مفید بود؟

هدف تمامی موتورهای جستجو، مانند گوگل، فراهم کردن تجربه‌ای خوب برای کاربرانشان است، بنابراین سایتی سریع، کیفیت کلی سایت را افزایش داده و در نتیجه رضایت کاربران را به دنبال خواهد داشت.تجربه اینترنت سریع حق هر کاربر است. اهمیت این موضوع در وضعیت سایت در موتور جستجوی گوگل، به خوبی قابل مشاهده است.
استفاده از قالب ساده و سب
سعی نماببد برای افزایش سرعت سایت از قالب های ساده و سبک استفاده نمایید و حتی المکان از قالب های گرافیکی استفاده نکنید.استفاده از طرح ها و قالب های گرافیکی و پرحرکت سرعت سایت شما را تا حد زیادی پایین می آورد. معمولا قالب های سبک و ساده وردپرس تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت شما خواهند داشت.
استفاده از هاست ایرانی
هرچه سرور سایت شما دورتر از محل زندگی شما باشد سرعت بالا آمدن صفحات سایت بیشتر می‌شود.پس اگر سایت شما برای مخاطبان ایرانی طراحی شده حتماً سایت خودتان را در ایران هاست کنید.با انجام این کار شاهد افزایش ۴ برابری سرعت باز شدن صفحات سایتتان خواهید بود. به غیر از این گوگل رتبه سایت شما را برای جستجو کنندگان ایرانی افزایش خواهد داد.
فشرده سازی تصاویر
یکی از بزرگترین معضلات سایت های شلوغ و کند،سایز و حجم تصاویر استفاده شده در آن است.مسلما هرکسی تصاویر با کیفیت و وضوح بالاتر را بیشتر می پسندد.اما با افزایش وضوح تصاویر،سایز آن ها افزایش پیدا می کند که در نهایت منجر به کاهش سرعت می شود.
البته راه حل هایی برای این موضوع وجود دارد برای مثال وب سایت Adaptive Images سرویسی در اختیار شما قرار می دهد که به وسیله ی آن سایز صفحه نمایش در وسایل مختلف به صورت خودکار شناسایی شده و متناسب با آن،تصاویر رندر شده و با سایزها و کیفیت های مختلف به نمایش درمی آیند.

تقسیم صفحات بزرگ به صفحات کوچک‌تر
اگر یک مقاله با تعداد کلمات بالا دارید این اصلاً ایده خوبی نیست که تمامی اطلاعات را در یک صفحه قرار دهید.بهتر است ابتدا این مقاله را به چند صفحه تقسیم کنید.با انجام این کار هم کاربر راحت‌تر می‌تواند مقاله شما را مطالعه کند و هم سایت سریع‌تر اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.امروزه کاربران از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند به همین دلیل اصلاً ایده خوبی نیست که تمامی اطلاعات در یک صفحه باشد.
استفاده از تکنولوژی gzip
اگر این تکنولوژی را در سایت خودتان استفاده کنید،هم سرعت سایت شما افزایش پیدا می‌کند و هم از همه مهم‌تر در مصرف پهنای باند سایت صرفه‌جوئی می‌کنید.با استفاده از این تکنولوژی در زمان فراخوانی سایت از سرور، ابتدا اطلاعات سایت در سرور فشرده شده و سپس در رایانه کاربر باز می‌شود. برای این کار کافی ست چند کد ساده را در برنامه PHP خودتان قرار دهید.
استفاده ا ز Cache
استفاده از cache برای افزایش سرعت وب سایت بسیار تاثیرگذار است.اگر می‌خواهید سایت شما به سرعت پلک زدن باز شود،از این سیستم برای سایت خودتان استفاده نمایید.با این روش مرورگر شما در اولین بار که سایت باز می‌شود تمامی اطلاعات و تصاویر را ذخیره می‌کند و برای باز شدن صفحات بعد از ایت تصاویر و فایل‌های فراخوانی شده استفاده می‌کند. برای همین کاربر فقط در بار اولی که سایت را باز می‌کند صبر خواهد کرد.

در نتیجه هرچه بازدیدکنندگان شما بتوانند سایتتان را سریع‎تر پیمایش کنند،احتمال بازدید دوباره‎ی آنها نیز بیشتر خواهد شد. با افزایش سرعت وب‎سایت خود به طور غیرمستقیم در تعداد بازدیدکنندگان نیز تاثیر خواهید گذاشت. پس به بهینه‎سازی صفحات وب سایت تان در کنار زیبایی و رابط کاربری باید اهمیت دهید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.