مقالات آموزشی

۱۸۹ سوال جذاب و جدید برای داشتن یک تولید محتوا در خصوص موضوعات مختلف (قسمت دوم)

مفید بود؟

 ایده های جذاب تولید محتوا

81.   پلاگین های مورد علاقه شما در وبلاگ چیست؟

شما در وبلاگ خود از کدام پلاگین ها (افزونه ها) استفاده می کنید تا بتوانید راحت تر به تولید محتوا بپردازید؟ لیستی از این افزونه ها را می توانید تهیه کرده و به اشتراک بگذارید.

82.    خاطرات مورد علاقه شما کدام اند؟

فکر کردن در مورد خاطراتی که شما را به وجد می آورد می تواند موضوعی سرگرم کننده برای اشتراک با مخاطبین وبلاگ شما باشد.

83.    بهترین هدایایی که دریافت کرده اید چیست؟

در مورد این ایده صحبت زیادی نداریم و شما خودتان می توانید در این خصوص تولید محتوا حرفه ای داشته باشید.

84.    پست های مورد علاقه شما در وبلاگ های مختلف در ماه گذشته

در مورد لیستی از پست های مورد علاقه خود که در یک ماه گذشته به اشتراک گذاشته شده اند می توانید به تولید محتوا بپردازید. در واقع می توانید برخی از این مطالب را به این شکل پست کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

85.    بهترین آموزش های (موضوع مورد علاقه شما)

در طول روزهای گذشته کدام آموزش های ویدئویی را پشت سر گذاشته اید؟ در مورد این موارد می توانید به تولید محتوا بپردازید و یک لیست را تکمیل کنید.

86.    بهترین رویدادهایی که در سال گذشته در آن ها شرکت کرده اید کدام اند؟

آیا در سال گذشته در کنفرانس ها، سخنرانی ها و یا رویدادهای آموزشی شرکت کرده اید و از حضور در آن ها لذت برده اید؟ در این صورت می توانید رویدادهای مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید و لینکی از آن ها را وارد کنید. پس می توان گفت که این شیوه برای تولید محتوا می تواند بسیار جذاب باشد.

 

 

87.    چه چیزی در لیست شما وجود دارد که برای شما جذاب است؟

شما می توانید لیست کارها، مطالب، پادکست ها و غیره که برای شما جذاب است را به اشتراک بگذارید و از دیگران بخواهید که نظرات خود را بیان کنند. در این صورت می توانید عملکرد بسیار حرفه ای داشته باشید.

88.    جمع بندی از بهترین پست های هفته گذشته خود داشته باشید

یک موضوع را انتخاب کنید و یک لیست جمع بندی در مورد آن بنویسید. در هفته گذشته کدام پست ها را در مورد این موضوع نوشته اید و به کدام نتایج دست پیدا کرده اید؟ در این صورت می توانید به بهترین نتایج دسترسی پیدا کنید.

89.    روش مورد علاقه شما برای گذراندن یک روز تعطیل چیست؟

چه روشی را برای گذراندن یک روز تعطیل ترجیح می دهید؟ در این خصوص می توانید به تولید محتوا بپردازید و به نتایج خوبی دست پیدا کنید.
ایده های الهام بخش به مخاطب شما
اگر بتوانید یک وبلاگ الهام بخش برای مخاطبین خود داشته باشید، می توانید در زمینه تولید محتوا به موفقیت بسیار زیادی دست پیدا کنید. در ادامه ایده هایی در این خصوص را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. ادامه این مقاله جذاب را در 189 ایده خلاقانه برای جذب مخاطب از طریق تولید محتوا (قسمت اول) بخوانید.

90.    بیانیه شما در مورد کاری که انجام می دهید چیست؟

این که بتوانید یک بیانیه در مورد کاری که انجام می دهید داشته باشید یک روش عالی برای الهام بخشیدن به مخاطبین شما می باشد. شما می توانید از این شیوه عالی استفاده کنید و همواره در سایت خود به پیشبرد اهداف بپردازید. در واقع شما می توانید طرفداران زیادی را با استفاده از این شیوه جذب کنید.

 

 

91.    هیچ کس نمی داند که (موضوع مورد علاقه شما)

شما می توانید در مورد حرفه، زندگی شخصی یا کارهای مورد علاقه خود، نقاط شفاف نشده ای را در نظر بگیرید و در مورد آن ها به تولید محتوا بپردازید.

92.    بهترین کاری که شما انجام داده اید چیست؟

چه کارهایی را انجام داده اید که تاثیر مثبتی در زندگی شما داشته است؟ چرا این کارها را انجام داده اید؟ شما می توانید این مسائل را به اشتراک بگذارید و از این شیوه برای تولید محتوا استفاده کنید.

93.    یک نظر سنجی با اهدای جوایز در وبلاگ خود داشته باشید

این کار در بسیاری از وبلاگ ها انجام می شود و در نهایت می تواند برای الهام بخشیدن در مورد چیزهای جدید مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال شما می توانید در مورد شغل مورد علاقه مردم یک نظر سنجی بگذارید و بر این اساس نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. نویسنده ها و وبلاگ نویسان با تجربه در این خصوص فعالیت بسیار زیادی دارند.
همین کار را می توانید برای خودتان هم انجام دهید و سپس می توانید یک تولید محتوا حرفه ای را تجربه کنید.
برخی از سوالات پرطرفدار برای نظرسنجی :

 •     در مورد چه چیزی می خواهید آموزش ببینید؟
 •     اهداف شما در این سال چیست؟
 •     کدام موضوع بیشتر نظر شما را جلب می کند؟ (دو گزینه داشته باشید)
 •     شغل شما چیست؟ چه کاری را انجام می دهید؟
 •     از یک محصول خاص چه مدت زمانی است که استفاده می کنید؟

94.    آیا میزبانی رویدادی را بر عهده دارید؟

در صورتی که قصد دارید که از یک رویداد میزبانی کنید، می توانید این مسئله را به اطلاع مخاطبین خود برسانید.

