تنها چند نمونه از برند های بزرگ هستند که به کاربر اجازه میدهند که حالت دارک مود را انتخاب کنند.

دارک مود علاوه بر زیبایی مزایای دیگری هم دارد. در مصرف انرژی سیستم کلاینت صرفه جویی میکند، خستگی چشم ها را نسبت به حالت معمول کاهش میدهد و از سندروم  بینایی رایانه ای یا CVS که شامل دردچشم، تاری دید، دوبینی، سردرد، گردن درد و حتی کمر درد می‌شود، جلوگیری میکند.

رنگ مشکی نسبت به رنگ سفید، برای تمرکز مخاطب بهتر است چون رنگ سفید، تمرکز مخاطب را کم میکند.

دارک مود یا حالت تاریک در طراحی ها

2. لمس انسان بودن…

انسان بودن در اینجا نقطه ی مقابل ماشین بودن و صفر و یک بودن است … واقعیت این است که دنیای دیجیتالی و صفر و یکی ذهن بسیاری از ما را خسته کرده است. طراحی هایی که با دست انجام شده اند، به دنیای حقیقی بیشتر شباهت دارند تا به دنیای مجازی.  این دقیقا همان چیزی است که ما به آن احتیاج داریم.

به هر حال طراحی دستی یک هنر است و ما با دیدن هنر، حال بهتری خواهیم داشت. در ادامه یک نمونه از طراحی های دستی را با هم میبینیم.

استفاده از کار دست انسان برای طراحی سایت

3. عناصر سه بعدی

گرافیک حجمی و چند بعدی، همیشه مردم را مجذوب خود کرده است. این ترند محبوب فقط به دلیل تکنولوژی بالا و هزینه سنگینش پیشرفت نکرده. تا زمانی که واقعیت مجازی فراگیرتر و مقرون به صرفه تر نشود، تصاویر سه بعدی فرا واقعی، که اغلب کل صفحه را در بر می گیرد ، بهترین راه برای ایجاد یک تجربه شبیه واقعیت مجازی در سایت شما است.

به لطف پیشرفت فناوری وب و بهبود مداوم امکانات طراحی و …، طراحان وب بیش از پیش، از عناصر سه بعدی استفاده می کنند. این استفاده به این دلیل است که فناوری های VR/AR شتاب بیشتری می گیرند وعناصر سه بعدی را زیبا و تاثیرگذارتر میکنند.

این روزها طراحی سایت‌ها به سمت استفاده از تصاویر 3D آنلاین، واقیعت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) پیش می‌رود.

4. ترکیب رنگ مناسب

از دیگر ترندهای طراحی سایت که در میتوانیم از آن صحبت کنیم، ترکیب رنگ است. مردم به دلیل استرسی که دارند، ناخودآگاه به سمت رنگ های روشن و کمرنگی میروند که استرسشان را کم کند. از طرفی نمیشود هم رنگ متن ها هم رنگ پس زمینه، کمرنگ و لایت باشند. پس به طور اتوماتیک، نوشته های پررنگ و بگکراند کمرنگ ترند شده اند.

5.ترکیب عکس با گرافیک

استفاده از عکس های واقعی و ترکیب آنها با تصاویر یا گرافیک واقعاً روح برند را به تصویر می کشد. سبک این تصاویر می تواند بر نحوه تفسیر افراد از عکس تأثیر بگذارد – چرخش های کارتونی بهتر برای المانهای متحرک و دارای روح بازیگوش تر و چرخش های هندسی برای اشیای پیچیده تر استفاده می شود. در حال حاضر، عکس های باکیفیت به تنهایی عالی شاید ظاهری عالی به سایت شما بدهند، اما اضافه کردن گرافیکهای زیبا واقعاً استعداد خلاقانه شما را نشان می دهد.

6. قاب های تک رنگ در یک فضای تک رنگ

حتما دیده اید که بسیاری از سایت ها، طراحی های با کمترین تعداد رنگ را دارند. این نکته هم یکی از ترندهای طراحی سایت است.

طراحان در حال حاضر به سمت طراحی های تک رنگ حرکت می کنند و با روش های مختلف استفاده از فضای سفید زیاد (و در هر صورت فضای هر رنگی) تلاش میکنند احساس طراحی خود را منتقل کنند. این نوع طراحی ها، احساس مرتب بودن، شیک بودن و ثبات و آرامش را به مخاطب میدهد.

