مقالات آموزشی

توییتر چیست؟ و توضیحاتی درباره نحوه انتشار توییت در توییتر

مفید بود؟

در این مقاله با آموزش توییتر، بارگذاری ویدیو در توییتر و اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر با شما همراه هستیم. برای رسیدن به پاسخ سوال اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر چگونه انجام میشود تا انتهای این مقاله را مطالعه فرمایید.

توییتر چیست؟

توییتر یک شبکه اجتماعی است که میتوان آن را در دسته شبکه های اجتماعی محبوب قرار داد. با این حال توییتر در ایران چندان همه گیر نیست و کمتر از آن استفاده میشود. در کشور ما بیشتر توییتر را تحت عنوان ابزاری میشناسند که سیاستمداران از آن برای بیان مطالب و گاه طعنه و کنایه های سیاسی استفاده میکنند.

یکی از دلایل کمتر محبوب بودن این برنامه را میتوان فیلتر بودن آن در ایران عنوان کرد. در توییتر امکان توییت کردن، ارسال توییت ها برای دنبال کننده هایتان و نیز مشاهده توییت های دیگران را دارید. همچنین میتوانید به توییت ها واکنش نشان بدهید و چیزی تایپ کنید یا عکس درباره توییت آنها منتشر نمایید.

این واکنش در اینستاگرام و بسیاری از دیگر شبکه های اجتماعی به کامنت گذاشتن مشهور است. اما در توییتر به آن منشن میگویند. البته در این برنامه امکان ریپلای کردن هم وجود دارد. در واقع در توییتر نه تنها عنوان فعالیت ها متفاوت است بلکه در این برنامه سیاست های متفاوتی نیز دنبال میشود. یکی از معروف ترین سیاست های توییتر این است که در انتشار ویدیو و تعداد کلمات محدودیت  وجود دارد.

ساخت اکانت توییتر

ساخت اکانت توییتر بسیار ساده است. عموما برنامه های پرطرفدار به گونه ای طراحی میشوند که ساخت اکانت و استفاده از آن ها بسیار ساده باشد. تا افراد با هرسطح سوادی امکان استفاده از آن را داشته باشند. برای آن که اکانت خود را در توییتر ثبت کنید لازم است یک ایمیل داشته باشید. و البته فیلترشکن را هم روشن کنید. در نظر داشته باشید که ثبت اکانت توییتر با استفاده از شماره موبایل هم انجام میشود. استفاده از توییتر هم در اپلیکیشن توییتر و هم در نسخه تحت وب آن ممکن است.

  • مرحله اول

برای ساخت اکانت توییتر ابتدا لازم است به سایت توییتر به آدرس Twitter.com بروید. در مرحله بعد باید روی گزینه sign Up کلیک نمایید. اگر از قبل اکانت توییتر دارید میتوانید از گزینه Log in استفاده کنید.

  • مرحله دوم

در مرحله بعد برنامه از شما میخواهد نام و شماره موبایل تان را وارد کنید. البته اگر مایلید به جای شماره موبایل از ایمیل استفاده کنید میتوانید روی گزینه use email instead کلیک نمایید. پس از این مرحله یک کد تائید به ایمیل یا شماره تلفنی که وارد نموده اید ارسال میشود. با این کار توییتر از اینکه شماره و ایمیل متعلق به خود شماست اطمینان حاصل میکند.

  • مرحله سوم

در صفحه بعد با دو سوال مواجه خواهید شد که میتوانید به آن ها با تیک زدن یا نزدن پاسخ دهید. اگر تیک جمله اول connect with people you know غیر فعال باشد به این معنی است که شما مایل نیستید با دوستان و آشنایان خود در برنامه توییتر کانکت شوید. با این کار اقوام شما از حضورتان در توییتر باخبر نخواهند شد. See better ads نیز از شما درباره تبلیغات در توییتر و اینکه مایل به تماشای چه نوع تبلیغاتی هستید سوال میپرسد.

  • مرحله چهارم

مرحله بعد مربوط به مشخص کردن رمز است. بهتر است رمز شما به اندازه کافی قوی باشد و شامل عدد، حروف بزرگ، حروف کوچک و علامت باشد. پس از تعیین رمز به مرحله بعدی میروید. در این مرحله لازم است از میان گزینه هایی که توییتر به شما پیشنهاد داده است به انتخاب بپردازید. در این قسمت توییتر به علاقه مندی های شما پی میبرد و انتخاب میکند که بیشتر کدام موارد را به شما نشان دهد.

نحوه انتشار توییت در توییتر

به مواردی که در توییتر منتشر میشوند توییت گفته میشود. در توییتر اصل بر کوتاه بودن مطالب است. به همین دلیل برای انتشار توییت ها محدودیت وجود دارد. در این شبکه اجتماعی هم مانند اینستاگرام امکان انتشار عکس و فیلم را خواهید داشت. اما همانطور که ذکر شد برای انتشار ویدیو و عکس هم محدودیت وجود دارد. برای انتشار توییت لازم است در قسمت پروفایل روی کلمه tweet بزنید.

سپس متنی که مدنظر دارید را با کمترین کلمات ممکن بنویسید و توییت کنید.برای پاسخ به سوال چگونگی آپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر لازم است ابتدا توضیحاتی در خصوص ریتوییت کردن ارائه نماییم. در توییتر برای این که بتوانید یک توییت را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید لازم است آن را ریتوییت کنید. با این کار نام کسی که اولین بار توییت را نوشته است نیز در انتهای توییت قابل مشاهده خواهد بود.

