مقالات آموزشی

تاثیر تعداد کلمات متن در سئو وب سایت چیست؟

مفید بود؟

یک ایده بین سئوکاران وجود دارد که می گوید تعداد کلمات محتوا، برای سئو اهمیت دارد. جان مولر از گوگل در این مورد موضوع را روشن تر کرده است و حقیقت را در مورد تاثیر تعداد کلمات متن و تاثیر آن روی سئو را برای ما بیان کرده است. در صورتی که خواهان کسب اطلاعات در باره سئو تضمینی سایت هستید با کارشناسان پونه مدیا تماس بگیرید، مشاورین ما با کمال میل اطلاعاتی کامل در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

چه کسی به تعداد کلمات محتوای شما اهمیت می دهد؟

یک مطالعه موردی نشان داده که مخاطبان به طول محتوای شما اهمیت زیادی می دهند. از طرفی آن ها بر این باورند که محتوای طولانی رتبه بهتری در گوگل بدست خواهد آورد و لینک های بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. اما آیا این واقعیت دارد؟ آیا یک محتوای 5000 کلمه ای بیشتر از یک محتوای 1000 کلمه ای فمورد استقبال کاربر و موتور جستجو قرار می گیرد؟

تمام اطلاعات بالا از مطالعات موردی بدست آمده و این یک مشکل برای شما بوجود می آورد چرا که این تحقیقات همیشه درست نیستند. برای مثال یک مطالعه موردی در سال 2012 اعلام کرد محتوایی که 1500 کلمه باشد برای سئو و قرار گرفتن در موتور جستجو عالی است.
با اینکه حرف بالا به نظر خیلی احمقانه می آید اما در سال 2020 هنوز هم افرادی وجود دارند که تصور می کنند تعداد کلمات متن روی رتبه تاثیر دارد به همین دلیل هم بسیاری از نرم افزار های آنالیز تعداد کلمات را به ویژگی های خود اضافه کردند. اما جان مولر از شرکت گوگل این موضوع را به طور کامل رد می کند.

آنالیز تعداد کلمات برای سئو

جان مولر توئیت کرد که رساندن تعداد کلمات محتوا سایت به تعداد کلمات سایتی که در رتبه اول گوگل قرار دارد به رتبه شما هیچ کمکی نمی کند:
“داشتن محتوایی با تعداد کلمات مساوی با سایتی که رتبه اول دارد شما را به نتیجه ای بهتر نمی رساند، همانطور که اگه هزاران شارژر هم داشته باشید نمی توانید تا ماه پرواز کنید.”

آیا تعداد کلمات برای سئو سایت اهمیت دارند؟

همانطور که مولر گفت تعداد کلمات یک سایت برای رتبه برتر در گوگل تاثیری ندارند. با بررسی بعضی از سایت ها ما به این نتیجه رسیدیم که محتوا های طولانی بیشتر اوقات به بی راهه می زنند. افرادی که این محتوا ها را تولید می کنند به دلیل اینکه می خواهند به یک تعداد کلمه خاص دست یابند مطلبی که می خواستند توضیح بدهند را فراموش می کنند و توضیحات بی معنی می پردازند. مثلا در یک مطلب آموزش سئو  توضیحی در مورد بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ در مطلب خود اضافه می کند تا متن طولانی شود.

پیشنهاد ما به شما این است که مرتبط با موضوع بنویسید. نوشتن محتوای مرتبط از تعداد کلمات یک محتوا اهمیت بیشتری دارد. قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید نتایج گوگل را بررسی کنید و ببینید هدف یک محتوا چیست، کاربر به دنبال چه جوابی می گردد و رقبا چه محتوایی نوشته اند. در آخر تنها پیشنهاد ما به شما نوشتن برای کاربر است. اگر برای کاربر محتوا بنویسید در اسرع وقت نتیجه مثبت خواهید دید. جهت دانستن آنچه که باید بنویسید میتوانید به صفحه نمونه کار سئو مراجعه و از نزدیک با پروژه های موفق سئو پونه مدیا آشنا شوید. شما همچنین می توانید از خدمات سئو تضمینی سایت وبتو بهره مند شوید. با ما تماس بگیرید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.