ما این روزها به خلوتی و سادگی نیاز داریم تا کمی از شلوغی های زندگی دور شویم.

7. نور و نئون

رنگهایی مانند آبی، بنفش و صورتی روشن به طرح شما، حس درخشندگی برای آینده می بخشد. متخصصان از ترکیب رنگ های جسورانه برای ایجاد طراحی وب به معنای واقعی کلمه از صفحه استفاده می کنند. این روند بیشتر در طراحی وب دو رنگ آشکار است.

این ترند، کاملاً با سایر روندهای صعودی مانند مینیمالیسم شدید و حالت تاریک (دارک مود)ترکیب می شود. و همین ترکیب باعث میشود که رنگهای درخشان واقعاً بتوانند بدرخشند.

برای سفارش طراحی سایت طبق ترندهای روز دنیا، با آرتمن وب تماس بگیرید.

8. نویگیشن های مینیمالیستی

اخیرا محتوای وب سایت ها به سمت ویدئوهای صوتی بیشتر و متن های کمتر رفته است چون سلیقه مخاطبان به این سمت میرود. طی چند سال گذشته،با هدف سازگاری با دستگاه های بسیار کوچک،  نویگیشن آسان تر در نظر گرفته شده است…

نویگیشن بسیار مینیمالیستی بسیاری از مشکلات مربوط به استفاده را برطرف می کند.

9. جلوه شیشه مات

استفاده از جلوه های مات برای جلب توجه به سوژه های مورد نظر

پیشرفت های اخیر در فناوری وب ، اجرای یک جلوه ی شیشه مات را در وب سایت ها آسان کرده است. ظاهر تار عناصر پشت شیشه، اجازه می دهد متن یا اشیا موجود در تصویر بهتر ظاهر شوند و خوانا باقی بمانند.

10. عکس های هنری

ایده اصلی عکس های هنری، جذب مشتریان و جلب توجه آنها با کمک نشان دادن عناصر جالب و غیرواقعی است. آنها باعث می شوند مصرف کنندگان بالقوه از تخیل خود استفاده کنند و مدت بیشتری در وب سایت شما بمانند. به این ترتیب ، می توانید میانگین زمان نشست سایتتان را افزایش دهید و احتمالاً نرخ تبدیل آن را هم زیاد کنید. این یعنی تبدیل همان مصرف کنندگان بالقوه به مشتری و مصرف کننده ی بالفعل.

استفاده از عکس های هنری در بهبود ظاهر سایت

11 استفاده از لبه های گردتر

تا چندین سال پیش، تمامی دکمه ها و منوها چند ضلعی بودند. طراحی با لبه های تیز و دارای گوشه، خیلی محبوب بود. امروزه طراحی هایی با گوشه های گرد طرفدار بیشتری دارند.

12. استفاده از ترکیب رنگهای نا متعارف

سلیقه ی انسانها قطعا تغییر میکند. و با گذشته متفاوت می شود. برخی ترکیب رنگ ها با این که تا به حال زیاد توسط حرفه ای ها استفاده نشده اند، ولی مورد اقبال طراحان امروز هستند. ترکیب چند رنگ تند و جسورانه نمونه ای این هاست.

13.طراحی شخصی سازی شده

گاهی اوقات میتوانید وب سایتتان را برحسب سوابق کاربر یا موارد دیگر تغییر دهید. نیاز به تغییرات عجیب و غریبی نیست. به طور مثال، منطقه ی زمانی کاربر را تشخیص دهید و برحسب منطقه ی زمانی، به او وقت بخیر بگویید… صبح ها از 6-12 صبح بخیر. ظهر ها از 12-17 ظهر بخیر و به همین ترتیب… حتی ممکن است بتوانید بر حسب منطقه ی جغرافیایی کاربر، مطالبی را به او پیشنهاد بدهید. یک سایت خبری، میتواند اخبار و تبلیغات مربوط به شهر کاربر را به او نمایش بدهد.

در این نوشته 13 ترند برتر طراحی سایت را با هم مطالعه کردیم. دلیل تمرکز روی ترندها، این است که با علم روز پیش برویم و همگام با روند های جهانی، وب سایت طراحی کنیم. این مقاله در آینده به روز میشود پس حتما وبسایت ما را دنبال کنید. قسمت اعظم این نوشته ترجمه ای است از مقاله ی زیر.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.