مقالات آموزشی

سطوح و Level  در لوکال گاید چیست و چگونه لوکال گاید بشیم 

مفید بود؟

گوگل به منظور افزایش و تقویت تعاملات افراد برای بهبود و توسعه نقشه گوگل  برنامه Google Local Guide را معرفی کرده است. کاربران در این برنامه قادر هستند با نوشتن نظرات ، ارسال عکس ، پاسخ به سوالات و ثبت مکان های تایید نشده امتیاز گرفته و به لوکال گاید تبدیل شوند. لوکال گاید را به صورت عامیانه راهنمای محلی نیز می نامند. شما تنها با انجام  کارهای ساده می توانید رنک  و امتیاز خود را در بین افراد انجمن Google Local Guide بهبود دهید. راهنمای محلی سطوح متفاوتی دارد که در هر مرحله تنها شما می توانید اقدامات خاصی را انجام دهید.

ساخت و بهینه سازی پروفایل Google My Business برای توسعه و رشد تمام بیزینس ها مفید است. اما اگر در مورد بیزینس های محلی صحبت کنیم Google My Business  مانند آجر و ملات که برای ساختمان سازی مهم است برای هر کسب و کاری مناسب خواهد بود. با اقداماتی که توسط لوکال گاید ها در گوگل انجام می شود  اطلاعات کسب و کارها تکمیل شده و نقشه گوگل نیز رفته رفته تکمیل می شود.

چگونه لوکال گاید بشیم

در گام اول نیاز است که برای خود یک اکانت gmail ساخته و در مرحله بعد وارد سایت  Google Local Guide شوید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شما می توانید با کلیک بر روی دکمه Join Local Guides و ورود اطلاعات gmail خود ، وارد سایت شوید . بعد از ثبت نام و با ورود به صفحه پروفایل شما می توانید تمام فعالیت هایی را که بر روی نقشه گوگل انجام داده اید در این قسمت مشخص کنید. کارهایی مانند نظردادن ، پاسخ دادن به سوالات ، ویرایش اطلاعات کسب و کارها ، ارسال عکس ، پرسیدن سوال و .. در تصویر زیر می توانید شرح کامل را مشاهده کنید.

 

سطوح و Level  در لوکال گاید چیست

با توجه به اقداماتی که بر روی نقشه گوگل انجام می دهید. امتیاز( point ) دریافت می کنید و بر اساس امتیازاتی که دریافت می کنید سطوح شما هم رفته رفته بهبود می یابد.  بر اساس سطوح شما می توانید کارهای خاصی را انجام دهید. تمام سطوح  به شرح زیر است

سطح یک  0+ points

افرادی که جدیدا در این برنامه ثبت نام کرده اند و با اکانت gmail خود کارهای خاصی بر روی نقشه گوگل انجام نداده اند در این سطح قرار دارند. کارها و دسترسی هایی که در این سطح به شما داده می شود به شرح زیر است

 • می توانید از کارگاه های Google-hosted و Hangouts استفاده کنید.
 • در کشور و یا محل انتخاب شده می تواند در مسابقات انحصاری Local Guides ثبت نام کنید
 • می توانید در Local Guides Connect با دیگر افراد به گفت و گو و تبادل نظر بپردازید.

سطح دو 5+ points

 •  دسترسی سریع به محصولات و ویژگی های جدید گوگل خواهید داشت
 • ملاقات های خود را می توانید بر روی Local Guides calendar به تمام افراد نشان دهید

سطح سه 50+ points

 • نشان Local Guides را در نقشه گوگل دریافت می کنید
 • واجد شرایط جهت دریافت و ترویج جوامع غیر رسمی می شوید

سطح چهار 200+ points

 • برای یک سال می توایند به صورت رایگان یک اکانت Google Drive داشته باشید.
 • به ویژگی های کانال های آنلاین گوگل مانند Google+, Facebook, Twitter, and more دسترسی خواهید داشت

سطح پنج  500+ points

 • به عنوان یک اکانت قابل اطمینان شناسایی شده و خواهید توانست به محصولات گوگل و ویژگی هایی که هنوز عمومی نشده است دسترسی داشته باشید.
 • در سطح پنج Local Guides که بیشترین سطح است پذیرفته می شوید.

ما برای ساخت اکانت Google Local Guide خود فعالیت های زیادی را بر روی نقشه گوگل انجام داده ایم. تیم پونه مدیا با ثبت مکان های جدید و ارسال نظرات خود برای کسب و کارها  رفته رفته امتیاز خود را افزایش دادیم تا توانستیم به یک عنوان یک راهنمای گوگل مطرح باشیم.

از ویژگی جذاب این امکان گوگل این است که شما می توانید  ویژگی ردیابی موقعیت مکانی را فعال کرده و درمورد مکانی که اکنون در آن هستید اطلاعاتی را ثبت کنید.

تا این مرحله تمام اطلاعاتی را که باید برای تبدیل شدن به یک راهنمای محلی گوگل بدانید فراگرفتید اما سوال اصلی این است که چگونه امتیاز کسب کنیم تا بتوانیم سطح خود را بهبود بدهیم و از امکانات ویژه آن سطح بهره مند شویم.

نحوه دریافت امتیاز در Google Guide

عموما پنج راه برای افزایش امتیاز و بهبود سطح Google Guide شدن شما مهم است از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد. درابتدا با اکانت گوگل خود وارد نقشه گوگل شوید. این کار را با برنامه google map نیز می توانید انجام دهید.

 • ارسال نظر خود در مورد مکان های ثبت شده در نقشه گوگل
 • آپلود عکس برای کسب و کرها
 • اضافه کردن مکان های جدید
 • خطاهای مکان های موجود را رفع کنید
 • به سوالات پاسخ دهید.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.