مقالات آموزشی

راه حلی برای تبدیل شدن به نویسنده سایت و کسب موفقیت در این زمینه

مفید بود؟

چگونه نویسنده سایت شویم؟ ممکن است این سوال را بسیاری از شما از خود پرسیده باشید. شغل نویسندگی سایت شغلی می‌باشد که نیاز به تخصص چندانی ندارد. در این زمینه داشتن کمی خلاقیت و کمی نظم تا حد بسیار زیادی کافی می‌باشد.

محتوای تخصصی

ما در ادامه این محتوا قصد داریم برای شما بگویم که چگونه می‌توانید به نویسنده سایت تبدیل شوید و در این زمینه موفق‌تر عمل کنید. برای موفقیت در هر کسب‌ و کاری یادگیری تخصص ضروری و مهم می‌باشد. برای این‌ که ما یاد بگیریم چگونه نویسنده‌ی سایت شویم، باید تخصص‌ هایی که در این زمینه کاربردی می‌باشند را فرا بگیریم. این تخصص ‌ها در کنار کمی چاشنی خلاقیت می‌توانند به ما کمک کنند تا راحت‌تر پیشرفت کنیم.

 

محتوای خلاقانه‌تر 

هر چه یک محتواخلاقانه‌تر نگارش شده باشد؛ افراد بیشتری به آن توجه می‌کنند. در بستر فضای مجازی نیز هر محتوایی که بیشتر دیده شود و بیشتر مورد توجه قرار بگیرد به‌ عنوان یک محتوای موفق شناخته می‌شود. یاد گرفتن نکات مهم در زمینه تولید محتوا علاوه ‌بر  این ‌که می‌تواند به افزایش حقوق منجر شود، شما را به یک نویسنده حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد.

 چگونه نویسنده‌ سایت شویم و تخصص خودمان را بیشتر کنیم؟

برای این ‌که بدانیم چگونه نویسنده سایت شویم باید تحقیق و جستجوی زیادی داشته باشیم. این تحقیق جستجو است که می‌تواند اطلاعات کاربردی را در اختیار ما بگذارد و به ما کمک کند تا به‌ صورت مؤثر از این اطلاعات بهره ببریم.

نویسندگی محتوا

توجه کنید برای این ‌که ما بدانیم چگونه نویسنده سایت شویم؛ بی‌نهایت نکته و دستورالعمل وجود دارد. هیچ ‌گاه نمی‌توان نکات مهم در این زمینه را به‌ طور کامل برشمرد. همواره برخی ریزه‌کاری‌ ها وجود دارد که تنها در خلاقیت افراد شکفته می‌شود.

پس شما در کنار دقت به نکات پایه‌ای گوناگون، باید سعی کنیم که ذهن خلاقی داشته باشیم. ذهن خلاق به شما کمک میکند تا بتوانید در زمینه نویسندگی محتوا موفق‌تر عمل کنید. حال بیایید با یکدیگر برخی از نکات تاثیر گذار در زمینه نگارش محتوا را بررسی کنیم.

خوانندگان خودتان را افرادی باهوش تصور کنید

مورد اولی که می‌تواند به شما کمک کند در زمینه تولید محتوا موفق‌تر عمل کنید؛ این است که سعی کنید تا جایی ‌که می‌شود مخاطب خودتان را افرادی باهوش تلقی کنید. در بسیاری از موارد افراد تصور می‌کنند که استفاده از جملات پیچیده و یا اطلاعات کمی تخصصی‌تر خوانندگان را پس می‌زند. بله، در مواردی این ‌موضوع صحیح است.

محتوایی بنویسید که برای عموم قابل ‌فهم باشد

اما شما به ‌هیچ ‌عنوان نباید هوش مخاطب خود را دست ‌کم بگیرید. مخاطبین اگر ببینند محتوا ها به‌ شدت ساده هستند؛ هیچ ‌گاه کنجکاو نمی‌شوند تا انتهای آن را بخوانند. پس سعی کن که از فاکتور ها و المان ‌های کنجکاو کننده بهره ببرید. شما باید در کنار نوشتن محتوا های باکیفیت ارزش هوش مخاطب خود را حفظ کنید. پس باید محتوایی بنویسید که هم برای عموم قابل ‌فهم باشد هم حس کنجکاوی افراد را برانگیزید.

 

 هنگام تولید محتوا، کار ترکیبی را فراموش نکنید 

ما برای این ‌که بدانیم چگونه نویسنده ‌سایت شویم و در این زمینه موفق باشیم؛ باید به ابزار های کمک ‌کننده اطرافمان دقت داشته ‌باشیم. محتوا های متنی تاثیر شگفت ‌انگیزی در پیشرفت کسب ‌و کار ها دارند. کار شما به‌ عنوان نویسنده، تولید محتوا های متنی است‌.

اما وظیفه شما به ‌عنوان یک فرد حرفه‌ای تنها به تولید محتوای متنی خلاصه نمی‌شود. شما برای پیشرفت کارتان نیاز دارید تا ابزار های دیگر را نیز در محتوا بکار ببرید. استفاده از ویدئو ها، آمار ها، تصاویر، پادکست ‌های صوتی، و … برای بهبود جلب توجه خواننده و مخاطب بسیار ضروری می‌باشند.