95.    الگوی خود یا دیگران را ترسیم کنید

بیان الگوی شما یا دیگران می تواند الهام بخش زندگی بسیاری از مردم باشد.
در ادامه چند مرحله برای ترسیم الگو را برای شما بیان خواهید کرد :

 •     پیش از هر چیز می توانید با دیگران مصاحبه داشته باشید.
 •     آن چه را که برای گذران زندگی انجام می دهند را بنویسید.
 •    نگاه مردم به زندگی چیست؟
 •     چرا آن ها الگوی شما هستند؟

96.    چگونه به خود عشق می ورزید؟

زندگی شلوغ شما می تواند باعث آن شود که شما نتوانید عشق را در زندگی خود نشان دهید. چه نکاتی در این خصوص وجود دارد که ممکن است برای دیگران از اهمیت بالایی برخوردار باشد؟ در این خصوص به تولید محتوا بپردازید.

97.    به چه چیزهایی علاقمند هستید؟

به چه مسائل و کارهایی علاقمند هستید و دلیل شما برای این امر در چیست؟ ما یک شعاری  در این خصوص داریم : “کاری را که دوست دارید انجام بدهید. کاری را که دوست دارید داشته باشید!” این شعار برای داشتن یک زندگی سالم دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و زمانی که شما عاشق کاری باشید می توانید به آن چیزی که علاقمند هستید برسید.

98.    برترین مسائلی که در طول سال گذشته آموخته اید چه بوده است؟

در این خصوص می توانید از چند جهت به بیان مطالب بپردازید که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در واقع یک لیست تهیه کنید و به بررسی مسائلی که در سال گذشته آموخته اید را در آن بیان کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید دروس زندگی خود را بیشتر بشناسید و در مورد آن ها به تولید محتوا بپردازید.

99.    چه چیزی باعث می شود تا شما خلاق باشید؟

زمانی که در یک کاری خلاقیت دارید، می توانید در مورد کلمات و ایده ها صحبت کنید و در این خصوص به تولید محتوا بپردازید. در واقع اگر خلاقیتی وجود نداشته باشد، شما نه تنها قادر به نوشتن نخواهید بود، بلکه کارهای خود را نیز نمی توانید انجام دهید. از این روی می توانید در مورد تلاش های خلاقانه ای که دارید نسبت به مقاله نویسی اقدام کنید.
نباید اجازه دهید که این اتفاق (عدم خلاقیت) برای شما و هنر شما روی دهد.
“هیچ عذابی بزرگتر از آن نیست که شما یک داستان ناگفته را با خود حمل کنید. مایا آنجلو”
افراد خلاق بی شماری وجود دارند که خلاقیت های خود را مانند فرزندانشان دوست دارند. در واقع بیان داستان و تولید محتوا از خلاقیت هایی که شما در زندگی خود دارید دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. اگر داستانی برای بیان کردن دارید و آن را بیان نمی کنید، در حال آسیب زدن به شخصیت خودتان هستید. نباید بگذارید که این داستان با فوت شما بمیرد!

 

خلاق باشید و کار خود را تمام کنید!
“هنرمندان واقعی مانند کشتی هستند. استیو جابز”
شما می توانید در مورد همه مسائلی که به شما خلاقیت می دهند نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. به عنوان یک وبلاگ نویس، بازاریاب محتوا، هنرمند و یا طراح موشن گرافیک چه مسائلی باعث خلاقیت شما می شود؟

100.    با الهام از یک کلمه، تولید محتوا کنید

خلاقیت خود را نشان دهید. برای مثال شما می توانید با الهام گرفتن از دو کلمه نسبت به مقاله نویسی و تولید یک محتوای جذاب اقدام کنید. در این خصوص می توانید به وبلاگ های دیگر نیز مراجعه کنید تا بتوانید الهام گیری کنید.

101.    چطور می توانید مثمر ثمر باشید؟

بهره وری را می توان یکی از مهم ترین بخش های زندگی دانست که برای بهبود در زندگی دارای اهمیت بسیار زیادی است. در مورد چگونگی افزایش بهره وری می توانید به تولید محتوا و مقاله نویسی بپردازید.
به چه چیز هایی در این خصوص باید فکر کنید؟

 •     کدام سبک زندگی به شما کمک می کند تا بازده بیشتری داشته باشید؟ (برای مثال در زندگی روزمره خود به صورت منظم تمرین می کنید؟ آیا پیش از رفتن به محل کار ساعت 5 صبح بیدار می شوید و روی پروژه های خود کار می کنید.)
 •     چه مسائلی باعث می شود که بهره وری شما کمتر شود؟ به بیان این مسائل و تجربه هایی که در این خصوص دارید بپردازید.

102.    اگر می توانستید یک چیز را در مورد زندگی خود تغییر دهید، چه اتفاقی روی می داد؟

بهتر است که به مسائلی فکر کنید که به دنبال تغییر آن در زندگی روزمره خود هستید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا مشاهده کنید که چطور می توانید در کارهایی که انجام می دهید، فرد بهتری شوید؟ در عین حال به مخاطبان شما کمک می کنند تا درگیر پیشرفت شما در زندگی باشند و از آن الهام بگیرند.

چه ویژگی هایی باید به پست های خود بدهیم؟

103.    خارج از زندگی شغلی، از چه کاری لذت می برید؟

به اشتراک گذاری بخشی از زندگی خود که مربوط به زندگی شخصی و خارج از زندگی کاری و تجاری شما می شود، به افراد این کمک را می کند تا بتوانند بهتر و بیشتر شما را بشناسند و همین مسئله به مردم کمک خواهد کرد تا بتوانند درک کنند که شما هم یک فرد عادی هستید.

104.    نقل قول های خلاقانه و الهام بخش در مورد کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید

استفاده از نقل قول ها از افرادی که در خصوص کار و حرفه شما در حال فعالیت هستند دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع شما می توانید با افراد دیگری نیز در این خصوص صحبت کنید و اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید.
در واقع می توان گفت که نقل قول ها باعث می شود تا شما بتوانید دانش بهتری در مورد زندگی خود داشته باشید و در این خصوص می توانید دیگران را تشویق کنید تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. به مخاطبان خود کمک کنید تا بتوانند از این نقل قول ها کمک بگیرند و در واقع الهام بخش زندگی آن ها باشد. همچنین بسته به این که دیگران نیز همین احساس را خواهند داشت، کمک شایانی به آن ها خواهد کرد.
“نوشتن هیچ کاری ندارد. تمام کاری که باید بکنید آن است که پشت ماشین تحریر بنشینید و از خلاقیت خود استفاده کنید. ارنست همینگوی”
ایده های کلی وبلاگ نویسی
این ایده ها برای وبلاگ نویسی می تواند به شما کمک کند تا طیف گسترده ای از محتوا را در وبلاگ خود داشته باشید و در واقع به شما کمک می کند تا عملکرد بهتری را داشته باشید.

