مفید بود؟
طراحی سایت، سئو سایت، بهینه سازی سایت، نکات کلیدی سئو

موتورهای جست و جو فضای میان شما و بازدیدکنندگان بالقوه شما هستند. از این رو می بایست توجه ویژه ای به بهینه سازی موتورهای جست و جو (سئو) داشت. اگر وب سایت شما بهینه شده است لذا می بایست در دسترس بازدیدکنندگان شما باشد. بهینه سازی موتورهای جست و جو شامل ترفندها و تاکتیک های متعددی است ولیکن چند عامل الزامی و ضروری وجود دارد که می بایست برای راه اندازی و شروع یک سئوی موفق به آنها توجه خاص مبذول داشت:

تحقیق و پژوهش

قبل از ورود به دنیای گسترده سئو زمان کافی برای تحقیق بگذارید. سایتی که به خوبی تحقیق کرده باشد، میتواند بهترین بهینه سازی را داشته باشد. وقتی که شما درباره کلمات کلیدی تان و عبارات کلیدی مرتبط با وب سایتتان تحقیق میکنید لذا میتوانید به پشتوانه آنها محتوایی مرتبط، قوی و جذاب ایجاد کنید. از زمان طراحی، نوشتن محتوا تا ساخت لینک، میتوانید با تحقیق به شکل هنرمندانه ای از هر ابزاری استفاده کنید. شما می بایست صرفاً برای ابزار سئو تحقیق کنید. یک تحقیق ویژه !
نمی توانید بدون اینکه مخاطب خود و کلیدواژه هایتان را در نظر بگیرید، کار سئو سایت را شروع کنید.

استفاده درست از کلمات کلیدی

وقتی که شما به خوبی درباره کلید واژه هایتان تحقیق کردید، حالا وقت این است که نوشته هایتان را آغاز کنید. محتوای وب سایت شما می بایست مهم ترین کلمات کلیدی را در بر داشته باشد. کسب و کار شما میتواند محتوای متعددی داشته باشد در این صورت نیاز نیست که تمام کلمات کلیدی را در یک متن به کار ببرید.
از کلمات کلیدی تان در برچسب عنوان و سایر صفحات هم استفاده کنید. حتماً در بخش های درباره ما و درباره شرکت از کلمات کلیدی مهم استفاده کنید. چرا که این صفحات بیش از بقیه صفحات توسط خزنده های موتور جست و جو (crawler)، جست و جو میشوند.

تبادل لینک

تبادل لینک نقش اساسی در بهینه سازی وب سایت شما ایفا میکند. در این بخش طی یک فرآیند شما لینک وب سایتتان را با لینک وب سایت های مشابه مبادله میکنید. تبادل لینک موجب افزایش محبوبیت لینک شما میشود. وقتی لینک های بیشتری در وب سایت شما ایجاد گردد، در نتیجه شانس کسب ترافیک بالا برای شما افزایش می یابد. بسیاری از موتورهای جست و جو بر اساس میزان محبوبیت لینک، وب سایت شما را می سنجند. یعنی از لینک ها بعنوان یک ابزار سنجش استفاده میکنند. اگر وب سایت شما لینک های مفید زیادی داشته باشد و از طرف دیگر لینک سایت شما در سایت های متعددی قرار بگیرید، آن موقع است که موتورهای جست و جو جایگاه شما را در صفحات اول نتایج جست و جو و بالاتر از سایر نتایج قرار میدهند.

نقشه سایت

از ایجاد یک نقشه سایت کامل برای وب سایتتان اطمینان یابید. یک نقشه سایت خوب به همان میزان که به بازدیدکننده کمک میکند به موتورهای جست و جو نیز کمک میکند تا بهتر درباره وب سایت شما اطلاعات به دست بیاورند.
نقشه سایت، کار با سایت را برای کاربر آسان میکند و در کنار آن به راحتی اطلاعات را درباره هر صفحه برای موتورهای جست و جو فراهم میکند. نقشه سایت تضمین میکند که هر صفحه از وب سایت شما در موتورهای جست و جو ایندکس شود.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.