مقالات آموزشی

یک طراحی بد را چگونه اصلاح نماییم؟ (بخش دوم)

مفید بود؟
اصلاح طراحی بد یا نا مناسب ممکن است برای هر طراحی نیاز باشد. در مطلب ارائه شده راهکارهایی جهت اصلاح طراحی بد آورده شده است.

آشفتگی ها را از میان بردارید. ظاهر وب سایت همیشه با حذف موارد اضافه و غیر ضروری، مناسب تر و دلنوازتر به نظر می آید. طراحی مینیمال در اغلب موارد می تواند بر دیگر شیوه های طراحی برنده شود. سعی کنید هر چیزی را که به صورت ناموزونی در سایت جلوه می کند را حذف نمایید. نشان ها، لینک و شبکه های غیر ضروری را در وب سایت حذف کنید، در صورتی که وجود آن ها بسیار ضروری است آن ها را در صفحاتی چون “درباره ما” و از این قبیل بگنجانید.

پیشنهاد های ویژه بد را اصلاح نمایید. استفاده از دکمه هایی که مخاطب شما را دعوت می کند تا به سرعت نسبت به پیشنهاد شما واکنش نشان دهند در وب سایت ها بسیار لازم هستند. اما استفاده اشتباه از آن ها می تواند اعتبار یک وب سایت را پایین آورد و آن را بسیار ضعیف و کم ارزش نشان دهد. توجه داشته باشید که این دکمه ها باید توجه مخاطب را جلب کنند اما نه به صورت افراطی. یک جای مناسب برای این دسته از دکمه ها و لینک ها پیدا کنید و اطمینان حاصل نمایید که به درستی کار می کنند.

از Grid استفاده کنید تا جایگیری عناصر طراحی شما به صورت دقیق و منظم باشد. اغلب وب سایت هایی که طراحی های غیر حرفه ای و ابتدایی دارند، در این مساله ضعیف هستند. در برخی مواقع ممکن است طراحی هایی که به شدت مناسب به نظر می آیند، با استفاده از Grid مشکلاتی را در خود نشان دهند که به چشم نمی آمده است. به ویژه در صورتی که طراحی یک وب سایت واکنش گرا نباشد و یا حداقل برای موبایل بهینه سازی نشده باشد، استفاده از Grid بسیار اهمیت دارد و از مسائل کلیدی می باشد.

لینک های خراب را اصلاح کنید. بررسی کلیه لینک های موجود در یک وب سایت، به ویژه در صورتی که این سایت قدیمی باشد بسیار ضرورت دارد. در اغلب این طراحی ها می توان لینک هایی را پیدا کرد که خراب می باشند و یا باز نمی شوند. به منظور آنکه یک طراحی دارای کیفیت و اعتبار باشد نباید چنین لینک هایی در آن موجود باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.