مقالات آموزشی

علت مهم بودن محتوا سازی سایت در سرمایه گذاری حوزه دیجیتال مارکتینگ

مفید بود؟

اهمیت محتوا سازی سایت

حتما تا به حال استند های تبلیغاتی که در داخل مال ها و فروشگاه های بزرگ قرار دارند را مشاهده کرده اید. آنها با زبانی خوش و رویی گشاده، از شما می خواهند که محصولشان را امتحان کنید. این محصول می تواند یک خوراکی یا نوشیدنی باشد. شما با امتحان کردن این محصول، در واقع آن را به بخشی از حافظه خود تبدیل می کنید. ادبیات ما این شرایط را با عبارت “نمک گیر شدن” توصیف می کنند. مطالعات روانپزشکان نشان داده است، افرادی که “نمک گیر” شخصی می شوند به صورت ناخودآگاه تمام تلاش خود را می کنند تا شرایط را جبران کنند و در پاسخ به کار خیر یا کمک دریافتی، کاری را انجام دهند. در نتیجه این امر، به صورت ناخودآگاه، شما از محصولات این برند خرید خواهید کرد، حتی اگر این اتفاق چند هفته یا چند ماه بعد رخ دهد.

محتوا سازی سایت در حالت ایده آل، به شکل مشابهی بازاریابی می کند. یک محتوای با کیفیت، می تواند به دانش مخاطب بیفزاید یا اطلاعات جدیدی را در اختیارش قرار دهد. اگر محتوای شما بتواند پرسش مخاطبان را پاسخ دهد یا نیاز آن ها را برطرف کند، برند شما را به بخشی از حافظه کاربران تبدیل می کند. در نتیجه این امر، کاربران نیز خیلی زود برای خرید محصولات یا خدمات شما، دست به کار می شوند. بدین ترتیب، محتوای با کیفیت نه تنها راحت تر دست به دست می شود و افراد بیشتری را به وب سایت شما دعوت می کند، بلکه می تواند نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران را نیز افزایش دهد.

 

محتوا سازی سایت: چرا باید بر روی محتوای با کیفیت سرمایه گذاری کرد؟

محتوا سازی سایت، در صورتی که طبق اصول انجام شود و نتیجه نهایی نیز از کیفیت بالایی برخوردار باشد، می تواند توجه جامعه مخاطب صحیح را به خود جلب کند. این افراد مشتریان بالقوه شما هستند که در وهله اول باید آن ها را پیدا کنید و سپس با هدایت آن ها به بخش های مختلف وب سایت خود، آن ها را مجاب به خرید کالا یا خدمات کنید. اگر کاربران محتوای موجود در وب سایت شما را با کیفیت ارزیابی کنند، به احتمال زیاد آن را به اشتراک خواهند گذاشت. بدین ترتیب، محتوای با کیفیت نه تنها برای کاربران مفید خواهد بود، بلکه سبب بهتر دیده شدن وب سایت شما نیز خواهد شد. مورد آخر به معنای رشد بیشتر جامعه مخاطب به مرور زمان است.

این نکته را باید گوشزد کنیم که الگوریتم های گوگل روز به روز در حال پیشرفت هستند و کیفیت محتوای تولید شده، یکی از پارامترهای مهم در رتبه بندی وب سایت شما محسوب می شود. محتوای با کیفیت، به اشتراک گذاشته می شود و در نتیجه تعداد کلیک های انجام شده بر روی لینک وب سایت شما افزایش می یابد. این یکی از پارامترهایی است که گوگل بر اساس آن، وب سایت شما را ارزیابی می کند. به همین دلیل است که تولید محتوایی با کیفیت و اصولی باید به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی در طراحی ساختار وب سایت، مد نظر قرار گیرد

 

محتوای با کیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

فرایند محتوا سازی سایت را می توان به طور کلی به چند مرحله مهم طبقه بندی کرد:

• شناخت جامعه مخاطب:

کسب و کار شما به چه افرادی خدمت می کند؟ این افراد چه ویژگی هایی دارند و چه نیازها یا دغدغه هایی ذهن آنها را به خود مشغول کرده است؟

• بررسی رقیبان:

وب سایت های رقبا که در حوزه ای مشابه با شما فعالیت می کنند، چه ویژگی هایی دارند؟ این وب سایت ها بر روی چه شیوه تولید محتوایی تمرکز کرده اند و از چه تکنیک هایی برای جلب نظر مخاطبان استفاده می کنند؟

• پیدا کردن کلید واژه ها:

یک محتوای با کیفیت، باید بر اساس اصول سئو تولید شود و برای این منظور، شما به کلمات و واژه های کلیدی احتیاج دارید. این عبارات، مانند راهنما، مخاطبان را به وب سایت و محتوای شما هدایت می کنند. پیدا کردن کلمات و عبارات کلیدی یکی از مهمترین بخش های فرایند محتوا سازی سایت محسوب می شوند.

• پایه ریزی ساختار کلی وب سایت:

این نکته بسیار مهمی است چرا که با مشخص شدن ساختار کلی وب سایت، نه تنها مراحل بعدی تولید محتوا نیز به خوبی مشخص می شوند، بلکه کاربران نیز در وب سایت شما احساس گیجی نمی کنند.

استفاده از شکل صحیح محتوا:

وب سایتی که پر از مقاله های طولانی باشد، بدون شک خسته کننده خواهد بود. از سویی دیگر، وب سایتی که به المان های بصری (مانند تصاویر، ویدیو ها، اینفوگراف ها و طراحی کلی سایت) اکتفا کند، نیز ممکن است نتواند به خوبی با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. توجه به شکل های مختلف محتوا به فراخور نیاز و با توجه به بازخورد کاربران، نکته مهمی است که در فرایند محتوا سازی سایت باید مورد توجه قرار گیرد.

 

استراتژی محتوا سازی برای وب سایت در کنار رایا مارکتینگ

تولید محتوای سئو شده

و با کیفیت در کنار سرمایه گذاری بر روی استراتژی های محتوا سازی سایت، قدم هایی هستند که برند های بزرگ برای دستیابی به موفقیت امروز خود، برداشته اند. برون سپاری محتوا سازی سایت به افراد متخصص، از جمله مجموعه رایا مارکتینگ، راهکاری مقرون به صرفه است و بسیاری از کسب و کارهای محلی و استارتاپ ها می توانند از آن بهره مند شوند. محتوا سازی سایت، یکی از خدمات اصلی مجموعه رایا مارکتینگ است. متخصصان تولید محتوای ما می توانند در زمینه های مختلف و به شکل های متفاوت، برای شما تولید محتوا کنند. کارشناسان دیجیتال مارکتینگ، ویراستاران و متخصصان حوزه سئوی این شرکت نیز با بینش و تجربه خود، می توانند به شکل مفیدی به شما در راستای دستیابی به اهدافتان در بازار کمک کنند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.