105.    آرزو دارید که هنگام بلاگ نویسی، به چه چیزهایی مشهور شوید؟

شما می توانید یک لیست از مواردی که آرزو دارید به آن ها شناخته شوید، شروع به کار تولید محتوا کنید. شما باید به تمام آن چیز هایی که فکر می کنید برسید و در وبلاگ خود از قبل این موارد را اعلام کنید.

106.    می خواهید در سال آینده در چه موقعیت شغلی باشید؟ در 5 و 10 سال آینده چطور؟

تلاش و تجسم برای مسائلی که قصد دارید به آن ها دست پیدا کنید برای شما می تواند بسیار دشوار باشد. برای مثال این که بدانید در ده سال آینده به چه موقعیت شغلی دست پیدا می کنید یا کسب و کار شما در چه موقعیتی است دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در این خصوص باید هوشمندانه عمل کنید. شما نباید بگویید که چه کارهایی می کنید، تنها باید یک لیست از اهداف خود بنویسید.

107.    موارد مختلف را بررسی کنید

از مهم ترین روش هایی که برای شما در دسترس می باشد، آن است که به بررسی موارد مختلف بپردازید. شما می توانید محصولات جدیدی که در بازار عرضه می شود را بررسی کنید و بر این اساس می توانید مخاطبان بیشتری را در وبلاگ خود داشته باشید.

108.    نامه سرگشاده بنویسید

چند سال پیش، یک نامه سرگشاده توسط بسیاری از وبلاگ نویسان نوشته شد و اگر شما در چند سال گذشته در خصوص وبلاگ نویسی فعالیت داشتید می توانید این مسئله را به خاطر بیاورید. نام این نامه سرگشاده “نامه ای به من 16 ساله” بود. در این نامه می توانستید توصیه هایی به خودتان در چند سال گذشته داشته باشید و در نهایت به وی می گفتید که از کدام راه می تواند به موفقیت برسد.

109.    با متخصصان در تماس باشید و نقل قول هایی را در یک پست وبلاگ بنویسید

شما می توانید با متخصصانی که در خصوص حرفه شما در حال فعالیت می باشند در ارتباط باشید و بر اساس نقل قول ها و صحبت های انجام شده اطلاعاتی را با مردم به اشتراک بگذارید. در واقع این کار همانطور که فکر می کنید می تواند برای جذب مخاطبان جدید مورد استفاده قرار گیرد و یک کار بسیار جذاب به شمار می رود.

110.    یک پست در مورد بهترین پست های وبلاگ در فصل های مختلف (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) بنویسید

از طریق Google Analytics شما می توانید محبوب ترین پست های وبلاگ خود را پیدا کرده و در هر فصل در مورد بهترین پستی که منتشر کرده ای اطلاعاتی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و در این خصوص به تولید محتوا بپردازید.

111.    چه راهی برای جذب مخاطب بیشتر جوابگو بوده است؟

شما می توانید در یک مقاله نسبت به ارائه اطلاعاتی در خصوص موفق ترین روش های دریافت مخاطب بیشتر با مخاطبین خود صحبت کنید و مراحلی که برای این کار داشته اید را به اشتراک بگذارید. تولید محتوا در این خصوص می تواند به شما کمک کند تا بتوانید اعتماد عمومی مخاطبین خود را به دست بیاورید و آن ها باز هم به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

112.    از عکس ها برای الهام گیری استفاده کنید

شما می توانید در مورد یک عکس که خودتان آن را گرفته اید و یا از یک منبع اینترنتی آن را دریافت کرده اید الهام بگیرید و نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. این تصاویر می تواند به شما کمک کند تا بتوانید یک وبلاگ با خلاقیت بالا داشته باشید.

113.    در مورد محل نوشتن تولید محتوا کنید

یکی از مهم ترین روش های نوشتن مقاله، در مورد محلی است که شما به عنوان یک نویسنده انتخاب کرده اید و مخاطبین شما نیز می توانند از این مکان الهام بگیرند و تولید محتوا کنند. به اشتراک گذاری محل کار شما باعث می شود تا دیگران به شما اعتماد کنند و تصاویری را مشاهده کنند که مقاله های مورد علاقه آن ها در این مکان نوشته شده است.

114.    چرا وبلاگ نویسی را شروع کردید؟

در مورد دلایلی که باعث شد شما وبلاگ نویسی را آغاز کنید اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید.

115.    15 رازی که هیچ کس در مورد شما نمی داند چیست؟

15 راز مهم و سرگرم کننده ای که در زندگی خود دارید را یادداشت کنید و می توانید از ایده برای نوشتن یک پست استفاده کنید. این کار برای کسانی که در مورد کسب و کار یا زندگی شخصی شما نمی دانند می تواند گزینه ای بسیار جذاب باشد.

116.    با دیگر وبلاگ نویسان برای انتشار یک پست مهمان از شما در ارتباط باشید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید آن است که با دیگر دوستان خود که در زمینه وبلاگ نویسی در حال فعالیت هستند در تماس باشید و از آن ها بخواهید تا یک پست مهمان از شما را به اشتراک بگذارند. شما می توانید در مورد موضوعات خاص و جذاب از دید مخاطب بنویسید تا عملکرد بهتری داشته باشید.

117.    چطور به ایده های جدید برای وبلاگ نویسی می رسید؟

شما چطور می توانید به ایده های جدید برای وبلاگ نویسی برسید و اصولا روند شما در مورد انتخاب موضوع چیست؟ در این مورد می توانید یک پست تدارک ببینید.

