مقالات آموزشی

چه عواملی در هزینه سئو تأثیرگذار است؟

مفید بود؟

طراحی سایت، سئو سایت، هزینه سئو، عوامل تأثیرگذار در قیمت سئو، نحوه قیمت گذاری سئو

وب سایت شما یک ابزار بازاریابی منحصر به فرد برای کسب و کار شماست. برای دستیابی به بازدیدکنندگان بیشتر می بایست به اندازه کافی خلاق بود و مشخص عمل کرد.
چندین عامل وجود دارد که وب سایت شما را تحت تأثیر قرار میدهد. آیا تا بحال این موضوع را که چرا تعدادی از سایت ها بسیار محبوب هستند و برخی دیگر از سایت ها اصلاً دیده نمی شوند را تحلیل کرده اید؟ چه عواملی یک وب سایت را ضعیف و یا بالعکس آن را به یک وب سایت موفق تبدیل میکند؟ چرا برخی وب سایت ها به کار بیشتری در زمینه سئو نسبت به سایر سایت ها نیاز دارند؟

در این مقاله تعدادی از عواملی را که رتبه وب سایت شما را تحت تاثیر قرار میدهند و قیمت گذاری سئو سایت شما را تعیین میکنند، بررسی میکنیم.

جایگاه قرار گرفتن سایت

ثبت و قرارگیری وب سایت شما در موتورهای جستجو بسیار مهم است. عوامل زیادی هست که جایگاه وب سیات شما را در موتورهای جستجو تحت تأثیر قرار میدهد. با توجه به جایگاهیی که قرار میگیرید میتوانید تعداد زیادی بازدید کننده داشته باشید یا برعکس. هر یک رتبه، شکافی بزرگ تا بیش از هزار بازدیدکننده بین دو وب سایت است. می بایست کاری فراتر از جذب کاربر برای وب سایتتان انجام دهید. وب سایت شما می بایست به خوبی و هنرمندانه در موتورهای جستجو ثبت گردد و لینک های بسیار خوبی نیز داشته باشد.

کلمات کلیدی هدف

برخی از کلمات کلیدی به نسبت سایر کلمات کلیدی از اهمیت رقابتی فوق العاده ای برخوردار هستند. اگر برای یک کلمه کلیدی خاص جستجو کنید آنگاه خواهید دید که چه تعداد نتیجه و سایت در همان صفحه اول ظاهر میشود. این وب سایت ها که در صفحه اول نتایج ظاهر میشوند بعنوان رقیبان شما در آن کلمات یا عبارت کلیدی خاص هستند. ممکن است صفحات زیادی را برای یک کلمه کلیدی خاص و قوی بیابید و بدیهی است که یک کلمه کلیدی ضعیف نتایج محدودی را در بر خواهد داشت.
از این رو کلمات کلیدی مورد نظرتان را به دقت انتخاب کنید. در صورت تحقیق کلمات کلیدی خوب، بهینه سازی تمام صفحات برای شما بسیار هزینه بر خواهد بود. همچنین بهینه سازی چنین سایتی بسیار وقت گیر است.

بازار هدف

هدف گیری بازار و تمرکز روی آن بسیار مهم است. هدف قرار دادن بازار جهانی خیلی خوب است اما بسیار رقابتی و نیز خیلی دشوار است.
درباره منطقه کاربری کسب و کارتان خاص عمل کنید. اگر منطقه خاصی را هدف گذاری کنید، برنامه ریزی برای بدست گیری بازار برایتان آسان میشود. بازار هدف یعنی ارائه محصول و خدمات به کسانی که به آن نیاز دارند نه ارائه کردن همه چیز به همه کس!
بنابراین :

  • – ثبت وب سایت در موتورهای جستجو و جایگاه آن در اکثر موتورهای جست و جو بسیار مهم است. تفاوت یک رتبه چیزی معادل هزار بازدیدکننده است.
  • – بازارتان را هدف گیری کنید. قطعاً نمی توانید همه جهان را در بازاریابی هدف قرار بدهید. برای منطقه مورد هدفتان برنامه ریزی کنید و محصول و خدماتتان را با بهترین کیفیت و با بهترین شکل ارائه کنید.

در ادامه درباره شرکت های ارائه کننده خدمات سئو و نیز توسعه لینک در زمینه قیمت گذاری سئوی وب سایت صحبت میکنیم:

فعالیت بهینه سازی

فعالیت سئو تنها به ارزیابی کار سئوی شما محدود نمی شود بلکه درک استراتژی رقیبان شما نیز موضوع مورد بحث است. وقتی که شما پروژه سئوی خود را آغاز میکنید، نوسانات جالبی در فرآیند سئو در رتبه بندی و محبوبیت وب سایتتان رخ خواهد داد. اما بهترین راه پیشرفت، سنجش پیشرفت رقیبانتان است.
فعالیت سئوی رقیب خود را به دقت بررسی کنید و سپس با فکر و برنامه ریزی روی پروژه خود کار کنید. تلاش کنید از اشتباهات دیگران درس بگیرید چرا که نمی توانید زمان طولانی صرف تجربه و آزمایش همه کارها بکنید.

فعالیت توسعه لینک

توسعه لینک یکی از روش های بسیار موثر در بهینه سازی موتورهای جستجو است. می بایست با وب سایت های مرتبط تبادل لینک انجام بدهید. تبادل و توسعه لینک بخش عمده ای از سئوی شما را پوشش میدهد. اگر تنها یک شانس دارید پس همان برای رقیب شما کافیست تا از شما پیشی بگیرد و در رتبه جلوتر از شما قرار بگیرد. بدیهی است که جز این مقاله عوامل بسیار دیگری نیز هستند که رتبه وب سایت شما را تغییر میدهند. گاهی حتی یک کلمه کلیدی میتواند جایگاه شما را در رتبه بندی تغییر دهد و گاهی یک عنوان میتواند رتبه شما را در موتورهای جستجو کاش دهد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.