مفید بود؟

احتمالاً این عنوان به گوشتان خورده باشد، اما تعداد کمتری از شما در مورد آن اطلاعات دارید! اگر قصد راه اندازی سایت را داشته باشید، قطعاً نمی¬خواهید که با روش¬های غیر قانونی و اشتباه، زحماتتان را هدر دهید و مورد جریمه گوگل قرار بگیرید. پس لازم است که با سئو کلاه سیاه آشنا شوید و ببینید که دقیقاً چیست و چگونه می¬تواند یک تکنیک یا استراتژی مخرب برای ارتقای وب‌سایتتان محسوب شود.

سئو کلاه سیاه چیست؟

اول از همه بهتر است که این اصطلاح را تعریف کنیم. سئو کلاه سیاه به تکنیک¬ها و استراتژی¬هایی گفته می‌شود که کاملاً غیرقانونی هستند؛ تکنیک¬های مخربی که می‌خواهند با روش‌های خلافقانون باعث افزایش رتبه سایتتان شوند. البته از طریقی این کار را انجام می‌دهند که هیچ سودی برایتان ندارد.

 

در واقع به جای اینکه روی مخاطبان و کاربران تمرکز کنند، بیشتر تمرکزشان روی افزایش رتبه در موتورهای جستجو است. کسانی که این کار را انجام می‌دهند، فقط یک هدف دارند و آن هم این است که در موتور جستجو گوگل همیشه اول باشند و دیگر به هیچ کدام از قوانین سئو و جذب مخاطب توجهی نخواهند داشت.

 سئو را به درستی انجام دهید

در صورتی که بخواهید سئو را به درستی انجام دهید، باید محیطی مناسب به وجود بیاورید تا تجربه کاربر یک تجربه کاملاً مثبت باشد و قوانین و اصول آن را رعایت کنید.
گوگل برای اینکه رتبه سایت شما را با توجه به سئو انجام شده، افزایش دهد، تکنیک‌ها و المان های زیادی را در قالب دستورالعمل سئو به وجود آورده که با رعایت آنها می¬توانید رتبه اول گوگل را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم که تکنیک¬های خطرناک سئو کلاه سیاه را به شما معرفی کنیم که باید مراقب آنها باشید.
تکنیک‌های خطرناک سئو کلاه سیاه

1. خرید لینک

شاید با خودتان فکر کنید برای دریافت لینک¬های ورودی بیشتر، بهتر است که لینک¬ها را خریداری کنید، اما این اشتباه بزرگی خواهد بود. البته فردی که ملقب به سئو کلاه سیاه است نیز دقیقا این اشتباه را مرتکب شده و به دنبال خرید لینک خواهد بود تا از طریق آن باعث بیشتر دیده شدن سایتتان شود و در بالاترین قسمت جستجوی گوگل قرار بگیرد. در حالی که این ترفند اصلاً کارآمد نخواهد بود و کاری غیر قانونی است.
2. کامنت¬های اسپم

اگر به تازگی سایت زده باشید، احتمالاً متوجه برخی کامنت¬های غیر مرتبط در سایتتان و در زیر پست ها و همچنین لینک¬های بی ربط در داخل سایت خود شده اید. به این کامنت¬ها، اسپم گفته می¬شود که در واقع یک تکنیک در سئو سیاه است و هیچ تأثیر مثبتی برایتان نخواهد داشت.
بر اثر این کار گاهی اوقات ممکن است از سمت گوگل جریمه نیز بشوید. پس بهتر است که کامنت‌های وبلاگ خود را حتماً بررسی کنید و از محتوای آن‌ها خبر داشته باشید، سپس آنها را به نمایش بگذارید.

3. محتوای کپی شده

بدترین کاری که می‌توانید در سئو انجام دهید، این است که محتوای سایت دیگر را کپی کرده و داخل سایت خود بگذارید. البته موتور جستجوی گوگل به دنبال محتوای منحصر به فرد است و محتوای کپی شده باعث می‌شود که جریمه شوید و رتبه به شدت افت خواهد کرد. از طرفی کاربران هم دیگر تمایلی به دنبال کردن مطالب سایتتان نخواهند داشت.

