مقالات آموزشی

خاصیت Alt تصاویر در رتبه بندی وب سایت

مفید بود؟

خاصیت Alt تصاویر :

بخش زیادی از محتوای وب سایت را تصاویر آن در بر می گیرد. با وجود گزینه های جدید برای افزودن متن جایگزین (Alt) و نام تصویر در وردپرس که به بهبود سرعت وبسایت و رتبه بندی آن کمک می کند، بسیاری از صاحبان وبسایت ها تصاویر خود را بهینه سازی نمی کنند.

متن جایگزین ( Alt ) و عنوان تصویر ( Title ) چیست؟

  • متن جایگزین ( alt تصاویر) یک ویژگی اضافه شده بر روی تگ HTML است. این جمله زمانی که تصویر شما نمایش داده نمی شود، داخل box تصویر نمایان می شود. این به موتورهای جست و جو کمک می کند تا بتوانند تشخیص دهند که تصویر مورد نظر در مورد چیست. متن جایگزین همچنین در مورد تصاویری که در صفحه پیدا نمی شوند، بسیار مفید است.
  • متن Title صفت دیگری است که می توان در تگ image در html اضافه کرد. و برای عنوان تصویر استفاده می شود. متنی که شما در تگ title وارد می کنید، هنگامی که تصویر بارگذاری نمی شود، دیده نخواهد شد. در عوض هنگامی که کاربر موس را روی تصویر نگه میدارد این متن نشان داده می شود.

 

تگ alt و title هر دو برای بهبود دسترسی به وبسایت شما می باشند. همچنین، متن جایگزین و عنوان تصویر برای بهبود دسترسی به سایت شما برای کسانی که ضعف بینایی دارند و یا از دستگاه های اسکرین ریدر استفاده می کنند به کار می رود. یک اسکرین ریدر همه ی متن یک مقاله را می خواند و زمانی که به یک عکس می رسد عنوان Title آن عکس را می خواند. این به کاربران شما اجازه می دهد که بدانند چرا شما این عکس را در این مکان قرار داده اید حتی اگر آن عکس را نبینند.
موتورهای جستجو به ویژه گوگل ادعا می کنند که فقط بر روی تگ alt به عنوان یک فاکتور رتبه بندی برای تصاویر تمرکز دارند. هرچند به این معنا نیست که کاملا از صفت عنوان غافل باشند. برای آن که بتوانید تصویر خود را به خوبی شرح دهید، از صفت عنوان و alt متن های مناسب و کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. اما توجه داشته باشید از توضیحی مختصر و مفید به جای استفاده از کلمات کلیدی زیاد و عبارات طولانی استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *