مقالات آموزشی

چرا رعایت اندازه عکس در اینستاگرام مهم است؟

مفید بود؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر و ویدئو است که کاربران زیادی را به خود جذب نموده است. ما در این مقاله به بررسی ابعاد و اندازه عکس هایی که در بخش‌های مختلف اینستاگرام مانند استوری، پست و پروفایل و … استفاده می شود می پردازیم. تمرکز اصلی مقاله به بررسی بهترین اندازه عکس در اینستاگرام است. در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با شبکه اجتماعی اینستاگرام

تعداد کاربران فعال اینستاگرام یک میلیارد نفر برآورد شده است .در بین شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام رتبه ششم را دارد. تلفیقی از فیسبوک و توییتر در حالت بهینه شده اینستاگرام را به کاربر پسند ترین شبکه اجتماعی در ایران تبدیل کرده است. تمام سعی در اینستاگرام ایجاد کانون تمرکز مخاطب بر روی تصویر است. امروزه از این شبکه اجتماعی به عنوان بستری برای بازاریابی اینترنتی استفاده می‌شود.

چرا رعایت اندازه عکس در اینستاگرام مهم است؟

 اگر شما برای بخش های مختلف عکس هایی با اندازه هایی غیر از اندازه های استانداردی که اینستاگرام(Instagram) لحاظ کرده است استفاده کنید، به طور خودکار ابعاد توسط اینستاگرام تغییر می‌کند. این کار باعث می‌شود کیفیت عکس افت کند. در برخی از تصاویر شاید تصویر اصلی دچار به هم ریختگی شود. یک اصل مهم در کار با اینستاگرام به صورت حرفه‌ای این است که نباید بگذارید عکسی که آپلود می کنید کراپ خودکار شود.با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید. در این مقاله بهترین ابعاد و اندازه ها و روش بهینه سازی عکس به شما آموزش داده می‌شود.

نگاهی کلی به ابعاد استاندارد عکس ها در اینستاگرام

اندازه های استانداردی که در سال 2021 برای عکس هایی که در بخش های مختلف اینستاگرام به کار می رود به شرح زیر است:

بهترین اندازه عکس برای پروفایل اینستاگرام در حالت استاندارد به صورت 1:1 و 180*180 پیکسل است.

بهترین اندازه عکس برای پست (حالت مربعی) اینستاگرام در حالت استاندارد به صورت 1:1 و 1080*1080 پیکسل است.

بهترین اندازه برای استوری اینستاگرام در حالت استاندارد به صورت 9:16 و 1920*1080 پیکسل است.

بهترین اندازه عکس برای کاور ویدئوهای IGTV اینستاگرام در حالت استاندارد به صورت 1:1.55 و 654*420 پیکسل است.

نکته : اگر پست شما به صورت افقی یا Landscape باشد ابعاد عکس 1.9:1 و 566*1080 پیکسل است.

نکته : اگر پست شما به صورت عمودی یا Portrait باشد ابعاد عکس 4:5 و 1350*1080 پیکسل است.

استفاده از ابعاد استاندارد برای کسانی که در اینستاگرام فعالیت حرفه ای بازاریابی دارند بسیار مهم است. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

بررسی ابعاد مناسب عکس پست های اینستاگرام

تا سال ۲۰۱۵ شما در پست فقط می توانستید از عکس های مربعی استفاده کنید. بعد ها حالات افقی و عمودی به ابعاد عکس های پست اینستاگرام افزوده شد. همانطور که می بینید حداکثر عرض پست در هر سه حالت ۱۰۸۰ پیکسل است. اگر شما عکسی با عرض کمتر قرار دهید کشیده می‌شود. اگر با عرض بیشتر قرار دهید خودکار کراپ می شود. ولی اگر تصویری با سایز بزرگتر قرار دهید، تصویر کراپ نمی‌شود. بلکه ابعاد آن کوچک تر می‌شود و در پست قرار می‌گیرد. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

نحوه گذاشتن تصاویر افقی و عمودی در پست اینستاگرام

 بعد از قرار دادن عکس در اینستاگرام، آیکون کراپ در سمت چپ تصویر ایجاد می‌شود و با کلیک بر روی آن می توانید حالت عمودی و افقی عکس خود را چک کنید. بهترین حالت اندازه عکس برای پست حالت 1:1 یا 1080*1080 پیکسل است. حالت مربعی عکس برای بازاریابی مناسب ترین است. در حالت های دیگر فضای خالی ایجاد شده باعث می‌شود تصویر چندان مناسب نباشد. شرکت‌های مطرح از حالت مربعی در پست های اینستاگرام استفاده می‌کنند. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

