مقالات آموزشی

علت مضر بودن سئو ارزان قیمت برای سایت شما

مفید بود؟

زمانی که شما به دنبال سرعت و کیفیت بالا برای وب سایت خود هستید و می خواهید کیفیت سئو بالایی داشته باشید، باید هزینه این کار را پرداخت کنید و هیچ وقت نمی توانید ارزانی و کیفیت بالا و همچنین سرعت عمل بالا را با هم داشته باشید.
فرض کنید دوختن دو دست کت و شلوار را به دو خیاطی مختلف می سپارید. اولی می گوید که برای شما یک کت شلوار را در زمان کمی آماده می کند، ولی برای این کار باید هزینه بالایی بپردازید اما در عوض کت شلوار شما کیفیت بالایی دارد.
خیاط دومی به شما می گوید که می تواند کت و شلوار شما را به صورت ارزان تر بدوزد و بسیار هم زود آنرا آماده کند، ولی کیفیت کار اصلا با خیاط اولی قابل مقایسه نیست.
در چنینی شرایط شما به احتمال بسیار زیاد خیاط اول را انتخاب می کنید و زمان و هزینه خود را تلف نمی کنید.
این داستان تقریبا به بحث امروز ما، یعنی سئو ارزان قیمت ارتباط زیادی دارد. در ادامه این مطلب سعی می کنیم تمام نکات مربوط به سئو ارزان قیمت را برای شما بازگو کنیم و شایعات و حقایق را در این خصوص برای شما توضیح دهیم.

آیا سئو ارزان خطرناک است؟

سئو ارزان قیمت معمولا به این دلیل ارزان است که از راه درست و اصولی عمل سئو را انجام نمی دهند، به این تکنیک های ارزان قیمت و غیر اصولی تکنیک های کلاه سیاه نیز می گویند که علاوه بر این که کیفیت مناسبی ندارد باعث می شوند که گوگل شما را جریمه کند و یا اصطلاحا سایت شما پنالتی شود.
البته در مواردی که شما قصد سئو سایت خود برای کلمات کلیدی به جز کلمه اصلی دارید می توانید از روش های دیگری که نسبتا ارزان استفاده کنید. به عنوان مثال فرض کنید شما قصد راه اندازی یک سایت تخصصی فروش تخت و میز های تا شو دارید، از آنجایی که رقبای شما در این عرصه در فضای وب کمتر از بقیه کلمات کلیدی است، احتمالا هزینه های شما کمتر از زمانی می شود که قصد بهینه سازی سایت خود برای یک کلمه کلیدی مهم و پر استفاده و بالطبع پر رقیب را دارید.
به زبان ساده می توان گفت که سئو ارزان شاید برای کلمات کلیدی اصلی موثر و کارآمد نباشد، ولی از آن می توان برای بهبود رتبه و سئو کلمات کلیدی فرعی استفاده کرد و اتفاقا نتیجه خوبی هم گرفت. اما باید به یاد داشته باشید که حتی در چنین شرایط هم سئو ارزان قیمت نباید به معنی سئو غیر قانونی و کلاه سیاه باشد.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
سئو کلاه سیاه چیست؟ 15 تکنیک خطرناک در Black Hat SEO

 

 

منظور از سئو شرکتی ارزان قیمت چیست؟

سئو ارزان شرکتی در اصل همان خرید بک لینک های اسپم می باشد و روند کاری آنها به این صورت است که در ماههای شهریور و مهر ماه که زمان به روز رسانی الگوریتم گوگل است، تعداد زیادی بک لینک در سایت های غیر مرتبط با سایت شما ایجاد می کنند (قسمت نظرات وب سایت ها و فروم ها و…) یا می خرند. دلیل این که این کار را در این بازه زمانی انجام می دهند این است که گوگل دچار یک خلاء می شود و همین موضوع باعث می شود سایت ها اسپم را جریمه نکند.
ولی این روش نیز خطرناک و غیر اصولی است و ممکن است که سایت شما از ایندکس گوگل اخراج شود (یعنی از فهرست سایت های موجود در نتایج گوگل خط بخورد) دلیل این موضوع هم این است که در سئو یک فاصله زمانی بین وقتی که بک لینک می گیرید و آن بک لینک روی رتبه شما تاثیر می گذارد وجود دارد و بعد از این ممکن است که شما متقلب تشخیص داده شوید و به دلیل استفاده از لینک اسپم پنالتی شوید.
اگر شما یک وب سایت دارید و امیدوارید که سئو با کیفیتی داشته باشید، پس پنالتی گوگل باید کابوس شما باشد و باید به شدت مراقب پنالتی شدن باشید.

