مقالات آموزشی

محتوا مهم تر است یا طراحى ؟ (بخش اول)

مفید بود؟

من هنوز متعجبم که چرا گفته مى شود محتوا پادشاه است. چگونه است که یک پارامتر به تنهایى براى یک وب سایت تاثیرگذار باشد. اگر من برنامه ریز و برنامه نویس یک وب سایت هستم ، چگونه فقط محتوا مى تواند عامل تصمیم گیرنده باشد؟

محتوا یا طراحى، کدام یک در اولویت است- بخش اول

من هنوز متعجبم که چرا گفته مى شود محتوا پادشاه است. چگونه است که یک پارامتر به تنهایى براى یک وب سایت تاثیرگذار باشد. اگر من برنامه ریز و برنامه نویس یک وب سایت هستم ، چگونه فقط محتوا مى تواند عامل تصمیم گیرنده باشد؟

گرچه قبول دارم که محتواى یک وب سایت نقش حیاتى ایفا مى کند اما ظاهر یک وب سایت نیز به همان میزان براى موفقیت سایت حائز اهمیت است.

اگر محتوا روح یک وب سایت است پس بدون شک ظاهر آن به منزله بدن وب سایت است.

-پارامتر واحد

تصمیم گیرى درباره اینکه در طراحى وب سایت کدام پارامتر مهمتر است کمى دشوار است. این نیز همچون سایر فرمت هاى طراحى مستلزم خلاقیت، نوآورى و تلاش و کوشش است. هم محتوا و هم ظاهر و نوع طراحى وب سایت مانند قطرهاى دایره هستند که شما نمى توانید بگویید کدام یک بزرگتر است. اگر شما محتواى خوبى داشته باشید ولى ظاهر وب سایتتان جذاب نباشد و یا برعکس، پس هر دوى آنها بى فایده خواهند بود.

– آنچه جذاب باشد، شما را به مرحله فروش محصول و ارائه خدمات مى رساند.

آخرین بارى که از یک وب سایت جذاب بازدید کرده اید چه زمانى بوده است؟ آیا مى توانیز عناصرى را که موجب جلب توجه شما بوده به خاطر بیاورید؟

ممکن است شما وب سایتى را به سبب داشتن اپلت هاى بسیار و جاوااسکریپت هاى نصب شده در آن دوست داشته باشید یا ممکن است مطلب خوبى در آن وب سایت خوانده باشید.

این گونه است که شما درباره آن وب سایت حس خوبى دارید. بسیار ساده است. از طریق تجزیه و تحلیل کلى مى توانید درباره ذائقه مخاطبان مورد هدفتان قضاوت کنید و تمام عوامل را بسنجید.

روزهایى که بازدیدکنندگان عادت داشتند وب سایت ها را از طریق روزنامه و یا آگهى ها و تبلیغات جست و جو کنند، گذشته است.

در حال حاضر مخاطب با تکنولوژى پیش مى رود و این جاست که نیاز به دیده شدن ِ وب سایت شما با شکلى مناسب، زیبا و جذاب و نیز با محتوایى مفید حس مى شود.

براى رفع این نیاز مى بایست درست عمل کنید و تعاملى شفاف داشته باشید. اگر وب سایت خود را بر اساس نیاز بازدیدکننده به طور منظم به روز رسانى کنید در نتیجه مخاطبانى خواهید داشت که به طور مرتب از وب سایت شما بازدید مى کنند.

ادامه دارد….

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.