مقالات آموزشی

انتخاب تصویر مناسب در طراحی سایت به چه علت اهمیت دارد؟

مفید بود؟

طراحی وب سایت باید توسط اشخاص حرفه ای انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. اصولی در رابطه با طراحی وب سایت جهت طراحی بهتر، و شناخت بایدها و نباید های آن مطرح شده است.

امروزه داشتن وب‌ سایت برای هر کسب‌ و ‌کاری لازم و ضروری است. سرعت پیشرفت تکنولوژی آن ‌قدر زیاد است که اگر دیر بجنبیم و در بازار دیجیتال حضور نداشته باشیم؛ ممکن است تا چند سال دیگر اثری از کسب وکار ما وجود نداشته باشد.
بیل گیتس می‌گوید: ” اگر کسب و کار شما در اینترنت نیست، پس به زودی از صحنۀ کسب و کار محو خواهید شد! ”
در حال حاضر بازاریابی اینترنتی بهترین و پربازده‌ترین راه برای رشد کسب‌ و کار است و برای این‌ که بتوانید از ظرفیت بالای بازاریابی اینترنتی در کسب ‌و کارتان استفاده کنید؛ لازم است که یک سایت داشته باشید. و مخاطبان خود را با طراحی وب سایت حرفه ای و ارائه پیشنهادات متنوع تحت تاثیر قرار دهید.
مهمترین نکته در ظاهر وب سایت شما، صفحه ی اول وب سایت است. همه ی کاری که باید انجام دهید این است که، عناصری مورد نظرتان را به بهترین نحو انتخاب و کنار هم ترکیب کنید.
سه معیار اصلی را برای طراحی وب سایت حرفه ای فراموش نکنید:
زیبایی
عملکرد مناسب
قابلیت استفاده
همه ی این عناصر با هم و به طور یکپارچه، روی افزایش تاثیر وب سایت شما بر مخاطب تاثیرگذار خواهد بود.

10 نکته برای طراحی وب سایت و نوشته های روی عکس

یکی از بهترین تکنیک هایی که یک طراح سایت به آن مجهز است، استفاده ی هنرمندانه از عکس ها و نوشتن هوشمندانه ی پیام ها است. اما همین ابزار می تواند یکی از سخت ترین قسمت ها برای موفقیت در طراحی سایت و انتقال درست مفاهیم به مخاطب وب سایت باشد.
قبل از هر چیز شما باید عکس مناسب داشته باشید که چشم انداز خوبی برای تایپوگرافی دارا باشد و دقیقا بدانید چه چیزی می خواهید به عکس اضافه کنید.
اگر آماده اید با این چالش روبرو شوید ما در اینجا 10 نکته برای بهترین طراحی سایت آورده ایم.

1. هماهنگی ظاهری عکس و متن

رمز موفقیت یک متن، خوانا بودن آن است. مطمئن شوید که رنگ متن به اندازه کافی با رنگ عکس تفاوت دارد و به خوبی دیده می شود. اگر عکس شما پس زمینه ی تیره داشته باشد، باید رنگ متن را سفید (یا رنگی روشن) انتخاب کنید و برعکس اگر تصویر مورد نظرتان تیره است برای رنگ متن های خود به سراغ رنگ های روشن و شفاف بروید.
توجه به سایز فونت هم نکته ی مهم دوم است. با ایجاد هماهنگی بین نوشته ها و عکس، زیبایی را در طراحی وب سایت خلق کنید. برای مثال در عکس بالا، تصویر پررنگ و بزرگ است در حالی که نوشته ها ریز و روشن هستند. عناصر موجود در یک عکس باید با هم متفاوت و در عین حال هماهنگ باشد.

2.هماهنگی مفهوم عکس و متن

شما فرصت کمی دارید تا پیغامتان را به گوش مخاطب برسانید. امروزه مردم برای آشنایی با شما، حاضر نیستند یک ویدئوی یک ساعته ببینند یا چندین صفحه در مورد شما مطالعه کنند. همین مساله، کار شما را سخت و در بعضی موارد محدود می کند. همه ی چیزی که در اختیار دارید یک عکس ساده و عبارات کوتاه و ساده است. کار اصلی را خلاقیت شما انجام می دهد.

3. زاویه ی نگاه کاربر

وقتی حرف از کار با تصاویر و انتقال مفاهیم از طریق آنها به میان می آید؛ توجه به چشم انداز آن از دید کاربر اهمیت زیادی پیدا می کند. مفهوم متن شما باید ارتباطی منطقی با قسمتی از عکس داشته باشد. حتما به این نکته توجه کنید که متن را روی بخش های مهم تصویر قرار ندهید، مثلا روی چهره، سوژه ی اصلی یا محصولی که می خواهید آن را نمایش بدهید، چیزی ننویسید.
برای پیدا کردن محل مناسب نوشته هایتان دقت کنید که چشم بیننده در وحله ی اول به کدام قسمت عکس خیره می شود و کدام قسمت عکس موضوع و مفهوم اصلی را نشان می دهد.

