مقالات آموزشی

یک طراحی بد را چگونه اصلاح نماییم؟ (بخش اول)

مفید بود؟

تقریباً برای هر طراح وب سایتی در یکی از مراحل کاری پیش می آید که مجبور باشد یک طراحی نامناسب و بد را اصلاح کند.

تقریباً برای هر طراح وب سایتی در یکی از مراحل کاری پیش می آید که مجبور باشد یک طراحی نامناسب و بد را اصلاح کند. مشتری ها از سایتشان راضی هستند اما تمایل دارند که از لحاظ بصری کمی آن را تغییر دهند و تنها می خواهند کمی بر روی آن کار شود تا ظاهری مدرن پیدا کند. اما متاسفانه از نظر شما وب سایت آن ها یک طراحی وحشتناک دارد و باید به طور کلی این طراحی عوض شود. پس چطور امکان دارد که بدون شروع کردن از نقطه صفر و رسم طراحی اولیه در کاغذ چرک نویس، یک طراحی بد را اصلاح کرد؟  در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم که شما می توانید از آن ها شروع نمایید.

عکس های بد و نامناسب را به کلی حذف نمایید. این مرحله ساده می تواند تاثیر بسیار زیادی بر طراحی یک وب سایت داشته باشد. در عرصه طراحی سایت، فقط و فقط باید از عکس های مدرن و با کیفیت استفاده کرد. یعنی در یک کلمه عکس های حرفه ای. در صورتی که عکس های یک وب سایت این ویژگی را نداشته باشد، بهتر است اصلاً به کار برده نشود. یا عکس ها و تصاویر موجود در سایت را با عکس های حرفه ای جایگزین کنید و یا به طور کلی آن ها را حذف نمایید و تمرکز خود را بر تایپوگرافی ها قرار دهید.

مسیرهای وب سایت خود را ساده تر نمایید. مخاطبین خیلی وقت خود را وب سایتی تلف نمی کنند که پیدا کردن صفحه های مورد نظر در آن دشوار باشد. در دنیای آنلاین همه چیز بر محور سرعت انجام عملیات بنا می شود. بنابراین در صورتی که مسیرهای یک وب سایت بد طراحی شده و گیج کننده باشد می تواند به شدت میزان بازدید یک وب سایت تاثیر منفی گذارد.

فونت های بهتری را انتخاب کنید. استفاده از فونت ها به شدت می تواند به کلیه مسائل دیگر در طراحی وب سایت مرتبط باشد. برای نمونه اینکه سایز فونت انتخابی شما مناسب باشد و یا رنگ متن شما با رنگ اصلی طراحی وب سایت شما همخوانی داشته باشد، همه در ظاهر کلی یک وب سایت موثر هستند. همیشه باید در طراحی سایت یک ظاهر منظم و متحد ارائه شود. همه اجزای سایت باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. هرگز بیش از دو اندازه برای فونت و بیش از یک تا حداکثر دو نوع تایپوگرافی برای طراحی سایت استفاده نکنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.