118.    چه چیز شما را به عنوان یک وبلاگ نویس، منحصر به فرد می کند؟

می توانید یک لیست تهیه کنید و در آن روی روش هایی تمرکز داشته باشید که از آن ها به عنوان نقاط قوت خود یاد می کنید و می توانید این لیست را به عنوان یک پست به اشتراک بگذارید.

119.    5 بلاگری که شما از آن ها الهام می گیرید چه کسانی هستند؟

در این زمینه می توانید به تولید محتوا و مقاله نویسی بپردازید و آن را به اشتراک بگذارید.

120.    در طی یک سال گذشته، چه مسائلی در زندگی بلاگری شما تغییر کرده است؟

شما در یک سال گذشته به کجا سفر کرده اید و می توانید آماری مقایسه ای از یک سال گذشته تا کنون خود را به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید به بررسی پست های برتر خود در این خصوص بپردازید و در نهایت یک روش عالی برای مخاطب به وبلاگ شما وجود خواهد داشت.

121.    پست های سریالی در نظر بگیرید

چند پست را می توانید با یک موضوع یکسان در نظر بگیرید و در مورد این موضوع چند پست را به ترتیب و به شیوه سریالی منتشر کنید.

122.    شما یک تیم هستید؟ اگر بله، چطور تیم را تشکیل دادید؟

چطور با دیگران آشنا شدید و برای ایجاد یک بلاگ به توافق رسیدید؟ آیا شما اشخاصی را استخدام کرده اید و یا با برون سپاری کارهای خود را انجام می دهید؟

123.    یک سری توییت سریالی تولید کنید

یکی از دشوار ترین کارهایی که باید انجام دهید آن است که تمامی مطالب خود را در 140 کاراکتر بیان کنید. ایده هایی که از یک توییت دریافت کرده اید را می توانید در قالب یک پست در وبلاگ خود به اشتراک بگذارید.

124.    یک کتاب را بررسی کنید

آیا کتاب های خوبی را تا به حال مطالعه کردیه اید؟ در این صورت می توانید به بررسی نوع کتاب هایی که مطالعه کرده اید بپردازید. این کار باعث می شود تا مخاطبان شما بتوانند ایده های بیشتری برای انتخاب کتاب داشته باشند.
شما می توانید با نویسنده کتاب در ارتباط باشید و نظرات خود را بیان کنید. نویسندگان زمانی که مردم با آن ها در تماس باشند احساس بهتری خواهند داشت و قطعا با شما در مورد نوشتن یک پست همکاری های لازم را خواهند داشت.

ایده هایی برای روند نوشتن وبلاگ

شما می توانید در مورد روند نوشتن در یک وبلاگ پست تهیه کنید. ما در ادامه ایده هایی را در این خصوص با شما به اشتراک می گذاریم.

125.    کدام کلمات کلیدی بیشترین بازدید را در وبلاگ شما دارند؟ از آن ها برای تولید محتوا استفاده کنید

تولید محتوا می تواند بر اساس مطالب قبلی و کلمات کلیدی باشد که شما قبلا در وبلاگ خود استفاده کرده بودید و بر این اساس می توانید نسبت به محتوا نویسی جدید اقدام کنید. در این خصوص می توانید از ابزاری مانند Moz برای یافتن کلمات کلیدی پر بازده در سایت خود استفاده کنید.

 

126.    در مورد پست های برتر وبلاگ خود به تولید محتوا بپردازید
یکی از بهترین روش هایی که در جذب مخاطب دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، نوشتن در مورد موضوعاتی است که قبلا در مورد آن ها نوشته بوده اید. در واقع این کار برای بهبود روند تعامل با دیگر وبلاگ ها مورد استفاده است.

127.    در گردهمایی های آنلاین شرکت کنید

یکی از موضوعاتی که تولید محتوا در مورد آن ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، شرکت در گردهمایی های آنلاین به شمار می رود. در این خصوص می توانید موضوعات جذاب و مرتبط را پیدا کرد و در مورد آن ها به نوشتن بپردازید. همچنین می توانید روند شرکت خود را در این گردهمایی ها شرح دهید.

128.    راهنمای کامل نوشتن ایجاد کنید

به عنوان یک نویسنده می توانید برای ایجاد پست های جدید، روش های نوشتن را به کسانی که به این کار علاقه دارند اقدام کنید. این کار شما باعث می شود تا بتوانید یک روش درست را پیش ببرید و در نهایت می توانید عملکرد بسیار خوبی را داشته باشید.

چطور راهنمای نوشتن را ایجاد کنیم؟

    دستورالعمل ارائه دهید :

در ابتدا باید به نویسندگان تازه کار در خصوص دستورالعمل های نوشتن محتوای بهینه سازی شده اقدام کنید. برای مثال می توانید به آن ها بگویید که هر مقاله حداقل باید طولی برابر با 250 الی 500 کلمه داشته باشد و این کار در تولید محتوا به آن ها کمک شایانی خواهد کرد.

    سایر مواردی که می توانید در مورد آن توضیح دهید.

برای مثال چگونگی لینک دادن به شبکه های اجتماعی، به اشتراک گذاری URL و غیره را می توانید بنویسید.

فرآیند نوشتن را به عنوان یک مهمان بیان کنید.

بر این اساس می توانید نیازهای یک نویسنده را برطرف کنید که شما از کدام متن ها بیشتر استقبال خواهید کرد.
به خاطر داشته باشید که برای پست های خود حداقل طول یک پست باید رعایت شود.

129.    یک لیست از کتاب های مفیدی که در به صورت رایگان و الکترونیکی ارائه شده اند تهیه کنید

شما می توانید یک پست در وبلاگ خود را به این مسئله اختصاص دهید که کدام کتاب های الکترونیکی می توانند برای مخاطبین شما مفید واقع شوند. در واقع کتاب های الکترونیکی که به صورت رایگان ارائه شده اند می توانند یکی از مهم ترین شیوه های جذب مخاطب از طریق تولید محتوا به شمار روند و شما می توانید از این شیوه استفاده کنید.

