مقالات آموزشی

بهترین شیوه‌ محتوای ویدیویی و مزایای تولید آن

مفید بود؟

چرا تولید محتوای ویدیویی مهم است؟

در سال‌های اخیر تقاضا برای تولید و انتشار محتوای ویدیویی آنلاین در حال افزایش بوده است. گوگل گزارش می‌دهد که 60 درصد از مصرف‌کنندگان آمریکایی ترجیح می‌دهند ویدیو را از طریق تلویزیون زنده تماشا کنند. همین گزارش گوگل نشان داد که از سال 2015، مصرف‌کنندگان 18 تا 49 ساله 74 درصد زمان بیشتری را در YouTube

صرف می‌کنند. جای تعجب نیست که افرادی که در زمینه بازاریابی دیجیتال کار می‌کنند از این محتوای ویدیویی برای تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش Vidyard استفاده از ویدئو در فروش و مکالمات مشتری از سال 2019 تا 93 درصد افزایش‌یافته است. همچنین 91 درصد از سازمان‌ها بودجه تولید محتوای ویدیویی را حفظ یا افزایش داده‌اند.

آیا به موضوع چگونه با تولید محتوا کسب درامد کنیم؟ بررسی روش‌های کسب درامد از محتوا فکر کرده اید؟پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

 

بهترین شیوه‌ها برای تولید یک محتوای ویدیویی

شماره 1: یک پلتفرم را انتخاب کنید

اولین قدم شما این است که بفهمید محتوای ویدیویی خود را کجا منتشر می‌کنید. به‌عنوان‌مثال، در اینجا برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ویدیویی که می‌توانید در آن‌ها منتشر کنید، آورده شده است:

• یوتیوب

• Vimeo

• توییتر

• فیس‌بوک

• IGTV

• استوری های اینستاگرام

• TikTok

• اسنپ چت

انواع خاصی از ویدیوها در پلتفرم‌های خاص واقعاً خوب عمل می‌کنند؛ و همین ویدیوها به‌طور کامل روی پلتفرم دیگری عملکرد خوبی نداشته و حتی عملکردی فاجعه‌بار خواهند داشت.

مثلاً: ویدیوهای خام و ویرایش نشده به سبک vlog برای استوری های اینستاگرام عالی هستند؛ اما همین رویکرد در YouTube به‌خوبی کار نمی‌کند. مردم در یوتیوب انتظار دارند ویدیوهای با کیفیت و ویرایش شده‌ای را دارند؛ برعکس هم صادق است: استفاده از یک ویدیوی حرفه‌ای که در استودیو گرفته‌شده است به عنوان استوری اینستاگرام غیرطبیعی خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که محتوای ویدیوی شما بر اساس میزان بازخوردهای دریافتی در هر پلتفرم عملکردی موفق و یا شکست خواهد داشت. درواقع برای انتشار ویدیو باید به این نکته مهم توجه کنید که ویدیوی شما باید کاملاً مناسب آن شبکه اجتماعی باشد.

چگونه بدانیم که کدام پلتفرم محتوایی برای انتشار محتوای ویدیویی ما مناسب است؟

 

در اینجا 3 نکته را باید در نظر گرفت:

• مخاطبان هدف شما کجا می‌روند؟ واضح است که شما می‌خواهید روی پلتفرم‌هایی تمرکز کنید که مخاطبان شما بیشترین زمان را در آن صرف می‌کنند. به‌این‌ترتیب، محتوای ویدیویی شما در مقابل مشتریان بالقوه قرار می‌گیرد.

• آیا رقابت زیادی وجود دارد؟ در صورت امکان، با پلتفرمی بروید که شلوغ و رقابتی نیست.

• آیا آماده‌اید که روی این پلتفرم حرکت کنید؟ اگر تیم شما عاشق ایجاد ویدیوهای صیقلی است، احتمالاً می‌خواهید روی سایتی مانند Twitch متمرکز بر پخش جریانی تمرکز کنید.

شماره 2: در فرایند تولید محتوای ویدیویی روی پیش‌تولید تمرکز کنید

اکنون‌که یک پلتفرم را انتخاب کرده‌اید، زمان آن است که برای تولید محتوای ویدیویی خود برنامه‌ریزی کنید. اگر قصد دارید ویدیوهایی با ویرایش بالا برای YouTube یا LinkedIn ایجاد کنید، برنامه‌ریزی بسیار مهم است. به‌عنوان‌مثال، برای ویدیوهای خود، باید به معنای واقعی کلمه محتوای هر خط را مشخص کنید تا دقیقاً در ویدیو مشخص باشد چه چیزی باید گفته شود. انکار شبیه به فیلم‌نامه نوشتن است. محتواهای مهم نباید به‌صورت بداهه فیلم‌برداری شوند.

شماره 3: برای تولید محتوای ویدیویی استودیو خود را راه‌اندازی کنید

در فرایند تولید محتوای ویدیویی باید استودیوی خودتان را داشته باشید. اجازه ندهید کلمه “استودیو ” شما را بترساند. یک استودیو به سادگی هرجایی است که شما فیلم‌های خود را فیلم‌برداری می‌کنید. دفتر شما می‌تواند به عنوان استودیوی شما عمل کند. حتی شما می‌توانید از یک فضای عمومی مانند پارک برای ضبط ویدیو استفاده کنید.