چرا استفاده از سئو ارزان قیمت به ضرر شماست؟

تصور کنید سایت خود را به دست یک شرکت سئو با قیمت بسیار پایین سپرده اید و آن شرکت با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه رتبه سایت شما را در گوگل افزایش داده است و آنرا پس از مدتی به شما تحویل می دهد. از طرفی شما تا مدت کوتاهی از سایت خود استفاده می کنید، از رتبه ای که در صفحه نتایج گوگل دارید راضی هستید و حتی شرکت مورد نظر را به عنوان یک شرکت خوب به بقیه معرفی می کنید.
ولی بد داستان از زمانی شروع می شود که گوگل شروع به جریمه کردن صفحات سایت و دامنه شما می کند. در چنین شرایطی اگر شما به سیستم مدیریت وب سایت (وب مستر) دسترسی نداشته باشید نمی توانید متوجه این جریمه شدن شوید و به این صورت ممکن است که تصور کنید سئو شما افت داشته و دوباره سایت خود را به شرکت سئو مورد نظرتان بسپارید. اما در این قسمت تفاوت های زیادی در کار است، چون سایت شما توسط گوگل جریمه شده است و دیگر باید فکر رتبه داشتن در صفحه نتایج گوگل را از سر خود بیرون کنید.

 

مشکلات استفاده از سئو ارزان قیمت

  • جریمه شدن یا اصطلاحا پنالتی شدن صفحات سایت شما، بهترین اتفاقی است که می تواند برای شما رخ دهد. (یعنی عمق فاجعه تا این حد بالاست) در صورتی که صفحات سایت شما توسط گوگل پنالتی شوند از فهرست نتایج مورد نظر گوگل خارج می شوند و حتی اگر بهترین محتوا را داشته باشید دیگر بازدید کننده ای برای محتوای موجود در صفحه شما باقی نمی ماند. البته همانطور که گفتم این بهترین اتفاقی است که در صورت استفاده از تکنیک های کلاه سیاه برای شما میافتد و باید عیب یابی آن را به افراد متخصص سئو و با تجربه بسپارید.
  • اتفاق بعدی که ممکن است برای سایت شما رخ دهد این است که کل سایت شما توسط گوگل جریمه شود، در این حال هنوز هم می توان سایت شما را نجات داد. ولی به هر حال سایت شما برای مدتی در لیست سایت های پنالتی شده گوگل قرار می گیرد و این قطعا به ضرر شماست.
  • مرحله بعدی پنالتی یا جریمه های گوگل این است که آدرس IP سایت شما را در لیست اسپمر های خود قرار می دهد و در این صورت سایت شما دیگر از نظر گوگل هیچ ارزش ندارد و به این شکل کل هزینه شما به هدر می رود و وب سایتی هم ندارید.
  • اگر شرکتی که به آن برای سئو و طراحی سایت مراجعه می کنید، سایت های بقیه مشتریان خود را هم به همین صورت سئو کرده باشد، گوگل سرور و تمام سایت هایی که روی آن است را در لیست اسپمر های خود قرار می دهد و همه سایت های آن بدون اعتبار خواهند شد.
  • در نهایت امکان دارد که سرور توسط سازمان های امنیتی بین المللی بلاک شود و همچنین احتمال دارد که برای مالک سرور قرار بازداشت تعیین کنند.

