مقالات آموزشی

چرا اینستاگرام سریعترین رشد میان شبکه های اجتماعی، فیسبوک بیشترین تعامل را دارد؟

مفید بود؟

تحقیقات جدید موسسه پیو نشان می‎‌دهد، در حالی که فیسبوک محبوب‌ترین شبکه را بین رسانه‌های اجتماعی دارا می‌باشد، اینستاگرام از سریعترین رشد میان شبکه های اجتماعی برخوردار است.

سریعترین رشد میان شبکه های اجتماعی

طبق آمار اینستاگرام سریعترین رشد میان شبکه های اجتماعی را دارد

اگر پای جذب کاربر جدید در پیش باشد، اکنون هیچ شبکه‌ای به گرد پای اینستاگرام هم نمی‌رسد. میزان بزرگسالان آمریکایی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند، با رشد 9 درصدی نسبت به سال 2014 مواجه شده است. یعنی 26 درصد از کل بزرگسالان ایالات متحده اکنون در اینستاگرام فعال هستند.

میزان تعامل

از سوی دیگر، تعداد کاربران Pinterest  7 درصد، Linkedin  6 درصد و Twitter  5 درصد رشد داشته است. اما این مورد درباره فیسبوک چگونه بوده است؟ طبق اطلاعات بدست آمده از داده‌های کاربران، فیسبوک سال گذشته از لحاظ جذب مخاطب اصلا رشد نکرد، البته در میزان تعامل موفقیت‌هایی را بدست آورد.

رشد کاربران فیس بوک به یک خط صاف رسیده اما تعامل در این شبکه صعودی بوده است. در حقیقت، تعامل در همه رسانه‌های اجتماعی مهم نظیر توییتر، اینستاگرام، Pinterest  وLinkedin   رو به افزایش است.

 

فیسبوک بیشترین تعامل میان شبکه های اجتماعی را در اختیار دارد

فیس بوک بیشترین تعامل میان شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده است، زیرا 70 درصد از کاربران آن روزانه به طور کامل با این پلتفرم در تعامل هستند. این در حالی که این آمار در سال قبل 63 درصد بود. از سوی دیگر، 49 درصد از کاربران اینستاگرام و 17 درصد از کاربران Pinterest هر روز با شبکه های مربوطه تعامل دارند.

اینستاگرام جایی برای کسب و کار شما

در مورد جمعیت جوان بزرگسال، یعنی جوانان 18 تا 29 ساله ، 53 درصد در اینستاگرام هستند. این بدان معناست که اگر مخاطبان شما جوانان بالغ باشند، اینستاگرام جایی است که کسب و کار شما به آن نیاز دارد. این شرکت با ماه گذشته اعلام کرد به 300 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است و برای اولین بار از توییتر پیشی گرفته است.

برخی دیگر از یافته های کلیدی که بر اساس 81 درصد بزرگسالان آمریکایی که از اینترنت استفاده می کنند، در این بخش موجود است:

  •  استفاده همزمان از چند شبکه اجتماعی در حال افزایش است. 52 درصد از بزرگسالان آنلاین اکنون از دو یا چند رسانه اجتماعی استفاده می‌کنند که نسبت به سال 2013 که 42 درصد از کاربران اینترنت بود، افزایش چشمگیری را تجربه کرده است.
  •  برای اولین بار، بیش از نیمی از بزرگسالان 65 سال و بالاتر (56 درصد) از Facebook استفاده می‌کنند. این آمار نشان دهنده 31 درصد از کل سالمندان جهان است.
  • رای اولین بار، تقریبا نیمی از جوانان با استفاده از اینترنت در سنین 18 تا 29 سال (53 درصد) از اینستاگرام استفاده می‌کنند و نیمی از کل کاربران اینستاگرام (49 درصد) روزانه از این شبکه استفاده می‌کنند. یا به تبلیغات در اینستاگرام می پردازند.
  •  برای اولین بار، سهم کاربران اینترنتی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند از استفاده از LinkedIn به 50 درصد رسیده است.
  •  زنان بر Pinterest غالب هستند. 42 درصد از زنان آنلاین اکنون از این پلتفرم استفاده می کنند در حالی که سهم مردان تنها 13درصد است.

اگر به داده‌های بیشتری احتیاج دارید، می‌توانید گزارش جامع 4 صفحه ای را در اینجا مشاهده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.