مقالات آموزشی

چند توصیه منفی برای وب سایت های فروشگاهی(بخش اول)

مفید بود؟

منابع زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن قادر هستید اطلاعاتی را در زمینه راه اندازی و هدایت فروشگاه های آنلاین بدست آورید. اما همه اطلاعات و توصیه های ارائه شده نمی تواند خوب و مناسب باشد.

منابع زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن قادر هستید اطلاعاتی را در زمینه راه اندازی و هدایت فروشگاه های آنلاین بدست آورید. اما همه اطلاعات و توصیه های ارائه شده نمی تواند خوب و مناسب باشد. برخی از این توصیه ها و پیشنهادات می تواند بسیار قدیمی باشد و تاریخ استفاده از آن ها گذشته است. بنابراین در این مقاله به جای ارائه توصیه های مثبت و مناسب، تصمیم گرفتیم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که برای وب سایت های فروشگاه آنلاین بسیار مخرب می باشند و از بدترین توصیه هایی هستند که یک فرد می تواند به شما ارائه دهد! شما در طراحی سایت فروشگاهی خود تا جایی که امکان دارد از ان موارد اجتناب کنیید.

1. برای رضایت مردم کار کنید.

این توصیه می تواند در وهله اول بسیار منطقی به نظر آید اما پس از آن که کمی بیشتر در این رابطه تفکر کنید متوجه اشکال آن خواهید شد. در صورتی که شما بخواهید رضایت همه افراد را جلب کنید، نمی توانید برندی واحد و دارای چهارچوب را معرفی نمایید. بهتر آن است که تمرکز خود را بر مخاطبین ویژه و خاص خود معطوف کنید. شما باید بر این موضوع تمرکز کنید که به بهترین نحو رضایت آنان را جلب کرده و اعتماد و وفاداری آنان را برای برند خود کسب کنید. تنها به خاطر داشته باشید که شما قادر نیستید رضایت همه را جلب کنید.

2. به مشتری خود گزینه های زیادی ارائه دهید.

در حقیقت باید گفت انتخاب برای همه افراد به اندازه کافی مشکل می باشد. در صورتی که شما میزان انتخاب های مشتریان خود را تا حد بسیار زیاد افزایش دهید ممکن است انان را گیج کرده و از خرید منصرف نمایید. بهتر است شما انتخاب های خود را برای مشتری محدود کنید اما این انتخاب های محدود باید دارای بهترین کیفیت و نزدیک به آنچه باشند که افراد به احتمال بسیار قوی به دنبال آن هستند.

3. تمرکز خود به صورت کامل بر محصولات معطوف نمایید.

این هم یکی دیگر از توصیه هایی است که در ابتدا بنظر خوب می آید اما در حقیقت می تواند تبدیل به یک فاجعه شود! محصولا اهمیت بسیاری دارند. اما زمانی که شما به این نتیجه رسیدید که این محصولات به فروش می رسند وقت آن است که تمرکز خود را بر مشتری معطوف نمایید. این مشتریان شما هستند که محصولات را خریداری می کنند، بدون وجود این افراد شما به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید.

4. محتوایی را ارائه دهید که پر از کلمات کلیدی شما باشند.

این توصیه به شدت تاریخ مصرف گذشته است! در صورتی که شما به چنین سبکی بنویسید این حس به مخاطب دست خواهد داد که در حال مطالعه یک تبلیغ می باشد و یا دارد شست و شوی مغزی پیدا می کند. بهتر است شما به صورت طبیعی متون و محتوای خود را ارائه دهید تا به نظر مخاطب مطلوب تر باشد و بیشتر او را جذب کند. برای اطلاعات بیشتر مطلب نکات سئو محتوا را مطالعه کنید.

5. در صورتی که شما یک وب سایت فروشگاهی آنلاین بسازید، مخاطبین به خودی خود خواهند آمد.
خیر، هرگز چنین نیست. فروشگاه آنلاین مانند فروشگاه عادی نیست که افراد در خیابان از کنار آن به طور اتفاقی رد شوند و با مشاهده ویترین تمایل پیدا کنند که از داخل مغازه بازدید نمایند. در فروشگاه های آنلاین در صورتی که شما قدمی را به سمت بازاریابی و تبلیغات بر ندارید نمی توانید مخاطبین خود جذب نمایید. بهتر است که شما زمان قابل توجهی را وقف بررسی و تهیه یک استراتژی بازاریابی مفید کنید. برای مخاطبین خود تولید محتوا مناسب انجام دهید، از اصول سئو سایت بهره بگیرید و یا برای مخاطبین خود بلاگ بنویسید.

6. امنیت بیش از اندازه ارتباطی

مخاطب شما باید در لحظه اولی که وارد وب سایتتان می شود احساس امنیت و اعتبار داشته باشد. اما در صورتی که شما در ارائه badge های امنیتی زیاده روی کنید می تواند تاثیر کاملاً عکس داشته باشد. در صورتی که یک وب سایت تمامی badge های امنیتی را در خود بگنجاند می تواند مخاطب خود را به شک بیاندازد. مخاطبین اغلب به وب سایتی که طراحی مناسبی دارد اعتماد بیشتری دارند تا سایتی که دارای 30 badge امنیتی است.

7. محوریت اصلی وب سایت شما است

این امر کاملاً اشتباه است. همانطور که شما نباید تنها به محصولات یا تنها به مشتری خود تمرکز داشته باشید، نباید فقط به وب سایت خود تمرکز داشته باشید. بهترین راه آن است که مجموعه ای از استراتژی ها و موارد اصلی برای تجارت آنلاین خود را لیست کرده و به صورت متعادل نسبت به هر کدام تمرکز کنید.

8. وب سایت آمازون یک الگو است که همه باید در عرصه فروشگاه آنلاین از آن پیروی کنند

در حالی که شما می توانید نکات بسیار مفیدی از این وب سایت بیاموزید و آن ها را به کار برید اما نباید کاملاً از آن تقلید نمایید. شما باید منحصر به فرد باشید و نقاط قوت و خلاقیت خود را به نمایش گذارید. شما باید به روز باشید. از دیگران به صورت کورکورانه تقلید نکنید.

9. فروشگاه آنلاین یک تجارت آسان است.

مانند دیگر تجارت ها و مشاغل، این زمینه کاری نیز سختی های مربوط به خود را دارد. مسلماً طراحی یک وب سایت می تواند این روزها بسیار آسان تر باشد اما ارتقا و توسعه این وب سایت امری بسیار مشکل می باشد و در آن باید جنبه های بسیاری را در نظر گرفت. بنابراین در نظر داشته باشید که این شیوه کسب درآمد مانند دیگر شیوه ها دارای سختی های ویژه برای خود می باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.