مفید بود؟
نحوه ساخت بک لینک به صورت طبیعی با روش های رایگان مطابق با الگوریتم های جدید گوگل را در این مطلب بخوانید.

هر چقدر که الگوریتم های گوگل پیشرفته شده باشد باز هم ساخت بک لینک اثر مستقیم بر رتبه سئو سایت دارد. به طور کلی هر نوع بک لینک که به صورت غیر طبیعی و توسط صاحبان سایت ساخته شود از نظر گوگل غیر مجاز است. بنابرین در سئو سعی می کنیم با روش ها و تکنیک های مختلف به گوگل نشان دهیم که بک لینک های سایت ما طبیعی است و توسط خود ما ساخته نشده است.

روش های زیادی در طی سال های مختلف برای ساخت بک لینک آزمایش شده است. با پیشرفت الگوریتم های گوگل روش ها نیز آپدیت می شوند. بسیاری از روش های ساخت بک لینک و سئو خارجی هزینه بر و زمانبر است و برای هر کسب و کاری ممکن است مناسب نباشد. استراتژی های کم هزینه تر نیز برای ساخت بک لینک وجود دارد. در ادامه مطلب به توضیح استراتژی های کاربردی برای بک لینک می پردازیم.

این مقاله از مطالب آموزش سئو مجموعه وب وان است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزار برای ساخت بک لینک به صورت رایگان است. مطالب و مقالاتی که در سایت خود نوشته ایید را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. این کار به صورت مرتب و مداوم انجام دهید. همیشه در شبکه های اجتماعی فعال باشید و همه اطلاعات و مطالب سایت را در معرض دید قرار بدهید. در صورت امکان از شبکه های اجتماعی ویدئویی استفاده کنید. محتوای ویدئوی محبوب تر است و به شناخته شدن برند شما کمک می کند. ویدئوهای خود را در پلتفرم های پخش ویدئو مانند یوتیوب، آپارات، تماشا و … منتشر کنید و در توضیحات هر ویدئو نام برند و لینک سایت خود را قرار دهید. هر چه ویدئوی شما بازدید بیشتری داشته باشد اثر بک لینک قرار داده شده بیشتر است.

علاوه بر ساخت بک لینک، فعالیت در شبکه های اجتماعی از جنبه های دیگر هم بر سئو تاثیر می گذارد. سوشیال سیگنال که همان لایک ها و واکنش های مخاطبان در پیج های شما است، بر سئو و برند شدن سایت شما تاثیر مثبت دارد.

ساخت بک لینک استفاده از فروم ها و سرویس های نشر محتوا

بسیاری از فروم ها و سایت ها امکان رایگان برای پست گذاشتن را برای کاربران فراهم می کنند. همین امکان ساده و رایگان در صورت استفاده درست می تواند بک لینک های خوبی برای سایت شما ایجاد کند. به راحتی می توانید با سرچ در گوگل فروم های فعال را پیدا کنید و در آنها فعالیت کنید. از سایت های نشر محتوای معروف در دنیا می توان به medium، reddit، bloglovin، و از سایت های ایرانی به سایت ویرگول اشاره کرد.

با رعایت نکات زیر تاثیر لینک های فروم را بیشتر کنید:

سعی کنید در فروم هایی که به صورت تخصصی در مورد کسب و کار شما صحبت می شود فعالیت بیشتری داشته باشید و اگر فروم تخصصی برای کسب و کار شما وجود ندارد، در فروم های عمومی و پر مخاطب بیشتر فعالیت کنید.

در فروم ها پست های با محتوا منتشر کنید و از اسپم کاری خورداری کنید. هر صفحه ایی که ایجاد می کنید باید مانند یک پست واقعی به نظر برسد و مرتبط با کسب و کار شما باشد.
تعداد لینک هایی که بدون انکرتکست و با url و یا انکرتکست نام برند است را بیشتر کنید. سعی نکنید فقط از انکرتکست در متن ها استفاده کنید. قطعا باید درصد لینک هایی که با نام برند و url است بیشتر باشد تا لینک سازی شما طبیعی تر جلوه کند.

سایت هایی که لینک نوفالو می دهند را حذف نکنید! وجود لینک های نوفالو در لیست بک لینک های شما تاثیر مثبت بر روی سئو دارد. اگر تمام بک لینک های شما فالو باشند گوگل به سایت شما مشکوک می شود. گوگل لینک های نوفالو را هم بررسی می کند و تاثیر آن ها را اعمال می کند.

