مقالات آموزشی

چند دلیل که نباید از فلش در طراحی سایت استفاده کرد

مفید بود؟

برای طراحی سایت خود بهتر است از فایل های فلش استفاده نکنید.

همانطور که می دانید استفاده از امکانات نرم افزارهایی مانند فلش موجب زیبا شدن ظاهر سایت می شود اما این افزایش زیبایی موجب اشکالاتی در سایت و عدم توانایی مرورگرها در خواندن کدهای آن می شود. لازم است برای افزایش زیبایی در سایت از تکنولوژی دیگری استفاده کرد. علت هایی که برای عدم استفاده از فلش موجود است در زیر لیست شده است:

 

فلش نیازمند پهنای باند است:

هنوز در مکان هایی استفاده از اینترنت به صورت dialup است و افراد نمی توانند از اینترنت پر سرعت استفاده کنند به همین دلیل زمان زیادی لازم است که کاربر برای لود شدن صفحه انتظار بکشد مخصوصا اگر صفحه دارای صدا یا تصویر باشد و یا عکس های بیت مپ باشند در نتیجه اصلی ترین هدف طراحی سایت از بین می رود.

غیر فعال کردن Back Button:

در بسیاری از فلش سایت ها طراحان Back Button را غیر فعال می کنند که از نظر مرورگر ها بعد از لینک ها Back Button ها با اهمیت ترین منابع صفحه هستند به طوری که اگر بخواهید سایتتان را برای تبلیغ در یکی از موتورهای جست و جو درج کنید اگر فایل های فلش داشته باشند امکان تبلیغ را به شما نمی دهند.

موتورهای جست و جو فلش را دوست ندارند:

موتورهای جست و جو به دلیل اینکه نمی توانند کدهای داخل این فایل ها را بخوانند و آن ها را پویش کنند این فایل ها را Ignore یا رد می کنند.

درگیر شدن با شخص ثالث:

اگر شما برنامه نویس حرفه ای وب هم باشید و در طراحی وب سایت های حرفه ای چیره دست باشید اما برای طراحی فایل های فلش نیاز به متخصص آن دارید پس در طراحی سایت خود استقلال ندارید.

با وجود این دلایل ما پیشنهاد می کنیم از کدهای جاوا اسکریپت برای افزایش زیبایی در طراحی سایت خود استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.