گاه افراد برای ریتوییت کردن یک توییت از دو حرف RT در ابتدای آن استفاده میکنند. با این کار نشان میدهند که نویسنده توییت خودشان نیستند و این کار بیشتر جنبه اخلاقی داد. اما با توجه به اینکه اکنون با استفاده از قابلیت ریتوییتی که توسط خود توییتر وجود دارد میتوان نویسنده اصلی توییت را به سادگی تشخیص داد.

چگونگی اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر

  • اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر​ در آیفون

یکی از راه هایی که میتوان با استفاده از آن به اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر پرداخت استفاده از ریتوییت است. با این کار بدون این که نیاز باشد نام فرد را درج نمایید، نام کاربری و پروفایل فرد در توییت شما قابل مشاهده خواهد بود. یک راه دیگر برای این که بتوانید اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر را انجام دهید در دستگاه های آیفون این است که روی ویدیوی مورد نظر نگهدارید یا کلیک کنید.

با این کار یک پنجره در صفحه برای شما باز میشود که یکی از گزینه های آن tweet video است. روی این گزینه کلیک نمایید. حال به سراغ بازکردن یک توییت جدید بروید با این کار لینک ویدیو در توییت شما قرار میگیرد. پس از توییت کردن این لینک ویدیو برای دنبال کنندگان شما قابل مشاهده خواهد بود. البته برای رعایت حق کپی رایت نام کسی که ویدیو را اولین بار توییت کرده است و تعداد دفعات ریتوییت هم در زیر توییت قابل مشاهده خواهد بود.

  • اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر در اندروید

اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر برای کسانی که از موبایل و دستگاه های اندروید استفاده میکنند کمی متفاوت است. برای آپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر باید از نوار پایین توییت روی آیکون مربوط به اشتراک گذاری (شیر کردن) کلیک نمایید. با این کار یک پنجره برای شما باز میشود. برای کپی کردن لینک ویدیو روی گزینه copy link to tweet کلیک کنید.

پس از کپی کردن لینک در قسمت مربوطه ، ویدیو در توییتر شما به نمایش در میاید. ریتوییت کردن یک توییت مزیت های زیادی دارد. اول اینکه به شما کمک میکند تا بدون نیاز به آپلود کردن ویدیو آن را به مخاطبان خود نشان دهید. دوم اینکه نیازی به توجه به محدودیت های توییتر در ریتوییت کردن وجود ندارد. چرا که آپلود کننده اصلی ویدیو را از فیلترهای مربوطه گذرانده است.

  • اپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر با استفاده از روش های دیگر

اما برای آپلود ویدیو با ذکر نام فرد در توییتر میتوان از روش های دیگری نیز کمک گرفت. برای این کار لازم است ابتدا ویدیو را با توجه به قوانین و محدودیت های توییتر آپلود نمایید. اگر قصد دارید نام فرد را در توییت خود ذکر کنید میتوانید در قسمت مربوط به tweet نام فرد را وارد نمایید. اگر شخص مورد نظر در توییتر حساب کاربری دارد میتوان با وارد کردن نماد @ و نوشتن نام کاربری پس از آن او را اصطلاحا تگ کرد.

البته ممکن است در هنگام آپلود ویدیو با ذکر فرد در توییتر با مشکلاتی هم مواجه شوید. برای مثال اینکه پس از آپلود ویدیو امکان درج متن را نداشته باشید. اگر با چنین مانعی در هنگام انتشار ویدیو مواجه شدید میتوانید توضیحات مورد نظرتان را در قسمت message بنویسید. در این قسمت قابلیت تگ کردن افراد نیز وجود دارد. کافی است قبل از آیدی آنها در توییتر از یک علامت @ استفاده کنید. در این قسمت هم با محدودیت کاراکتر مواجه خواهید بود.

محدودیت های توییتر در زمان بارگذاری ویدیو

گفتیم که توییتر برای انتشار هر ویدیو محدودیت هایی را در نظر میگیرد. یکی از این محدودیت ها در خصوص حجم ویدیو است. ویدیویی که در توییتر منتشر میشود نباید بیشتر از 512 مگابایت حجم داشته باشد. اگر حجم ویدیویی که برای انتشار در توییتر در نظر گرفته اید بیشتر از این مقدار است میتوانید با استفاده از برنامه هایی مثل Video Compress حجم ویدیو را کاهش دهید.

همچنین اگر بخش هایی از ویدیو اهمیت کمتری داشته باشند میتوانید آن را برش داده و بخش های کم اهمیت تر را حذف نمایید. محدودیت دیگری که درباره انتشار ویدیو در توییتر وجود دارد محدودیت زمانی است. یعنی ویدیوی شما نباید مدت زمانی بیشتر از 140 ثانیه داشته باشد. اگر قصد انتشار ویدیوهای طولانی را دارید میتوانید لینک آن ها را قرار دهید. علاوه بر حجم و مدت زمان ویدیو باید فاکتور دیگری را در نظر داشته باشید و آن فرمت ویدیو است.

فرمت ویدیو به نسخه ای از توییتر که از آن استفاده میکنید بستگی دارد. در نسخه موبایل لازم است از فرمت ویدیو MP4  یا MOV باشد. اما در نسخه تحت وب باید علاوه بر نوع ویدیو که باید MP4 باشد از فرمت H264 و صدای AAC نیز پیروی کند.در پایان امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و دریافته باشید که چگونه آپلود ویدئو با ذکر فرد در توییتر انجام میشود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.