مقالات آموزشی

چرا اکثریت مردم در سال ۲۰۲۰ اطلاع ندارند که فیسبوک مالک اینستاگرام است؟

مفید بود؟

نتایجی که از یک نظرسنجی فناوری ملی به دست آمده مشخص کرده که تنها درصد کمی از افراد اطلاع دارند که فیسبوک صاحب اینستاگرام است.

Verge (وب سایت خبری فناوری آمریکا) نظرسنجی از آمریکایی ها انجام داد تا بفهمد که کدام شرکت های بزرگ فناوری نزد مردم از همه مورد اعتمادتر است و اگر شرکتی باید برداشته شود کدام یک گزینه اول محسوب می شوند.

مالکیت فیسبوک و اینستاگرام

در بین این اطلاعات، یافته ای وجود دارد که میزان اطلاع آمریکایی ها را در مورد اینکه کدام شرکت صاحب چه شرکتی است نشان می دهد به عبارت دیگر مشخص می کند که کدام شرکت های بزرگ فناوری توسط شرکت های بزرگ فناوری دیگر اداره می شوند و مالک آنها هستند.

توصیه می کنیم مقاله رونمایی اینستاگرام از استوری در خانه بمانیم و قابلیت تماشای همزمان در بحبوحه ی شیوع COVID-19 را مطالعه نمایید.

طبق نتایج این بررسی:

• 47% از پاسخ دهندگان اطلاع دارند که گوگل مالک یوتیوب است.

• 38% پاسخ دهندگان اطلاع دارند که فیسبوک مالک اینستاگرام است.

• 29% پاسخ دهندگان اطلاع دارند که فیسبوک مالک واتس اپ است.

• 12% پاسخ دهندگان اطلاع دارند که آمازون مالک Twitch (توییچ) است.

 

جالب اینکه، با گذشت تقریبا 8 سال از مالکیت اینستاگرام توسط فیسبوک، اکثریت افراد نمی دانند که این دو شرکت، تحت مالکیت یک شرکت هستند.

در حقیقت اینکه امروزه بشنوید مردم از فیسبوک استفاده نمی-کنند در حالی که همزمان قسم می خورند فقط از اینستاگرام استفاده می کنند، کم اتفاق نمی افتد. طبق گفته ها، این افراد اغلب وقتی متوجه می شوند هنگام ارسال سلفی ها به اینستاگرام در قالب همان سندباکس Facebook فعالیت می کنند بسیار متعجب زده می شوند.

فیسبوک تلاش هایی در جهت آگاه سازی افراد از دارایی های خود انجام داده است. در ماه نوامبر گذشته، فیسبوک بازسازی برند انجام داد که در آن شاهد بودیم این شرکت عبارت from Facebook را به اینستاگرام و واتس اپ اضافه کرده است.

 

با وجود اینکه اکثر پاسخ دهندگان در این بررسی اطلاع ندارند که اینستاگرام و فیسبوک عضو یک شرکت بزرگ فناوری هستند، تمایل این افراد نسبت به این دو شرکت نسبتا مشابه هم هست. طبق نتایج نظرسنجی Verge، Instagram و Facebook به ترتیب نرخ محبوبیت 72 و 71% دارند.

در مقایسه با آمازون و گوگل که بیشترین نرخ امتیاز را داشته و به ترتیب 91 و 90% هستند. توئیتر نیز در آخرین رتبه با درجه محبوبیت 61% است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.