به صفحات مختلف سایت خود لینک بدهید: در هر سایت تعدادی صفحه اصلی و مهم برای سئو در نظر گرفته می شود که با کلمات کلید خاص هدف گذاری شده اند. اما نباید از بقیه صفحات و مقالات سایت خود نیز غافل شوید. بک لینک های خود را بین تعداد بیشتری از صفحات سایت پخش کنید. دقت داشته باشید که همیشه درصد بک لینک های صفحه اصلی سایت شما بیشتر باشد.

بیشتر بخوانید: seo چیست؟

ساخت وبلاگ یا شبکه PBN

ساخت شبکه وبلاگی (PBN) از موثر ترین روش های لینک سازی است. در این روش با ساخت تعدادی سایت یا وبلاگ و قوی کردن آنها چند منبع و دامنه برای ساخت بک لینک ایجاد می کنید. برای ساخت pbn باید چند وب سایت یا وبلاگ واقعی برای خود راه اندازی کنید. نکته مهم ساخت شبکه وبلاگی این است که سایت های شما کاملا واقعی و طبیعی باید به نظر برسد تا گوگل متوجه ساختگی بودن آن ها نشود. در ساده ترین حالت می توانید از سرویس های رایگان ساخت وبلاگ ایرانی و خارجی استفاده کنید. سرویس های مختلف را انتخاب کنید و وبلاگ با دامنه های مختلف و موضوعات مشخص بسازید. برای بالا رفتن کیفیت pbn چند قالب، هاست و دامنه مختلف تهیه کنید و سایت های واقعی تر و حرفه ایی تر ایجاد کنید که این کار برای شما هزینه بر خواهد بود. نکات زیر را برای ساخت شبکه وبلاگی خود در نظر بگیرید:

  • در سایت ها و وبلاگ های محتوای کپی قرار ندهید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد محتوای یونیک منتشر کنید.
  • در یک سایت یا وبلاگ به سایت های مختلف که مرتبط با محتوای وبلاگ شما است لینک بدهید و در کنار سایر لینک ها به سایت اصلی خود نیز لینک بدهید. اگر درصد زیادی از لینک های شبکه pbn شما فقط به سایت هدف خودتان باشد گوگل مشکوک شده و اثر لینک های شما کم خواهد شد.
  • هر کدام از مطالب وبلاگ های شما حداکثر 2-5 لینک خارجی داشته باشد. برخی از صفحات نیز به هیچ وجه نباید لینک خارجی داشته باشند این کار برای طبیعی نگه داشتن لینک ها انجام می شود. استفاده از لینک های داخلی نیز وبلاگ شما را قوی تر و طبیعی تر می کند.
  • با انکرتکست های مختلف به سایت خود لینک بدهید. به صفحات مختلف سایت خود با انکر تکست های مختلف لینک بدهید و بخشی از لینک ها با url و بدون انکرتکست باشد.

رپورتاژ آگهی

زمانی که اقدام به خرید بک لینک می کنید توقع دارید که نتیجه بهتری نسبت به ساخت لینک های رایگان خود بگیرید. برای اینکه هزینه شما بازدهی داشته باشد باید برای بهترین نوع بک لینک هزینه کنید. بهترین نوع بک لینک از سایت های معتبر و در متن یک محتوای منحصر به فرد و مرتبط با کسب و کار شما حاصل می شود. رپورتاژ آگهی این ویژگی ها را دارد چون از سایت های خبری معتبر و با متن های مرتبط و با کیفیت که خودتان نوشته ایید به سایت شما لینک داده می شود.

در کلمات کلیدی پر رقابت قطعا به خرید رپورتاژ آگهی نیاز پیدا خواهید کرد. ساخت بک لینک های رایگان ممکن است رتبه شما را تا نزدیکی صفحه یک ( اوایل صفحه دو) ارتقا دهد اما برای کسب رتبه های بالاتر در کلمات کلیدی سخت نیاز به خرید رپورتاژ آگهی دارید.

رعایت نکات زیر می تواند رپورتاژ آگهی را موثر تر کند:

سعی کنید تا حد امکان از سایت هایی که ارتباط موضوعی بیشتری با کسب و کار شما دارند رپورتاژ خریداری کنید.

از متن با کیفیت و منحصر به فرد برای رپورتاژ آگهی استفاده کنید و برای رپورتاژهای خود استراتژی تعیین کنید.

صد درصد رپورتاژ آگهی ها را برای لینک دادن با انکرتکست های تجاری خود قرار ندهید. در متن ها با url و نام برند هم به صفحه اصلی سایت لینک بدهید. در برخی از رپورتاژ ها نیز می توانید فقط از نام برند یا url برای لینک دادن استفاده کنید که url می تواند شامل صفحات داخلی ( در صورت لاتین بودن url) نیز باشد.
 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.