مقالات آموزشی

مبتدیان در طراحی سایت چه نکاتی را باید بدانند؟

مفید بود؟

طراحی وب سایت همچون هر هنر دیگری نیازمند خلاقیت و سخت کوشی است. در ابتدا، هر طراح حرفه ای وب سایت که می بینید، مبتدی بوده اند و کار خود را از صفر شروع کرده اند. اگر شما هم یک مبتدی هستید می بایست چند مورد رادر طراحی وب سایتتان به خاطر بسپارید.

نکاتی برای مبتدیان در طراحی سایت

طراحی وب سایت همچون هر هنر دیگری نیازمند خلاقیت و سخت کوشی است. در ابتدا، هر طراح حرفه ای وب سایت که می بینید، مبتدی بوده اند و کار خود را از صفر شروع کرده اند. اگر شما هم یک مبتدی هستید می بایست چند مورد رادر طراحی وب سایتتان به خاطر بسپارید.

پشتکار و تمرین مداوم می توان از شما یک طراح وب حرفه ای بسازد. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که از اشتباهات دیگران درس بگیرید . شما آن قدر زمان ندارید که خودتان اشتباه کنید و تصحیح کنید.

در ادامه چند نکته کوتاه در طراحی وب سایت را با هم دنبال می کنیم:

  یک ظرف نباشید که بخواهید همه چیز را کامل یاد بگیرید

به هنگام یادگیری آموزه های طراحی وب سایت ، خاص باشید . نخواهید که همه چیز را یکباره یاد بگیرید. صبور باشید و همه چیز را گام به گام فرا بگیرید. یادگیری فرآیند طراحی وب سایت با جزئیات می تواند یک مبتدی را کاملاً گیج کند زیرا دامنه وسیعی از موضوعات در طراحی سایت وجود دارد که یادگیری آن نیاز به زمان طولانی دارد.

    چیزی برا کارشناسان و خبرگان این کار بگذارید

تلاش نکنید تا یک شبه یک کارشناس حرفه ای در طراحی وب بشوید. مواردی چون لوگو و گرافیک را به کارشناسان آن بسپارید.

    برنامه داشته باشید

پیش از اینکه طراحی وب سایت خود را آغاز کنید، طرح های مشخص و اضحی از پروژه برای خود تعریف کنید. درباره میزبانی وب، محتوا، نام دامنه و لایه های مختلف طراحی وب سایت اطلاعات مناسب جمع آوری کنید. با داشتن برنامه ، شما نیمی از راه را رفته اید. شک نکنید.

    وب سایت به هم ریخته را جمع کنید

منظم باشید و سعی کنید یک وب سایت کاملا سازمان یافته و منظم داشته باشید. بازدیدکنندگان شما آن قدر زمان ندارند که در بو سایت شما به دنبال لینک ها بگردند . این وظیفه شماست که آن ها را به سمت اطلاعات مورد نظرشان هدایت کنید. وب سایت شما می بایست به طور مشخص تمامی لینک ها را به بازدید کننده ارائه کند.

    یادگیری درست

درباره موارد مورد نیاز وب سایتتان و نیز ابزار لازم، دقیق باشید. واضح و شفاف عمل کنید.

    سایتی کوتاه و ساده

این نکته همان تئوری KISS است. یعنی Keep It Short & Simple

یک سایت ساده بسازید . بعنوان یک مبتدی می بایست از ابزار ساده و کوتاه برای اولین وب سایتتان بهره بگیرید.با ابهام و بلندپروازی جلو نروید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.