ابعاد استاندارد استوری اینستاگرام

 استوری حالت صمیمانه و خودمانی دارد. برای ضبط ویدئو برای استوری گوشی باید حالت عمودی باشد. در رویکرد بازاریابی از استوری برای نمایش پشت صحنه محیط کار و عکس های فوری استفاده می شود. شما می توانید استوری هایی که دوست دارید را هایلایت کنید تا همیشه در دسترس باشند. بهترین اندازه برای استوری اینستاگرام در حالت استاندارد به صورت 9:16 و 1920*1080 پیکسل است. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

نحوه ساخت کاور هایلایت استوری و ابعاد آن

کاور هایلایت نیز مانند عکس پروفایل باید مربعی باشد و نسبت یک به یک در آن رعایت شده باشد. ترجیحاً عکس با سایز بزرگ آپلود کنید تا کیفیت حفظ شود. روش ساخت هایلایت به این صورت است:

  • رفتن به پروفایل اینستاگرام
  •  در بخش استوری هایلایت روی new کلیک کنید.
  •  از استوری ‌هایی که منتشر کردید یکی را انتخاب کنید.
  •  با زدن edit cover روی آیکون عکس کلیک کنید.
  • با زدن next وارد مرحله ای می‌شوید که باید کاور هایلایت را انتخاب کنید.
  •  یک نام به هایلایت اختصاص دهید.
  •  از گالری عکس کاور مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  •  شما میتوانید به جای آپلود عکس برای کاور یک قسمت از استوری خود را برش دهید و به عنوان کاور هایلایت قرار دهید. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

 بررسی بهترین اندازه عکس پروفایل اینستاگرام

 عکس پروفایل باید مربعی باشد اما سعی کنید گوشه های عکس خالی باشد. زیرا نحوه نمایش عکس پروفایل دایره ای است. عکس پروفایل در موبایل دارای ابعاد 110*110پیکسل و در مرورگرها 180*180پیکسل است. یک سایز دیگر عکس پروفایل 40*40 است که در نتایج جستجو، فید و غیره استفاده می شود.

 نکته: همیشه عکس با سایز بزرگ با ابعاد 1:1 یا مربعی آپلود کنید. یا این کار عکس کراپ نمی‌شود بلکه فقط سایز آن کوچک می شود و همزمان کیفیت عکس حفظ می‌شود.

کاور IGTV و ابعاد آن

 نحوه نمایش کاور برای ویدئوهای طولانی اینستاگرام که با نامIGTV معرفی می‌شوند به صورت مربعی است و بالا و پایین کراپ می‌شود. از کاور برای نمایش در قسمت اکسپلورر اینستاگرام، قسمت هشتگ ها و پروفایل استفاده می‌شود. شما باید تمام موارد مهم را در کاور IGTV در یک مربع با ابعاد 945*945 در مرکز تصویر لحاظ کنید. با این کار هیچ بخشی را از دست نمی دهید و مخاطب بیشتری جذب می‌کنید. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

 ابعاد عکس کاور ویدئوی آی جی تی وی به صورت 1080*1680 پیکسل است. ویدئوهای IGTV  دارای حداکثر زمان ۱۰ دقیقه هستند. اندازه استاندارد ویدئو به صورت 9:16 و 1080*1920 پیکسل است. حجم ویدئویی که در حالت IGTV آپلود می کنید باید زیر ۶۵۰ مگابایت باشد. با ادامه مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام با ما همراه باشید.

 ویدئوهای یک دقیقه ای اینستاگرام و ابعاد آنها

برای ویدئوهای اینستاگرام چهار حالت کلی داریم:

حالت مربعی : در این حالت میتوان ویدئویی با  ابعادی از 600*600 تا 1080*1080 پیکسل قرار داد.

حالت عمودی : در این حالت میتوان ویدئویی با  ابعادی از 600*750 تا 1080*1350 پیکسل قرار داد.

حالت افقی : در این حالت میتوان ویدئویی با  ابعادی از 600*315 تا 1080*608 پیکسل قرار داد.

حالت اسلایدی : در این حالت میتوان ویدئویی با  ابعادی از 600*700 تا 1080*1080 پیکسل قرار داد.

جمع بندی نهایی

در این مقاله بهترین اندازه عکس در اینستاگرام در بخش های مختلف این شبکه اجتماعی مانند پست، پروفایل، کاور، استوری و … را بررسی کردیم. اگر قصد دارید از اینستاگرام به عنوان یک بازار فروش برای بازاریابی اینترنتی استفاده کنید، سعی کنید همیشه ابعاد مناسبی برای عکس های خود رعایت نمایید. پیروز و موفق باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.