مقالات آموزشی

چند خطا که بسیاری از طراحان مرتکب آن می شوند

مفید بود؟

همانطور که شما در عرصه طراحی به پیش می روید می توانید شاهد اشتباه های خود در گذشته باشید و از آن ها عبرت بگیرید.

 

همانطور که شما در عرصه طراحی به پیش می روید می توانید شاهد اشتباه های خود در گذشته باشید و از آن ها عبرت بگیرید. همه طراحان وب سایت چنین بوده اند و بسیاری از تجربیات خود را اشتباهات خود کسب کرده اند. در اینجا قصد داریم تا به چندین اشتباه در عرصه طراحی وب سایت اشاره نماییم که افراد زیادی مرتکب آن می شوند. استفاده از تجارب دیگران می تواند زمان و هزینه زیادی را برای شما حفظ کند و شما را سریع تر به سمت جلو هدایت نماید.

صرف نظر کردن از کاغذ بازی ها: صنعت طراحی وب سایت یکی از صنایع خلاق می باشد و طراحان در این زمینه برای پیشبرد کارهای خود از خلاقیت بهره می برند. اما در این میان متاسفانه مسئلی مانند کاغذ بازی ها و قرارداد نویسی ها کنار گذاشته می شود و این موضوع یکی از مهم ترین مسائل در زمینه های کاری حرفه ای می باشد. در صورتی که شما از یک وکیل کمک نگیرید تهیه یک قرارداد می تواند کار بسیار مشکلی باشد. اما برای کار با سازمان های کوچک شما صرفاً می توانید یک طرح پیشنهادی ارائه دهید. در این طرح کلیه روند کار خود را از شروع تا پایان ذکر نمایید و هرگونه نکاتی را که در زمینه انجام کار لازم می بینید در آن بگنجانید. در انتهای این طرح هزینه های طراحی هر بخش را به صورت ریز ارائه دهید. در نظر داشته باشید که در نوشتن این طرح تا آنجا که امکان دارد شفاف و گویا بنویسید و جای ابهامی در کار باقی نگذارید. این امر یکی از مسائل کلیدی در زمینه طراحی وب سایت می باشد.

تهیه نکردن طرح چرک نویس: پس از مدتی فعالیت در حیطه طراحی شما ممکن است دیگر هچ شکی نسبت به کار خود به عنوان یک طراح نداشته باشید و به مرور کشیدن یک طرح ابتدایی و چرک نویس را کنار گذارید. در این مرحله شما در همان ابتدا فتوشاپ و برنامه های کد نویسی خود را باز می کنید و شروع به طراحی می کنید. ممکن است خوب از پس این موضوع برآیید اما در نظر داشته باشید که این کار اصلاً ایده خوبی نیست. در صورتی که شما یک طرح اولیه داشته باشید می توانید به راحتی ایرادات خود را در آن مشاهده کنید آن ها را رفع کنید و به همین ترتیب به پیش روید.

آزمایش ناکافی: یکی از منفورترین مرحله های طراحی و توسعه سایت بخش آزمایش کردن آن بر روی دستگاه های گوناگون می باشد. این بخش از آنجا بسیار منفور است که کلیه مشکلات در آن مشخص می شود و نیاز به بازبینی و حل مشکل دارد. اما در صورتی که شما این بخش را رعایت نکنید در ادامه موجب می شود تا مشتری شما از کار شما رضایت نداشه باشد و همچنین در بسیاری از مسائل دیگر شما را با مشکل رو به رو سازد.

یادگیری به هنگام انجام پروژه ها: بسیاری تصور می کنند که اگر با پروژه ای آشنایی لازم را نداشته باشند می تواند با کمی تحقیق و مطالعه به هنگام انجام پروژه آن را به سرانجم رسانند. به نظر ساده می آید اما این کار بسیار اشتباه است. هرگز پروژه ای را قبول نکنید که روش انجام آن را نمی دانید. شما می توانید دراوقات فراغت به بررسی چنین پروژه هایی بپردازید آن هم تنها برای یادگیری خود. اما در صورتی که پروژه مشتری را قبول کنید مطمئن باشید به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.

اشتباهات بسیار زیادی می تواند در عرصه طراحی سایت وجود داشته باشد که در آینجا تنها به چند مورد کوچک اما مهم آن ها اشاره شده است. در صورتی که شما قادر باشید این اشتباهات را از کار خود خذف نمایید، فعالیت خود را بسیار ساده خواهید کرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.