4 .تاری تصاویر

یکی از ساده ترین ابزارهایی که می توانید هوشمندانه از آن استفاده کنید قابلیت تار شدن قسمتی از عکس است. محو کردن قسمتی از پس زمینه ی یک عکس از طریق نرم افزار Adobe Photoshop می تواند محصول شما را به طور خاص در معرض نمایش قرار دهد. به وب سایت بالا نگاه کنید در یک نگاه محصول اصلی خود نمایی می کند و متن در محل مناسب، مختصر و مفید مفهوم را منتقل می کند.

5. نوشتن متن داخل کادر

وقتی عکس ها بسیار رنگانگ هستند یا تفاوت بین بخش های تیره و روشن زیاد است قرار دادن متن در داخل یک قاب جداگانه می تواند آن را برجسته و واضح کند.
در صورتی که بدون استفاده از این تکنیک متن شما اصلا به چشم نیاید.
یک شکل مناسب انتخاب کنید. از عکس بالا الهام بگیرید در این جا متن را داخل دایره و مستطیل قرار داده و با گزینه ها و کلمات مرتبط آن را پر کرده است.
حتما یک رنگ متفاوت و در عین حال هماهنگ با زمینه انتخاب کنید و ترجیحا کادری شفاف قرار دهید که هم متن شما خوانا باشد و هم این که سایه ی تصویر اصلی در پشت زمینه قابل مشاهده باشد.

6. نوشتن متن در پس زمینه

معمولا، پس زمینه ها خلوت تر و ساده تر هستند و همین نکته آنها را به مکان مناسبی برای قرار گرفتن متن تبدیل کرده است.
پس زمینه ها اغلب یک رنگ هستند، و این باعث می شود تصویر منظم تر و برای خواندن آسان تر باشد.
حسن دیگر این قبیل عکس ها این است که نیازی به تغییرات اساسی ندارد و با چند حرکت ساده می توان تصویری پر محتوا و چشم نواز برای طراحی وب سایت آماده کرد. پس یکی از بهترین ترفندها در طراحی سایت اینترنتی این است که متن را در قسمت پس زمینه تصویر قرار دهید.

7. محسنات عکس بزرگ

ترجیحا از عکس های بزرگ استفاده کنید و از مزایای آن خود را بی نصیب نگذارید.
عکس های بزرگ توجه بیشتری را نسبت به خود جلب می کنند و دست شما را برای استفاده از فونت های مختلف در سایز های متنوع باز می گذارند.
تصویر بزرگ و واضحی که از دانه های قهوه در بالا می بینید در نگاه اول موضوع کلی وب سایت را به شما نشان می دهد و در عین حال فضای کافی برای نوشتن متنی خوانا با افکت های زیبا ایجاد می کند.

8 . نقش رنگ در طراحی وب سایت

استفاده ی درست از رنگ ها می تواند زیبایی یک عکس را دو چندان کند. در هر نمونه ی بالا یک رویکرد بسیار متفاوت برای طراحی وب سایت انتخاب شده است. یکی از رنگ های متضاد برای نمایش کلمات استفاده کرده، در حالی که دیگری از رنگ های مشابه استفاده می کند که تصویر را به طور متمرکز نشان دهد. هر دو روش می توانند به اندازه ی هم موثر باشند.

9. قالب های رنگی

قالب های رنگی زیبایی عکس ها را دو چندان کرده و هم چنین فضای مناسبی برای نوشتن متن ها ایجاد می کنند. این راهکار شاید کمی پیچیده به نظر برسد ولی مطمئن باشید در نهایت طرحی خیره کننده برایتان به ارمغان خواهد آورد.
در میزان شفافیت رنگ دقت کنید و مراقب باشید شفافیت زیاد، خواندن متن را برای کاربر دشوار نسازد.
این روش در ابتدا ممکن است کمی وقت گیر باشد چون مجبورید چندین عکس و رنگ را امتحان کنید تا بالاخره متناسب ترین ترکیب پیدا شود.
شاید انتخاب رنگ سازمانی و مرتبط با نام تجاری و لوگوی شما انتخاب مناسبی برای اجرای این تکنیک باشد.

10. زیبایی در سادگی است

یک نصیحت قدیمی در طراحی سایت حرفه ای می گوید: ” سادگی را حفظ کن ”
هدف نهایی شما این است که مردم عکس شما را ببینند و متن پیامتان را بخوانند. ممکن استفاده بسیاری از ایده ها و تکنیک ها با این هدف مهم، در تضاد باشد.
در آخر بازم هم تاکید می کنیم از تایپوگرافی ساده استفاده کنید، قسمت اصلی و مهم عکس را با نوشتن متن نپوشانید و دقت کنید متن شما ساده، روان و خوانا باشد.

مطالب مرتبط

نکاتی در رابطه با طراحی سایت فروشگاهی

ده نمونه ازبهترین ها در طراحی سایت مدارس در دنیا (قسمت دوم)

برترین های طراحی سایت فروشگاهی در سال 2018(قسمت دوم)

راهکار های طراحی سایت اینترنتی در سال 2018

شش روند طراحی سایت اینترنتی برای سال 2018

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.