مقالات آموزشی

چند اشتباه که می تواند به اجرای سایتتان لطمه بزند

مفید بود؟

در این مقاله 4 اشتباه رایج در هنگام راه اندازی یک سایت بررسی می شوند.

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید، مطمئن هستم که لازم نیست در مورد اهمیت داشتن وب سایت برایتان توضیح بدهم. به طور خلاصه، همه چیز در باره دیده شدن، ارائه دادن و دست رسی به مخاطبان هر چه بیشتر است. با این وجود، داشتن قابلیت های فنی نا پخته برای اجرای یک سایت، به هیچ وجه تضمین موفقیت آن نیست. درست است که ممکن است برخی از مشکل ها خارج از حیطه کنترل ما باشد، اما بعضی از سایت های جدید راه اندازی شده، به دلیل بد عمل کردن طراح و فراموش شدن موارد اساسی با شکست مواجه می شوند. در این مقاله، چهار اشتباه رایج که به سایت شما لطمه می زنند و نحوه برطرف کردن آن ها و تضمین داشتن یک سایت موفق بررسی می شوند.

فراموش کردن بررسی مرورگر

بررسی نکردن این که آیا وب سایت شما در مرورگر های مختلف درست نمایش داده می شود، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که وب سایت های تازه دارند.  به عنوان یک برنامه نویس و طراح سایت،  ما می توانیم در حباب کامپیوتر های آخرین مدل و مرورگر ها زندگی کنیم. اما مانند هر محصول دیگری، سلیقه افراد متفاوت است و در مورد مرور گر ها، این موضوع از همه بیشتر صدق می کند.  طی بررسی های انجام شده در آوریل 2014، 23% افراد از اینترنت اکسپلورر، 20.3% از فایرفاکس، 48% از گوگل کروم، 5% از سافاری و 1.43% از اپرا استفاده می کنند.

در نهایت، اصلاً مهم نیست که شما طرفدار مرورگر  هستید و یا از مرورگر  بدتان می آید. نکته در این جا است که مطمئن شوید وبسایتتان در همه شرایط قابل دست رسی است.

راه حل:

چطور می شود با این مشکل کنار آمد؟ راه حل واضحی وجود دارد این است که از ابزار های موجود برای بررسی مرورگر ها استفاده کنید تا مطمئن شوید سایت مورد نظر سازگار و کارآمد است. البته لازم نیست که شما همیشه یک رشته و دنباله از مرورگر ها و سیستم های عامل حال حاضر داشته باشید. اگرچه هیچ چیز مانند چک کردن سایت در مرورگر های واقعی نیست، اما لیست زیادی از اپلیکیشن هایی که به این منظور طراحی شده اند وجود دارد و شما می توانید با استفاده از آن ها وب سایتتان را بررسی کنید. نرم افزار هایی مانند BrowserShots، CrossBrowser Testing   و Lunascape  ابزار هایی از این دست هستند که کارایی سایت را بررسی می کنند.

توجه نکردن به تبلیغات سایت                                                                                                                       

گاهی اوقات پیش می آید که طراح چنان در فاز ساخت و تولید وب سایت غرق می شود که کلاً  “بچه”  را هنگام تولد فراموش می کند. کار شما به اتمام نرسیده است. کلمه باز شدن همیشه بحرانی ترین جنبه انتقال ایده و اطلاعات است. خوش بختانه، تکنولوژی این کار را بسیار آسان تر کرده است، اگرچه ما در دنیا و عصر پر جمعیت تری زندگی می کنیم. اگر برای وب سایتتان بازاریابی نکنید، پول، زمان و انرژی خود را هدر داده اید و این چیزی نیست که کسی بخواهد.  البنه راه هایی وجود دارد که با این مسئله بعد از راه اندازی وب سایتتان کنار بیایید، اما  این کار نیاز مند تلاش دو برابر شما است. تلاش هایی که تا وقتی که استراتژی های بازاریابی درست و مناسبی برای سایتتان پیش گرفته باشید، به آن ها نیازی نیست.

راه حل:

چطور می توانید از استراتژی بازاریابی مناسب برای معروف شدن سایتتان استفاده کنید؟ اولین کار این است که به همه، خانواده، دوستان، هم کاران و گروه هایی که در آن ها شرکت می کنید، در باره آن بگویید. هر چه به افراد بیشتری بگویید احتمال این که آن ها هم به افرادی که می شناسند سایت شما را معرفی کنند بیشتر می شود. شبکه های اجتماعی بهترین منبع هستند و شما حتماً باید برای بیشترین بهتره از آن ها استفاده کنید.  لازم نیست دقیقاً توضیح بدهید که هدف سایتتان چیست. در حقیقت می توانید آن را کمی مرموز نگه دارید و فقط اشاره کوچکی به در این جا و آن جا به محتوای آن بکنید. تنها کافی است کمی انتظار افراد را بالا ببرید و حتماً فرموش نکنید اطلاعات تماس را در سایتتان قرار دهید تا افرادی که تمایل دارند با شما در تماس باشند، نا امید نشوند.  اگر بتوانید از تبلیغات آنلاین در سایت های معروف استفاده کنید، بسیار عالی می شود.