130.    به مسائل جدید بپردازید

آیا شما تنها در مورد موضوعی خاص به تولید محتوا می پردازید؟ در این صورت نیاز دارید تا در وبلاگ خود مسائل و موضوعات جدید را بیان کنید. برای مثال متن های دلخواه، داستان های کوتاه، شعر، فیلمنامه و غیره را می توانید در وبلاگ خود منتشر کنید.
قرار گرفتن محتوای شما در قالب های مختلف باعث می شود تا شما به یک نویسنده قوی تر تبدیل شوید.

131.    راهنمای جامع بنویسید

در مورد یک موضوع خاص می توانید راهنمای جامع بنویسید. در این خصوص باید آموزش های لازم را دیده باشید و بل باشید که چطور می توانیم با تولید محتوا آموزش دهیم. بر این اساس می توانید به سادگی به موفقیت در زمینه تولید پست وبلاگ دست پیدا کنید.

132.    یادبود بنویسید

آیا در زندگی کاری شما به تازگی یکی از بزرگان کسب و کار از دنیا رفته است؟ می توانید به یاد وی یک پست وبلاگ بنویسید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید تولید محتوای بهتری داشته باشید و محتوای خود را به صورت تجاری یا شخصی به اشتراک بگذارید.

133.    محتوای لیستی در مورد موضوعی خاص

شما می توانید یک لیست تهیه کنید و آن را به اشتراک بگذارید. این لیست می تواند مربوط به کسب و کار شما باشد یا در مورد موضوعات مختلف به تولید محتوا بپردازید.

134.    لیستی از ابزارهای آنلاین بنویسید

تهیه لیستی از ابزارهای آنلاین مفیدی که از آن ها استفاده می کنید نیز می تواند یکی از مهم ترین نیازهای پیش روی شما باشد و از این روی می توانید از این لیست ها نیز استفاده کرده و آن ها را به اشتراک بگذارید.

135.    پست آموزشی لیستی بنویسید

شما می توانید یک چک لیست برای تمامی روش هایی که یک کار خاص را می توان با استفاده از آن انجام داد تهیه کنید. در این صورت می توانید راه های مختلفی را پیش پای مخاطبین خود قرار دهید و این مسئله برای شما می تواند بسیار مفید واقع شود.

136.    پست مرجع

آیا تا به حال پست های مرجعی که برخی از نویسندگان در مورد یک موضوع خاص تهیه کرده اند را مشاهده کرده اید؟ در این صورت می توانید از چند روش برای تهیه ایده های جدید در تولید محتوا استفاده کنید.
برای این کار لازم است تا یک پست لیستی از ابتدا تا انتها را بنویسید و برای این کار می توانید از حروف الفبا استفاده کنید. لیست شما اگر بر اساس حروف الفبا تنظیم شده باشد یکی از بهترین شیوه های تولید محتوا را می توانید داشته باشید. این ایده برای تولید محتوا می تواند بسیار مفید واقع شود.

137.    100 نکته در یک پست!

یک لیست 100 تایی تهیه کنید. می توانید از 100 خوراکی مورد علاقه، 100 فیلم دوست داشتنی، 100 ابزار مهم در کسب و کار خود یا غیره الهام بگیرید و این محتوا را تولید کنید.
ایده هایی برای استفاده مجدد از محتوای وبلاگ
یکی از مهم ترین شیوه هایی که در تولید محتوا مورد استفاده قرار می گیرد و قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود را می توان استفاده از مطالب قدیمی دانست. در این قسمت به ایده هایی از این دست خواهیم پرداخت.

138.    از مخاطبین خود تشکر کنید

از مخاطبین خود به این دلیل که پست های شما را مطالعه می کنند تشکر کنید. در این صورت می توانید یک احساس خوب را در آن ها ایجاد کنید و این مسئله برای رشد وبلاگ شما قطعا مفید واقع خواهد شد.
شما می توانید از دیگران تشکر کنید ک در حال حاضر پست شما را مطالعه می کنند و مطالبی را در وبلاگ شما جستجو می کنند. این موضوع می تواند در بازه های زمانی بلند مدت تکرار شود.

139.    بهترین پست های وبلاگ خود را در یک کتاب الکترونیکی رایگان قرار دهید

در صورتی که تعداد زیادی پست وبلاگ را ایجاد کرده اید، می توانید یک موضوع خاص را پوشش دهید و در این صورت می توانید آن ها را در یک کتاب الکترونیکی قرار داده و آن را به صورت رایگان به اشتراک بگذارید. در این خصوص می توانید نسبت به تولید محتوای گرافیکی برای جذاب تر شدن کتاب خود استفاده کنید.
زمانی که کتاب شما تمام شد می توانید یک پست دیگر هم بنویسید که در مورد ویژگی های کتاب شما می باشد و تمامی اطلاعات کتاب را در آن وارد کنید. از این روی تولید محتوا برای شما می تواند حرفه ای تر دنبال شود.

140.    یک نامه دست نویس از خود را به اشتراک بگذارید

شما می توانید برای یک پست از وبلاگ خود نسبت به ارائه چند نقل قول اقدام کنید و آن ها را با دست بنویسید. سپس می توانید آن را اسکن کرده و به پست های خود اضافه کنید. این کار در زمینه تولید محتوا می تواند بسیار جذاب به شمار رود.

141.    پادکست تولید کنید

علاوه بر تولید محتوا متنی می توانید پست های خود را به صورت فایل های MP3 نیز به اشتراک بگذارید. این روش جالب و منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند از صدا استفاده کنند و یا زمان لازم برای مطالعه ندارند می تواند بسیار مفید واقع شود. در این صورت می توانند به صدای شما گوش دهند. بسیاری از وبلاگ نویسان بزرگ از این شیوه استفاده می کنند.

142.    یک کنفرانس زنده برگزار کنید

در یک جلسه می توانید شرکت کنید و هر آن چه که سخنران بیان می دارد را در وبلاگ خود پست کنید. با استفاده از هشتگ های مربوط به رویداد و اشتراک گذاری پست در محیط شبکه های اجتماعی می توانید عملکرد خود را بهبود بخشید.