 پادکست‌ های صوتی مرتبط با محتوا

تحقیقات نشان داده محتوا هایی که از المان‌های گوناگونی دیگر به‌ جز متن بهره برده‌اند، درصد بیشتری از توجه افراد را به خود اختصاص داده‌اند. پس هنگامی ‌که شما در یک پروژه به‌ عنوان محتوا نویس استخدام شدید؛ سعی کنید که از المان ‌های دیگر نیز برای تولید محتوا بهره ببرید. اگر با گروهی همکاری می‌کنید، سعی کنید از آن گروه بخواهید که ویدئو و یا پادکست‌ های صوتی مرتبط با محتوا را آماده کنند تا شما بتوانید با استفاده از آن‌ ها یک محتوای بسیار با کیفیت را تولید کنید.

برای تولید محتوا، کال تو اکشن را جدی بگیرید 

هر محتوای متنی برای هدف خاصی تولید شده است. برای مثال محتوا می‌توانند با هدف جذب مخاطبین، فروش بیشتر، اطلاع‌ رسانی، تبلیغاتی، و… تولید  شده باشد. مهم است که شما با توجه به هدفی که تولید محتوا در پی دارد، یک کال تو اکشن مناسب طراحی کنید. کال تو اکشن یعنی شما در انتهای محتوای خود از خوانندگان بخواهید تا اقدامی را انجام دهند که برای رشد و پیشرفت کسب‌ و کار، مناسب می‌باشد. توجه کنید که نحوه بیان کال تو اکشن بسیار مهم می‌باشد.

جامعه محتوا نویسان

زیرا در صورت بی‌توجهی به این ‌موضوع، مخاطب ممکن است احساس کنند که شما در حال سوءاستفاده از او هستید. شما باید سعی کنید که به‌ صورت کاملاً دوستانه از مخاطبین بخواهید که یک عمل خاص را انجام دهند. در این‌ صورت می‌توانید میزان تعامل را بالاتر ببرید. این کار باعث می‌شود که شما به ‌عنوان یک نویسنده موفق در جامعه محتوا نویسان شناخته شوید.

حتی اگر صد سال است تولید محتوا می‌کنید، ویرایش را جدی بگیرید 

فرقی نمی‌کند که ما چند سال است در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کنیم، برای ‌آن ‌که بدانیم چگونه نویسنده سایت شویم و در این زمینه موفق‌تر عمل کنیم، باید ویرایش را در دستور کار خود قرار دهیم. محتوا هایی که تولید می‌شوند محتوا های خامی هستند. این ویرایش کردن است که می‌تواند ظریف کاری ‌های محتوای ما را انجام دهد. نوشتن محتوای خوب بدون ویرایش چند باره غیرممکن است. جامعه محتوا نویسان مانند جامعه مجسمه‌ سازان می‌باشند.

پیکره اصلی محتوا 

هنگامی ‌که شما برای بار اول محتوا را می‌نویسید، در واقع پیکره اصلی محتوا را طراحی کرده‌اید. این ویرایش کردن چند بار است که می‌تواند مانند اعمال جزئیات روی مجسمه عمل کند. یک مجسمه‌ ساز بار ها مجسمه را می‌تراشد تا بتواند ریزترین و لطیف‌ترین جزئیات را روی بدنه مجسمه اعمال کند.

محتوا های باکیفیت

هرچه مجسمه ساز بیشتر روی جزئیات کار کند، مجسمه‌ای که تولید کرده زیباتر و شگفت‌انگیزتر خواهد بود. شما نیز به‌ عنوان یک محتوا نویسنده دقیقاً شرایطی مشابه مجسمه ‌ساز را دارید. هر چه بیشتر محتوای خود را ویرایش کنید، کیفیت محتوای تولید شده بالاتر می‌رود. اگر می‌خواهید محتوا های باکیفیتی را تولید کنید باید حتما ویرایش کردن را جدی بگیرید تا بتوانید با استفاده از هنر ویرایش، شگفتی و زیبایی محتوای خود را بالاتر ببرید.

 

خلاقیت، عنصر شگفت ‌انگیز

ما در این محتوا تلاش کردیم تا برای شما نکاتی را بیان کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند یک محتوای باکیفیت را بنویسید. پیش‌تر نیز بار ها برای شما گفتیم که علاوه ‌بر این نکات، داشتن خلاقیت عنصر شگفت ‌انگیزی است که می‌تواند به تولید محتوای باکیفیت کمک کند. حال که ما به این سوال پاسخ دادیم که چگونه نویسنده سایت شویم،

 سایت وبتو

بهتر است که یک جمع ‌بندی کلی نیز داشته باشیم. هنگامی ‌که شما یاد گرفتید که نحوه نگارش محتوا چگونه می‌باشد، می‌توانید برای خود کسب درآمد کنید. یکی از سایت ‌هایی که در زمینه کارآفرینی برای نویسندگان فعالیت می‌کند سایت رایا مارکتینگ می‌باشد. در کنار دادن آموزش ‌های مناسب، این بستر درآمدزایی را نیز برای شما فراهم می‌کند.

اگر می‌خواهید به ‌عنوان یک نویسنده، آموزش محتوا نویسی

در سایت را پشت سر بگذارید؛ به شما پیشنهاد کنیم راهنمای استخدام حضوری و غیرحضوری ارائه مارکتینگ را بخوانید. در این بخش شما می‌توانید با تمام ویژگی‌ ها و خدمات این سایت آشنا شوید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.