فراموش کردن SEO

معولاً وقتی درباره سئو با یک طراح و برنامه نویس وب سایت صحبت کنید، با من من کردن و از این شاخه به آن شاخه پریدن و صحبت های بی سرو ته طراح در باره جادو و جادو گری مواجه می شوید. قطعاً شما نیز باید در باره تمام جوانب بهینه سازی موتور های جست و جو با خبر باشید، اما مانند هر روش بازاریابی دیگری، یک سئو خوب مانند پول در بانک است. مانند علامت های بد فروشگاه، سئوی ضعیف نیز می تواند بازدید کنندگان و مشتریان را از شما دور کند.  اگر شما با مفاهیم حجم کلمات کلیدی و فراداده آشنایی ندارید، بهتر است کار ها را به دست کسی بسپارید که بداند چه باید بکند.

راه حل:  چطور با این مشکل دست و پنجه نرم کنید؟ در ابتدا باید یک متخصص سئو خوب پیدا کنید، اگر نمی دانید چطور می توانید خودتان به بهترین وجه ممکن سایتتان را بهینه سازی کنید.  داشتن یک مشاور سئویی خوب مانند داشتن یک مکانیک کار بلد است.  اگر خودتان مسئولیت سئو سایتتان را به عهده گرفتید بهتر است زمانی را برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب برای هر دو حیطه هدف مند و آزاد انجام دهید.  می توانید به سادگی این کلمات را در ابزار هایی مانند Google Adwords  و Wordstream  بررسی کنید. مطمئن شوید که عنوان و محتوا با هم مرتبط هستند. از همه مهم تر ، یادتان نرود که تغییر مسیر های 301 را برای تمام صفحات مهم در سایت های قدیمی، بسازید. برای این که مطمئن شوید آن ها درست کار می کنند، آن ها را دو باره چک کنید.

تولید محتوای نا مناسب

راه های زیادی برای از بین بردن و لطمه زدن به وب سایتان وجود دارد، اما رایج ترین آن ها تولید محتوای ضعیف است. حتی سایت هایی که به خوبی ساخته و تولید شده اند هم ممکن است قربانی این اشتباه شوند. گاهی اوقات افرادی که در تاسیس سایت  نقش دارند، آن قدر با پشت سر گذاشتن چالش های فنی هیجان زده می شوند که فراموش می کنند به اندازه کافی در مورد محتوای سایت دقت به خرج بدهند. بعضی اوقات هم ممکن است به دلایل مالی، کیفیت محتوای وب سایت تحت تاثیر قرار بگیرد و از عکس ها و گرافیک بد استفاده شود. محتوای بد می تواند شامل متن، گرافیک، عکس و حتی ویدئو های درون سایت باشد و بلافاصله اعتبار شما را در برابر بازدید کنندگانتان پایین بیاورد.  ممکن است شما ارائه دهنده محصول و یا سرویس منحصر به فردی باشید، اما برای افراد سخت باشد تا از پس اشتباهات گرافیکی و گرامری با شما در ارتباط باشند.

راه حل: اشتباهات گرامری و املایی راحت ترین اشتباهاتی هستند که می توانند اتفاق بیفتند. از کیفیت عکس ها و گرافیک های موجود در سایتتان مطمئن شوید. تمام محتوا و گرافیک باید به تایید شخص دیگری به جز طراح و نویسنده اش هم برسد. وجود چشم های تازه یک اجبار استو تجربه نشان داده است که گاهی اوقات مسئول پذیرش، حسابدار و یا حتی پدر یکی از کارمندان شرکت می تواند به شما کمک کند عیب های کار را بیابید. برای زمان بار گذاری هم بهتر است مطمئن شوید، گرافیک و عکس های سایت بهینه سازی شده اند. ممکن است عکسی از یک وب سایت قدیمی استفاده کنید که نمی دانید آن عکس بهینه سازی شده است یا نه. یک ابزار آنلاین مانند Kraken.io  می تواند تمام محتوای گرافیکی سایت شما را به یک باره پردازش کند و ارزش سایت شما را بالا ببر

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.