143.    وبینار خود را میزبانی کنید

شما می توانید در مورد یک پست قدیمی در وبلاگ خود نسبت به ایجاد یک وبینار اقدام کنید. سپس می توانید این وبینار را به اشتراک بگذارید و در مورد آن یک پست جدید بنویسید. وبینار شخصی خود را می توانید با استفاده از ابزاری مانند Leadpages یا Instapages  به اشتراک بگذارید.
از دیگران هم بخواهید که در این وبینار شرکت کنند. در واقع شما با این روش می توانید به افرادی که ثبت نام می کنند، به صورت رایگان اطلاعاتی را ارائه کنید و در ازای آن ایمیل دریافت کنید. در واقع این کار با ضبط صدا و یا ارائه هدایای رایگان می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. برای این که جنبه رسمیت به وبینار خود بدهید نیز می توانید از ابزار Google Hangouts نیز استفاده کنید.
استفاده از شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری اطلاعات خود و ایمیل خود با دیگران می تواند یک فراخوان بسیار جذاب باشد تا بتوانید محتوای جذابی تولید کنید.

144.    آیا الگوهایی در مقالات قبلی شما وجود دارد که مخاطبین از آن استقبال کنند؟

شما می توانید بر اساس الگوهایی که قبلا تولید محتوا کرده بودید، نسبت به مقاله نویسی اقدام کنید و از این روش می توانید برای جذب مخاطب بیشتر استفاده کنید. در این صورت می توانید یک راهنما و یا یک فایل را به محتوای خود اضافه کرده و بر این اساس می توانید ایمیل مخاطبین خود را دریافت کنید.

145.    به مدت یک ماه تولید محتوای ویدیویی کنید

تولید محتوای ویدیویی یا ولاگ می تواند برای شما در بازده دریافت مخاطب از طریق محتوا تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در واقع شما می توانید وبلاگ خود را به روز کرده و با محتوای ویدیویی تعامل بیشتری با کاربران خود داشته باشید. در صورتی که می خواهید در این زمینه موفق باشید می توانید عناوین اصلی که مخاطبان شما سوالی در مورد آن ها دارند را بپرسید و بر اساس آن محتوای ویدیویی بسازید.
در صورتی که می خواهید این کار را انجام دهید باید تمرین کنید و سایر مقالات ما در خصوص تولید محتوای ویدیویی را بخوانید. این کار باعث می شود تا مخاطبان شما بهتر با شما ارتباط برقرار کنند.

برخی از مهم ترین نکات برای تولید محتوا ویدیویی :

 •     متن خود را به جای این که مانند پست متنی بنویسید، به گونه ای بنویسید که برای خواندن پشت دوربین مناسب باشد. در واقع این کار باعث می شود تا بتوانید راحت تر محتوا را بخوانید و جذب مخاطب بیشتری انجام خواهد شد.
 •     با مخاطبین خود ارتباط چشمی داشته باشید و این کار باعث می شود تا بتوانید یک محتوای حرفه ای را تولید کرده و به اشتراک بگذارید که برای مخاطبین شما هم جذاب باشد.

146.    میزبان یک ورکشاپ زنده باشید

در مورد موضوعاتی که قصد دارید تولید محتوا انجام دهید، تولید محتوا با ایجاد یک ورکشاپ می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. شما می توانید از دیگران نیز درخواست کنید تا در این ورکشاپ با شما همراه باشند و محتوای خود را به اشتراک بگذارید. همچنین باید بدانید که محتوای شما باید روی وبلاگ شما بارگیری شده و قابلیت دانلود به صورت رایگان را داشته باشد.
به کدام مسائل باید اهمیت دهید؟

 •    چه نوع ورکشاپی می خواهید داشته باشید؟ حضوری، آنلاین یا یک ملاقات دو نفره؟
 •     یک پوشش خبری بر روی موضوعاتی که در این ورکشاپ قصد دارید ارائه دهید داشته باشید. نکات کلیدی را بیان کنید و در خصوص پوشش نکات عملی کم کاری نکنید.
 •     یادداشت های خود را مثل یک طرح کلی بنویسید. جملات را کوتاه نگه دارید و زمانی که می خواهید توضیحات خود را ارائه دهید، برای تمرکز کردن روی این کلمات نگاه کنید.
 •     آهسته و شمرده صحبت کنید تا دیگران صحبت های شما را متوجه شوند.

147.    برای برخی از پست های برتر خود اینفوگرافیک درست کنید

شما می توانید با اینفوگرافیک های قابل درک و جذاب، مخاطبین خود را سرگرم کنید و در واقع این کار باعث می شود تا کاربران شما تشویق به اشتراک گذاری محتوای شما شوند.

چگونه محتوای جذاب از دید کاربران وبلاگ تهیه کنیم؟

148.    یک راهنمای مرجع برای مطالعه کوتاه ایجاد کنید

در صورتی که قبلا یک محتوا در مورد راهنمای مرجع موضوعی تهیه کرده بودید، الان می توانید نسبت به ایجاد یک راهنمای مرجع خلاصه شده اقدام کنید و نکات مهم را در آن بیان کنید تا مخاطبین شما بتوانند از آن استفاده کنند.

149.    آیا در گذشته اشتباهی در خصوص تولید محتوا داشته اید؟

در صورتی که قبلا برای تولید محتوا اشتباهاتی داشته اید، می توانید از آن یک لیست ایجاد کرده و سپس این لیست را به اشتراک بگذارید که قطعا می تواند برای شما جذاب واقع شود.
ایده های جذاب برای بلاگرهای غذا
غذا یکی از مطمئن ترین روش های تولید محتوا به شمار می رود و ما در این قسمت قصد داریم برخی از مهم ترین ایده هایی که در مورد بلاگرهای غذا می تواند پاسخگو باشد را با شما به اشتراک بگذاریم.

150.    یک دستورالعمل قابل تهیه غذا را تدارک ببینید

تولید محتوا در مورد غذاهایی که می توانید بپزید یکی از مهم ترین شیوه های تولید محتوا به شمار می رود و به شما کمک می کند تا بتوانید روش های مختلفی را برای تهیه غذا داشته باشید. این دستور العمل را می توانید به صورت پست ارائه کنید.

برای تولید محتوا دستورالعمل غذا این ایده ها را به یاد داشته باشید :

 •     یک دستورالعمل کاملا صحیح را به اشتراک بگذارید.
 •     فراموش نکنید که خودتان غذا را درست کنید و عکس هایی از آن را به اشتراک بگذارید.

