مقالات آموزشی

چند راه برای محلی سازی یک وب سایت

مفید بود؟
از آنجایی که تمام urlها جهانی هستند، بسیار مهم و حیاتی است که همیشه و در هر زمانی که یک کاربر سایت شما را بازدید میکند، ماهیت و ذات برند شما دست نخورده باشد. اگر برند شما تنها متعلق به یک کشور باشد، کار خیلی آسان است. اما اگر شما در چندین کشور مختلف با فرهنگ ها، زبان و انتظارات گوناگون شعبه داشته باشید، به وجود آوردن دید محلی برای وب سایتتان نیاز مند سرمایه گذاری زیادی در ux یا همان تجربه کاربری میباشد.
در این مقاله در مورد این که چگونه میتوان یک وب سایت را با توجه به ظاهر، فرهنگ و زبان محلی سازی کرد، صحبت میکنیم. احتمالاً خودتان ایده هایی برای طراحی یک وب سایت که بازتابی از خصوصیات محلی شما داشته باشد، در ذهن دارید.

شخصیت برند درطراحی وب سایت

به عنوان یک طراح وب سایت، نکته مهم این است که بدانید اصالت برند به کجا بر می گردد، چه چیز هایی برایشان ارزش است؛ سپس یک طرح کلی برای آن برند بریزید. این خصیصه، به برند شخصیت می بخشد و به شما کمک میکند که بدانید از این مرحله به بعد چه تفاوت هایی ایده آل است.

موضوعات اصلی فرهنگی

فرهنگ مورد نظر را به خوبی مطالعه کنید. هر شهر، استان و منطقه سبک و ذوق هنری خود را دارد. از این المان ها میتوانید به صورت واضح و یا زیرکانه استفاده کنید تا به وب سایتتان زیبایی و شخصیت ببخشید. به طور مثال، وب سایت المپیک سوچی، به کل جهان نمایش داده میشود. روسیه، حضور خود را با پس زمینه آبی به طور زیرکانه نشان داد.

دقت داشته باشید که پس زمینه پر حجم ممکن است در بارگذاری وب سایت شما مشکل به وجود بیاورد و آن را زمان بر کند. مطمئن شوید که گرافیک سایتتان بهینه سازی شده است.

تایپوگرافی

هر فرم نوشتاری، شخصیت خودش را دارد. بعضی از آن ها جسور هستند، بعضی از آن ها خجالتی هستند، بعضی شبح وار و بعضی زیبا و ظریف هستند. بنابراین هر فرم نوشتاری بیانگر ماهیت خاصی است. فونتی را انتخاب کنید که کاراکتر برند شما را توصیف کند و به بیننده سرنخی در باره منشأ برندتان بدهد. نکته حائز اهمیت این است که از فونت هایی استفاده کنید که در دستگاه های مختلف قابل استفاده باشند.

نقاط شناخته شده جغرافیایی

یک سرنخ واضح برای اینکه نشان دهد اصالت وب سایت برای کدام منطقه است. خطوط شهری و مکان های معروف، میتوانند کار بر را فوراً به شما ارتباط دهند. کافی است تا تنها یک نگاه به وب سایتتان بیاندازند تا بفهمند از کدام شهر یا کشور سر بر آورده اید. به عنوان مثال wt-cm.com از صحنه های خوش منظره سوییس در پس زمینه وب سایتش استفاده کرده است تا به همه نشان بدهد که شرکتشان در ژنو پایه گذاری شده است.

البته به خاطر داشته باشید که خطوط شهری میتواند خیلی کلیشه ای باشد. بهتر است بعد دیگری را نمایش دهید تا سایتتان را منحصر به فرد کنید.
مطالب مرتبط:

سئو محلی یا لوکال سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟

افراد محلی یا شناخته شده

بسیاری از طراحان وب سایت هنگام انتخاب چهره ها فراموش میکنند که نمایانگر چه برندی هستند. مثال های بی شماری وجود دارند که برند های شرقی در وب سایت هایشان افراد غربی و اروپایی را نشان میدهند که از محصولاتشان استفاده میکنند. گاهی اوقات در وب سایت هایی مانند samsung و google لازم است که افراد را با ملیت ها و فرهنگ های مختلف نشان بدهند، زیرا این وب سات ها به ملیت های مختلفی خدمت رسانی میکنند. اما اگر محصول یا سرویس شما برای منطقه خاصی هدف گذاری شده است، بهتر است مردم محلی را در سایتتان نمایش بدهید تا ارتباط لازم در ذهن بیننده ایجاد شود. برای مثال، وب سایت buffalo wild wings با به تصویر گذاشتن عکس مربی تیم خود، سایتشان را به طرز خاصی شخصیت دهی کرده اند. تنها یک نگاه به شخصیت به بیننده میگوید محتوای سایت مربوط به چیست.

تکه کلام ها

بعضی از مناطق تکیه کلام های محبوب و معروفی دارند. برای بهتر نمایاندن فرهنگ در وب سایتتان میتوانید از این تکیه کلام ها در شعار تجاری خود استفاده کنید.

چشم انداز های خوش منظره.

چه راهی بهتر از خود نمایی کشورتان با استفاده از عکس های واقعی از تصاویر و مناظر آن؟ چشم انداز های خوش منظره از کشورتان نه تنها وب سایتتان را زیبا میکند بلکه به سرعت با برند و کشور شما ارتباط برقرار میکند.

منابع تاریخی

ممکن است تاریخ خسته کننده ترین موضوع درسی شما در مدرسه بوده باشد اما اضافه کردن یک پس زمینه تاریخی به وب سایتتان میتواند واقعاً جذاب باشد.
حالا رستورانی را در نظر بگیرید که از این منابع تاریخی در نام خود استفاده کرده است. این رستوران با استفاده از این ترفند، کار هنری وب سایت خود را نیز با ارزش کرده است.

نقشه شهر یا کشور

آخرین موضوع، اما نه کم اهمیت ترین آن ها. مستقیم ترین راه برای اینکه به بازدید کنندگان وب سایتتان بگویید اهل کجا هستید این است که از یک نقشه استفاده کنید. معمولاً در وب سایت های توریستی میتوان یک نقشه، راهنمای تور و شروع مسیرها را پیدا کرد. اما شما هم میتوانید از تلفیق یک نقشه در وب سایتتان بهره ببرید، حتی اگر در زمینه توریسم و گردشگری فعالیت نمی کنید. 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.