درواقع لازم نیست استودیوی شما کامل یا حتی حرفه‌ای باشد. فقط نکته مهم این است که فضا و شرایط برای فیلم‌برداری باشد مناسب باشد. در غیر این صورت، فیلم‌برداری و ویرایش ویدیوهای شما ممکن است 5 تا 10 برابر بیشتر طول بکشد. فضا شامل نور محیط، فضای محیط، شرایط نفرات، صداهای اطراف، نور طبیعی محیط، و موارد دیگر باشد.

 

نکات مهم در هنگام فیلم‌برداری برای تولید محتوای ویدیویی

• نویز: به این نکته توجه کنید که نویز به‌تنهایی یک مشکل بزرگ در فرآیند تولید محتوای ویدیویی بزرگ است. از بسیاری جهات، صدای ویدیوی شما ممکن است مهم‌تر از خود ویدیو باشد. درواقع شما می‌توانید ویدیوی را به‌راحتی ویرایش کنید یا حتی متوالی تصویر را تغییر دهید اما صدا بعد از ضبط دیگر به‌سختی قابل‌ویرایش و تغییر است.

• نورپردازی: نور طبیعی در دوربین عالی به نظر می‌رسد؛ اما غیرقابل‌اعتماد است مطمئن شوید که مکان شما دارای چراغ‌هایی است که می‌توانید برای روزهای ابری یا بارانی از آن‌ها استفاده کنید.

• ایجاد صدای Echo در محیط: صدای Echo شده دردسر بزرگی است که باید از صوت حذف شود. اگر درجایی با پژواک زیاد محتوای ویدیویی ضبط می‌کنید، مقداری مبلمان بیاورید و یا فرش بیندازید. اگر اکو واقعاً بد است، از مواد عایق صوتی حرفه‌ای استفاده کنید.

شماره 4: استفاده از محتوای ویدیویی برای دریافت Engagement

شما می‌توانید بخش‌های زیادی از محتوای ویدیوی خود را ویرایش کنید تا تعامل را به حداکثر برسانید.نکته مهم در ویرایش ویدئو این است که محتوای شما در چه زمانی به پایان برسد و چه هدفی را دنبال کند. درواقع در فرایند تولید محتوای ویدیویی این موضوع که برای چه نوع تعاملی می‌خواهید ویدیو را ویرایش کنید بستگی به این بستگی دارد که ویدیوی شما در کجا به پایان می‌رسد.

به‌عنوان‌مثال در صفحات لندینگ پیج تعامل نهایی این است که کاربر تبدیل به مشتری شده و ثبت‌نام و یا خریدی انجام دهد؛ اما برای یک ویدیوی IGTV، تعامل به معنی لایک، بازدید و کامنت خواهد بود.

 

نکات مهم برای دریافت عامل بیشتر کاربر با محتوای ویدیویی

درواقع در این حالت مهم نیست که در چه پلتفرمی هستید، چند اصل کلیدی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش تعامل از آن‌ها استفاده کنید:

• فرآیند ایجاد ویدئو را حفظ کنید: افراد آنلاین، دامنه توجه بسیار کوتاهی دارند و اگر فقط در به یک بخش از موضوع بپردازید و روی یک‌چیز غرق شوید، کاربران خیلی سریع خسته شده و به سراغ یک ویدیویی دیگر می‌روند.

• از ترانزیشن ها و گرافیک‌ها استفاده کنید: وقتی از موارد گرافیکی، انیمیشن‌ها و ترانزیشن ها استفاده می‌شود، محتوای ویدیوی شما جذاب‌تر می‌شود.

• از فرآیند CTA ها استفاده کنید: کاری را که می‌خواهید کسی انجام دهد بسیار واضح بیان کنید. به‌عنوان‌مثال، در پایان هر یک از ویدیوهای YouTube ما، می‌گویم: “حتماً در کانال YouTube ما مشترک شوید “.

• ویدیو را خیلی «فروشنده» نکنید: ایجاد ویدیویی که فقط برای فروش محصول جدید شما باشد در هیچ پلتفرمی کار نخواهد کرد. از این گذشته، هیچ‌کس برای دیدن یک ویدیویی تبلیغاتی به یوتیوب و یا اینستاگرام نمی‌رود؛ بنابراین اگر در مورد بازاریابی ویدیویی جدی هستید، هدف شماره 1 ویدیوهای شما باید ارائه ارزش زیاد و زیاد باشد.

بهینه‌سازی ویدیو برای سئو

چه محتوای ویدیویی شما در یوتیوب (دومین موتور جستجوی بزرگ جهان) و چه در Facebook Watch پخش شود، بهینه‌سازی آن برای سئو بسیار مهم است. اینکه دقیقاً چگونه ویدیوی خود را بهینه می‌کنید به پلتفرم انتشار ویدئو بستگی دارد.

 

استفاده از خدمات وبتو

مجموعه وبتو در زمینه تولید محتوای متنی و تولید محتوای ویدیویی فعالیت می‌کند. درنتیجه شما می‌توانید برای تهیه محتوای متنی خود، محتوای فیلم‌نامه و موارد مشابه از خدمات ارائه‌شده در وبتو  استفاده نمایید.

این مجموعه با داشتن 10 ها تولیدکننده محتوای ویدیویی برجسته در سراسر ایران می‌تواند به‌راحتی تمام نیازهای شما در زمینه تولید محتوای ویدیویی را پوشش دهد. شما می‌توانید به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن محتوای ویدیویی خود را سفارش داده و آن را دریافت نمایید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.