151.    دستورالعمل تهیه غذا منطقه ای به اشتراک بگذارید

آیا غذای خاصی در منطقه زندگی شما محبوب است؟ در این صورت می توانید در مورد دستورالعمل تهیه آن تولید محتوا کرده و آن را به اشتراک بگذارید تا مخاطبین شما هم از این غذا لذت ببرند.

152.    آشپزخانه خود را به نمایش بگذارید

مردم دوست دارند ببینند که شما چطور کار می کنید. جادوی تهیه غذای شما در چه آشپزخانه ای روی می دهد؟ در مورد آن به تولید محتوا بپردازید.

153.    در مورد تاریخچه یک غذا تولید محتوا کنید

هر غذا یک داستان و تاریخچه منحصر به فرد دارد. شما می توانید به همراه دستورالعمل، در مورد تاریخچه آن نیز صحبت کنید.

154.    با یک آشپز سرشناس مصاحبه کنید

آیا آشپزی وجود دارد که خواننده محتوای شما علاقمند باشد تا با وی صحبت کند؟ می توانید شما این کار را انجام دهید و با تولید محتوا، صحبت های وی را به اشتراک بگذارید.

155.    یک روش پخت و پز را به صورت مرحله به مرحله توضیح دهید

شما می توانید به سادگی بهترین روش طبخ یک غذا را به صورت مرحله به مرحله برای کاربران خود توضیح دهید.

156.    نحوه شروع به آشپزی را به دیگران توضیح دهید

دیگران علاقه دارند که بدانند چه شد تا به عنوان یک بلاگر غذا وارد این فعالیت شدید. در این خصوص می توانید یک پست بنویسید تا دیگران از آن الهام بگیرند.

157.    در مورد جایگزین سالم مواد غذایی ناسالم توضیح دهید

برخی از مواد غذایی دارای ارزش غذایی کمتری هستند و شما می توانید در مورد جایگزین کردن آن ها با مواد غذایی سالم تر و با ارزش تر که عوارض جانبی کمتری دارند نسبت به تولید محتوا اقدام کنید.

158.    چیزهای جدیدی را امتحان کنید و نظرات خود را بنویسید

امتحان کردن یک غذای جدید و کشف طعم های جدید یکی از روش های تولید محتوا بسیار جذاب به شمار می رود که می توانید از آن استفاده کنید.

159.    بررسی یک کتاب آشپزی

در یک پست می توانید به بررسی کتاب آشپزی مورد علاقه خود بپردازید و در مورد آن یک نقد کوتاه بنویسید. شاید بتوانید با ارسال رایگان آن برای برخی از مخاطبین خود، در امر جذب مخاطب موفق تر باشید.

160.    چطور می توانیم به صورت رستورانی غذا طبخ کنیم؟

غذای رستورانی از دید بسیاری از مردم خوشمزه تر است و شما می توانید ایده هایی را به اشتراک بگذارید که باعث می شود تا مردم به جای این که غذای مورد علاقه خود را در رستوران بخورند، در خانه خود غذا میل کنند.

161.    محصولات غذایی و برندهای تولید کننده ظروف را مقایسه کنید

در واقع شما می توانید با تهیه یک لیست از برندهای تولید کننده مواد غذایی و ظروف، نسبت به ارائه تجربیات خود در مورد استفاده از آن ها اقدام کنید. این کار به مخاطبین شما اجازه می دهد تا تصمیم گیری بهتری داشته باشند.

162.    داستانی در مورد یک تجربه ناموفق آشپزی به اشتراک بگذارید

شما می توانید در مورد شکست هایی که در مورد آشپزی داشته اید تولید محتوا کنید. این امر بسیار رایج است و شما می توانید اشتباهات خود را شرح دهید تا دیگران نیز بتوانند از آن ها درس بگیرند و این مسئله باعث می شود تا دیگران این اشتباهات را تکرار نکنند.
ایده هایی جذاب برای تولید محتوا وبلاگ زیبایی
وبلاگ های زیبایی امروزه بسیاری از مخاطبین را به خود جذب می کنند و شما می توانید از این ایده ها برای تولید محتوا استفاده کنید.

163.    ایده ها را از عناوین مجله های زیبایی استخراج کنید

برای مثال اگر در یک مجله زیبایی محتوایی در خصوص استفاده از نوشیدنی های الکلی و تاثیر مخرب آن بر روی پوست خواندید، می توانید در مورد آن به تولید محتوا بپردازید.

164.    روال مراقبت از پوست را به اشتراک بگذارید

برنامه صبحگاهی شما برای مراقبت از پوست به چه صورت است؟ در این خصوص می توانید به تولید محتوا بپردازید.

165.    در مورد محصولات زیبایی مورد علاقه خود صحبت کنید

شما می توانید لینک هایی را در پست های خود درج کنید که کاربران بتوانند راحت تر محصولات زیبایی مورد نظر خود را خریداری کنند. در صورتی که می توانید یک فیلم از این محصولات تهیه کرده و آن را به اشتراک بگذارید.

166.    کدام محصولات مراقبتی باید در سفر همراهمان باشد؟

شما می توانید در مورد هر وسیله مراقبت و زیبایی از پوست و مو که باید در مسافرت ها همراه ما باشد نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. این کار برای شما بسیار مفید واقع خواهد شد.

 

167.    چطور بودجه خرید محصولات مراقبتی و زیبایی را کنترل کنیم؟

شما می توانید در مورد روش هایی برای کاهش هزینه ها و پس انداز برای خرید لوازم مراقبتی و زیبایی را به کاربران خود قرار دهید. در این صورت باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

 •     اشتراک لینک های تخفیف دار برای خرید این محصولات
 •     ارائه نکاتی در مورد ماندگاری بیشتر لوازم بهداشتی و آرایشی

168.    در مورد گرایشات مختلف بنویسید

سبک های مختلف آرایشی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد کدام است؟ در این خصوص می توانید با کاربران خود صحبت کرده و به تولید محتوا بپردازید.