 

پیشگیری و درمان مشکلات سئو ارزان

 

چطور مشکل صفحات پنالتی شده سایت خود را حل کنیم؟

اگر صفحاتی از سایت شما لینک اسپم خریداری کرده و پنالتی شده اند، وب سایت مورد نظر بدون هیچ عیبی به کار خود ادامه می دهد. ولی برای سئو بهتر و رتبه بهتر در صفحه نتایج گوگل شما می توانید عوامل و لینک های اسپم را حذف کنید و محتوای صفحه را کپی کرده و در صفحه دیگر منتشر کنید و صفحه قبلی را حذف کنید. البته برای این کار باید همه لینک های ورودی را حذف کنید. این روش سریعترین راه حل برای حل کردن مشکل صفحاتی است که گوگل جریمه کرده است.

چطور مشکل پنالتی شدن کل سایت را حل کنیم؟

در این صورت شما باید همه لینک ها و فعالیت هایی که باعث شده گوگل شما را اسپم تشخیص دهد را پیدا کنید و آنها برطرف کنید. سپس یک درخواست بررسی سایت بوسیله وب مستر خود برای گوگل ارسال کنید. گوگل کم کم صفحات سایت شما را بازخواهد گرداند و طبیعتا حل شدن این مشکل به زمان نیاز دارد.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
پنالتی گوگل چیست و چطور از پنالتی شدن جلوگیری کنیم؟

 

چطور بفهمیم که سایت با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو می شود؟

زمانی که شرکت سئو مورد نظر شما اکانت وب مستر را به شما نمی دهد، حتما در حال سئو با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه است. شما باید به عنوان دارنده سایت حتما یک اکانت وب مستر داشته باشید و بتوانید سایت خود را بررسی کنید. گوگل به همه شرکت ها اجازه می دهد که به دارنده سایت یک اکانت بدهند، پس هیچ بهانه ای را نباید از شرکت مورد نظر خود قبول کنید!
همچنین اگر مشاهده کردید که سایت شما بعد از یک دوره رتبه خوب و بالا در کلمات کلیدی، ناگهان فرو ریخت و همه رتبه های خوب خود را از دست داد، پس مطمئن باشید که این ساید در حال استفاده از تکنیک های کلاه سیاه بوده است.

 

دلیل هزینه بر بودن سئو چیست؟

اگر بخواهید در رتبه اول گوگل باشید و سئو با کیفیتی داشته باشید تا کاربران زیادی را به سمت سایت خود بکشید “باید هزینه کنید”. به یاد داشته باشید که هیچ نتیجه مناسبی مفت به دست نمی آید. زمانی که شما برای سئو هزینه می کنید، بودجه مورد نظر شما صرف موارد زیر می شود.

  • یکی از اساسی ترین موارد در سئو رسیدگی به لینک ها و بهینه سازی آن هاست که این کار اصلا آسان نیست و باید توسط افراد متخصص و به صورت دستی انجام شود. این فرد یا افراد متخصص باید زمان و انرژی زیادی صرف کنند تا بتوانند به نتایج خوبی دست پیدا کنند.
  • تمیزکاری لینک که شامل عیب یابی و رفع عیب لینک هاست بسیار هزینه بر است و باید با دقت و ظرافت بالا انجام شود.
  • این روز ها محتوای خوب یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو سایت شماست و باعث می شود که کاربران شما تبدیل به مشتری دائمی شوند. تولید یک محتوای هوشمندانه و هدفمند که بتواند رضایت مخاطبان شما را جلب کند نیاز به هزینه کردن دارد
  • زمانی که یک شرکت سئو مانند وبتو بهینه شدن وب سایت شما را تضمین می کند، همه ریسک ها و همه زحمت های این کار را تقبل کرده. از طرفی ما به شما اطمینان می دهیم که خدمات ما صرفا مربوط به سئو نیست، تخصص ما این است که کسب و کار شما را در فضای وب راه اندازی کنیم، آن را رشد دهیم و به روند رشد آن ثبات ببخشیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.