مفید بود؟

یک طراحی وب سایت مناسب و عالی تنها محدود به زیبایی های بصری و ارائه اطلاعات نمی باشد، بلکه از لحاظ روانشناسی می تواند جنبه های بسیاری را چه در زمینه استفاده از رنگ ها و چه در زمینه محتوای سایت در بر بگیرد.

یک طراحی وب سایت مناسب و عالی تنها محدود به زیبایی های بصری و ارائه اطلاعات نمی باشد، بلکه از لحاظ روانشناسی می تواند جنبه های بسیاری را چه در زمینه استفاده از رنگ ها و چه در زمینه محتوای سایت در بر بگیرد. هنگامی که افراد وارد وب سایت شما می شوند و از آن بازدید می نمایند، از نظر روانشناختی حسی را نسبت به آن و برند شما کسب می کنند. این احساس چه مثبت باشد و چه منفی برگرفته از نوع چیدمان، رنگ هاا، فضاهای خالی و محتوایی است که شما به کار گرفته اید. بنابراین از اصول طراحی وب سایت می توان به روانشناسی طراحی وب سایت اشاره کرد. در مجموع هر موضوعی که با انسان ها در ارتباط باشد جنبه ای از علم روانشناسی را به خود اختصاص می دهد.

در طول سال های متمادی، اصولی برای طراحان به وجود آمده است که با استفاده از آن می توانند از روانشناسی در طراحی های خود بهره مند شوند. به منظور به کار گیری اصول روانشناسی در طراحی، یک فرد در ابتدا باید بداند که هر عنصر بصری می تواند چه تاثیری داشته باشد و چگونه باید از آن به منظور به وجود آوردن حسی خوب در بیننده استفاده کرد.

در این مقاله و مقالات آتی به بررسی برخی جنبه های روانشناسی عناصر طراحی وب سایت اشاره خواهیم کرد و آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای شروع به موضوع روانشناسی محتوا می پردازیم.

در رابطه با وب سایت ها، محتوا می تواند حس به وجود امده در بازدید از وب سایت را هدایت نماید چرا که بازدیدکنندگان به منظور دست یابی به اطلاعات خاصی وارد وب سایت شما می شوند. بنابراین اینکه شما به چه صورت و با چه لحنی محتوای سایت خود را در اختیار مخاطب قرار می دهید می تواند نقش کلیدی برای شما داشته باشد. در محتوای یک سایت باید به این مساله توجه نمایید که به میزانی مطلب ارائه دهید، که متوسطی از مطالب مورد نیاز مخاطب و حس خوب آن ها باشد. به خاطر داشته باشید که نباید در ارائه محتوا بیش از اندازه مطلب خود را طولانی نمایید. در چنین صورتی مخاطب شما خسته خواهد شد و مطلب شما را ادامه نخواهد داد.

همچنین محتوای وب سایت شما باید هم از نظر علمی و هم از نظر منطقی صحیح باشد. در صورتی که مطالب شما به روز نباشد و یا صحت نداشته باشد می توانید بسیار از اعتبار برند و وب سایت خود بکاهید. همچنین یک محتوا، بدون غلط های املایی و اشتباهات دستور زبان می تواند حس اعتبار مناسبی را برای شما به وجود آورد.

این مسائل در کنار یکدیگر می تواند یک محتوای خوب را برای وب سایت شما ایجاد کند. البته صحبت در این مقوله می تواند بسیار طولانی باشد و از حوصله این مقاله خارج است

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.