169.    دو برند مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید

کدام محصول می تواند گزینه ای بهتر باشد؟ در این صورت شما می توانید به بررسی و مقایسه دو محصول از دو برند مختلف بپردازید و در نهایت نتیجه گیری کنید.
ایده های تولید محتوا برای وبلاگ عکاسی
وبلاگ های عکاسی نیز نیاز به ایده های جذابی برای تولید محتوا دارند و از این روی ما قصد داریم برخی از اطلاعات را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

170.    به مکان های جدید بروید

در واقع بسیاری علاقمند به محیط های جدید و ناب هستند و از این روی شما می توانید با مراجعه به این محیط ها، خلاقیت خود را به کار گرفته و وارد دنیای جدیدی شوید.

171.    تعطیلات خود را عکاسی کنید

شما می توانید در یک تعطیلات خارج از شهر به عکاسی بپردازید و با تولید محتوا در این خصوص مخاطبین بیشتری جذب کنید.

172.    از وسایل عکاسی، تولید محتوا کنید

محتوای شما برای دیگران جذاب است و می توانید با عکاسی از وسایلی که در این راه از آن ها استفاده می کنید، بهترین عملکرد را در تولید محتوا داشته باشید.

173.    در مورد جذب مشتریان جدید توضیح دهید

در کسب و کار شما برای دستیابی به مشتریان جدید چه کارهایی باید انجام شود؟ در این خصوص اگر روندی دارید می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید و در واقع این شیوه برای شما می تواند بسیار مفید واقع شود.

174.    از رویدادها عکاسی کنید

چه رویدادهایی برگزار می شود؟ می توانید از آن ها عکاسی کرده و به تولید محتوا بپردازید.

175.    روش های عکاسی چیست؟

محتوای شما چطور تولید می شود؟ چطور تنظیمات دوربین را انجام می دهید؟ چه تکنیک هایی برای عکاسی دارید؟ در این خصوص می توانید به تولید محتوا بپردازید.

176.    چطور باید عکس ها را ویرایش و به اشتراک گذاری کنیم؟

پس از عکاسی از فتوشاپ استفاده می کنید؟ در این صورت می توانید مراحل آماده سازی و به اشتراک گذاری یک عکس را توضیح دهید.

177.    نکاتی در خصوص روشنایی لازم بنویسید

عکاسی به معنای به دست آوردن نور مناسب می باشد. چطور این کار را انجام می دهید؟ در این خصوص نیز می توانید عکاسی کنید.

178.    جنبه های تجاری و کسب و کار با عکاسی

همه عکاسان کار خود را به صورت رایگان انجام نمی دهند و شما می توانید در مورد جنبه های تجاری عکاسی به دیگران توضیحاتی را ارائه دهید.

179.    راهنمایی برای افراد مبتدی بنویسید

افرادی که به تازگی به این هنر علاقمند شده اند برای موفقیت در این زمینه باید چه کار کنند؟ چه راهنمایی و مشاوره ای برای آن ها دارید؟ می توانید در این خصوص توضیحاتی بنویسید و آن را در یک پست به اشتراک بگذارید.

 

180.    عکاسی خبری انجام دهید

عکاسی به صورت خبری می تواند یکی از مهم ترین روش های شما برای بیان داستان های مختلف باشد. شما می توانید در این خصوص عکاسی کرده و آن را به اشتراک بگذارید.

181.    به همکاران خود مصاحبه کنید

برای این که بتوانید تجربه کاری خود را با تولید محتوا بهتر و بیشتر منتقل کنید، می توانید با همکاران خود مصاحبه کرده و آن را به اشتراک بگذارید.

182.    خدمات خود را شرح دهید

چه خدماتی از شما به عنوان یک عکاس ارائه می توان دریافت کرد؟ در این خصوص می توانید یک پست بنویسید و به اشتراک بگذارید.
ایده های تولید محتوا برای نویسنده ها
نویسنده ها می توانند ایده های جذابی برای تولید محتوا داشته باشند که در کنار خلاقیت آن ها برای نویسندگی، می توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

183.    یک فصل کتاب خود را به صورت رایگان ارائه دهید

در صورتی که احساس می کنید که کتاب شما بسیار جذاب است، در این صورت می توانید یک فصل کتاب خود را به صورت رایگان ارائه دهید و در ازای آن ایمیل دریافت کنید.

184.    نکاتی که در مورد نوشتن می دانید را به اشتراک بگذارید

یک پست برای وبلاگ بنویسید و بر این اساس می توانید کمپین های اجتماعی داشته باشید تا مردم بتوانند نکات نوشتن را بهتر و بیشتر بدانند.

185.    نحوه تبلیغات یک کتاب را توضیح دهید

نویسندگانی در زمینه بازاریابی در حال فعالیت هستند می توانند در خصوص تبلیغات داشته باشند. در واقع این کار می تواند به شما کمک کند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

186.    چطور می توانید یک انتشارات پیدا کنید؟

انتشار یک کتاب به خصوص برای افراد تازه کار به آسانی انجام نمی شود. در صورتی که می خواهید در مورد باید ها و نباید ها در این خصوص توضیحی ارائه دهید می توانید به تولید محتوا بپردازید.

187.    مراحل نوشتن را شرح دهید

نویسندگان همواره علاقه به این مسئله دارند که در مورد مراحل نوشتن بیشتر بدانند و شما به عنوان یک نویسنده می توانید مراحل نوشتن یک کتاب یا داستان کوتاه را شرح دهید. باید بگویید که در این خصوص چه کارهایی انجام می دهید و اطلاعاتی را در این خصوص ارائه کنید.

188.    روال خود را برای نوشتن به اشتراک بگذارید

چه روالی برای زندگی کاری خود در نظر دارید؟ می توانید در این خصوص به تولید محتوا بپردازید و اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید.

189.    میزان یک گروه نویسنده باشید و دراین خصوص تولید محتوا کنید

شما می توانید برنامه ریزی میزبانی از یک گردهمایی هنرمندان نویسنده را بر عهده بگیرید و بر این اساس نسبت به نوشتن محتوا اقدام کنید.

نتیجه گیری

در حال حاضر شما اطلاعات بسیار زیادی در این خصوص داشته باشید و شما می توانید بر این اساس نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. در صورتی که می خواهید ایده هایی در این زمینه داشته باشید می توانید از این ایده ها استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.