 

4. لینک‌های موجود در فوتر 

زمانی که سئو کلاه سیاه دست به کار می شود، دیگر از هر روشی استفاده می‌کند. معمولاً در این روش لینک های کاملاً بی¬ربط یا اسپم را داخل فوتر یا ساید بار سایت قرار می¬دهد که باعث می‌شود رتبه وب سایت در موتور جستجوی گوگل افزایش پیدا کند، در حالی که متن به کار رفته در این قسمت، هیچ ربطی به محتوا سایت ندارند.

5. متن های پنهانی

یکی دیگر از تکنیک¬های کاملاً غیرقانونی که از طریق آن می‌خواهند موتور جستجوی گوگل را فریب دهند، این روش خواهد بود. به این ترتیب که در سایت محتوایی قرار می‌دهند که کاربران نمی‌توانند آن را بخوانند.
فقط موتور جستجو گوگل قادر به خواندن آن است که این کار اشتباه محض خواهد بود و گوگل خیلی سریع متوجه می‌شود و احتمالاً جریمه خواهید شد.

6. پرش به صفحه نامرتبط

در این تکنیک هنگامی که کاربر محتوای مورد نظرش را پیدا می‌کند و در حال خواندن آن است، ناگهان متوجه پرش به صفحه¬های دیگر می‌شود. به این صورت که به طور ناخودآگاه و بدون اینکه خودش بخواهد وارد صفحه دیگری از وب سایت می شود و با محتوایی مواجه می‌شود که هیچ ربطی به محتوایی که خودش جستجو کرده ندارد. البته این کار غیر قانونی است و قطعاً مخاطب را از شما فراری می‌دهد.

7. محصولات رایگان به ازای دریافت لینک¬ها 

گاهی اوقات بعضی از وب‌سایت‌ها محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار وب سایت دیگر، برند معروف یا فرد مشهوری قرار می‌دهند و از او می‌خواهند که از محصولات آنها نزد مخاطبان تعریف و تمجید کرده و آنها را تأیید کند. بدون اینکه طرف مقابل اطلاعات خاصی از محصول یا خدمات آن سایت داشته باشد.
این مورد نیز از دیگر تکنیک¬های سئو کلاه سیاه است و شما متوجه تعامل بین دو کمپانی می شوید.

 

8. به کار بردن کلمات کلیدی زیاد

بعضی از وب سایت¬ها از طریق تکنیک سئو کلاه سیاه میخواهند با افزایش تعداد کلمات کلیدی سعی کنند در رتبه بالاتری با توجه به موتور جستجوی گوگل قرار بگیرند. البته اگر تعداد کلمه کلیدی در متن زیاد باشد، مخاطب را خسته می‌کند و از ارزش محتوایی کم می‌کند. در نتیجه احتمال جریمه سایت وجود دارد.

9. محتوای غیرقابل‌مشاهده

یکی دیگر از تکنیک¬ها این است که تعداد زیادی از کلمات کلیدی را به صورت غیر قابل مشاهده برای کاربران در قسمت پس زمینه استفاده می‌کنند؛ به‌طوری‌که مخاطب آن را نمیبیند و فقط موتور جستجو متوجه آن خواهد شد.
در صورتی که هیچ مطلبی در مورد کلمات کلیدی در سایت وجود ندارد، اما این کار نیز از آن تکنیک¬های غلطی است که گوگل آن را شناسایی می‌کند.

سخن آخر

با تمام توضیحاتی که در بالا ارائه دادیم، حتماً متوجه شده اید که سئو کلاه سیاه تا چه حد میتواند شما را از ارتقا وب‌سایتتان دور کند و عاملی بازدارنده برای جذب مخاطب و کاربر در سایتتان باشد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.