مقالات آموزشی

نکاتی درباره مطالعه موردی همراه با ۱۵ مثال کاربردی

مفید بود؟

مطالعه موردی یکی از روش های فوق العاده موثر بازاریابی است که به کمک آن می توانید محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید. مطالعات موردی از مشتریان کنونی استفاده کرده و نحوه استفاده آنها از محصولات شما را جهت دستیابی به اهداف تجاری خود بررسی می کند.

مطالعه موردی به شما کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی خود را به شکل موثرتری برنامه ریزی کنید و از آن به عنوان یک ابزار تحلیل و یا ابزار فروش برای الهام بخشیدن به مشتریان بالقوه استفاده کنید.

از این رو، در مقاله حاضر ۱۵ مثال برای مطالعه موردی به همراه نکات و قالب های آنان معرفی شده تا از آنها برای نوشتن مطالعه موردی و دستیابی به موفقیت بازاریابی الهام بگیرید.

عناوین:

• مثال برای مطالعه موردی بازاریابی

• مثال مطالعه موردی فروش

• مثال برای مطالعه موردی ساده

• مثال برای مطالعه موردی کسب و کار

• سوالات متداول

 مثال برای مطالعه موردی بازاریابی

مطالعات موردی از ابزارهای فوق العاده مفید جهت نشان دادن موفقیت بازاریابی شما است. هر کمپین بازاریابی موفق به تاثیر گذاری بر رفتار مصرف کننده متکی است. مطالعه موردی میتواند روشی عالی برای برجسته سازی پیروزی های شما به شمار آید. در نمونه های زیر انواع طرح ها و تکنیک های نوشتن یک مطالعه موردی تاثیر گذار و موثر ارائه شده است. پس با ما همراه باشید.

 نتایج چشمگیر خود را با نوشتن یک مطالعه موردی جسورانه و برجسته نشان دهید 

هدف ازتولید محتوای مطالعه موردی برجسته سازی موفقیت کسب و کار شما است. بنابراین، اطمینان یابید که نتایج مثبت خود را به صورت برجسته نشان دهید. استفاده از رنگ های تند روشن و همینطور استفاده از فونت های بزرگ پر رنگ، آیکون های ساده و اشکال متضاد یک روش عالی برای برجسته سازی اطلاعات اصلی شما است.

در این مثال، اطلاعات اصلی در صفحه دوم نمایش داده شده و به کمک رنگ آبی نارنجی روشن در داخل دایره نشان داده شده است. برجسته سازی اطلاعات مهم به ویژه در مطالعه موردی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

 

 اطلاعات اصلی مطالعه موردی را به صورت هایلایت نشان دهید 

هنگام نوشتن مطالعه موردی باید اطلاعات اصلی تحقیق خود را شناسایی کنید. از جملات جذاب برای جمع بندی این اطلاعات در یک جمله استفاده کنید و این جمله را در بالای صفحه خود قرار دهید. این اطلاعات نوعی نگاه اجمالی به مطالعه موردی است و به افراد امکان میدهد تا درک فوری و سطح بالا از مطالعه موردی شما بدست آورند.

همچنین می توانید از فونت بزرگ برجسته و متضاد برای برجسته سازی این اطلاعات در صفحه و ایجاد علاقه مندی در مشتری استفاده کنید. عنوان صفحه بهترین مکان برای نمایش مهمترین اطلاعات است، زیرا عنوان اولین چیزی است که به چشم خواننده می آید. در این مثال، آمار افزایش کیفیت لید تا ۹۰ درصد به عنوان سرعنوان استفاده شده و مردم را تشویق به مطالعه بیشتر محتوا می کند تا دریابند چگونه کیفیت لید تا به این اندازه افزایش یافته است. مقاله نحوه نوشتن مطالعه موردی قانع کننده و اثر بخش را برای مطالعه پیشنهاد می دهیم.

 

در صورتی که مصاحبه شخصی با فردی انجام دادهاید، می توانید نقل قول مستقیم او را به صورت هایلایت نمایش دهید. یک جمله یا عبارت جذاب و یا نکته کلیدی موضوع مصاحبه را جدا کرده و از آن برای جلب نظر خواننده استفاده کنید.

 از نقل قول مستقیم برای ایجاد اعتماد استفاده کنید 

برای افزودن اعتبار بیشتر به محتوا می توانید از نقل قول مستقیم یک مشتری استفاده کنید. بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط نیلسن، ۹۲ درصد افراد بر اساس توصیه همتای خود به یک برند اعتماد میکنند. 70 درصد افراد نیز به توصیه افرادی که نمی شناسند اعتماد می کنند.

بنابراین اگر مشتری و یا ارباب رجوع شما نمیتواند دست از تمجید و ستایش شما بردارد، می توانید از نقل قول مستقیم او در مطالعات موردی خود بهره ببرید شما می توانید بخشی از مکالمه و یا مصاحبه را انتخاب کرده و یا به طور خاص از یک نقل قول استفاده کنید. قبل از استفاده از نقل قول حتماً از شخص اجازه بگیرید.

در این مطالعه موردی از حباب های روشن با رنگ متضاد برای نشان دادن نقل قول استفاده شده و به آن اجازه داده تا از بقیه محتوا متمایز باشد.. این کار باعث جلب مستقیم نظر خواننده به نقل قول می شود و میتواند تصمیم خرید آنها به محصولات و خدمات را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 از زبان احساسی، متقاعد کننده و عملکرد محور استفاده کنید

هنگام استفاده از قالب مطالعه موردی از زبان احساسی، متقاعد کننده و مبتنی بر عمل در نوشتن مطالعه موردی استفاده کنید.

در این مثال ملاحظه می‌کنید که عبارت هایی مانند “Result that speak volume” – نتایجی که حرف از تعداد میزند- و یا عبارت “drive sales”-افزایش فروش استفاده شده است. استفاده از زبان متقاعد کننده به مشتری بالقوه کمک می کند تا عملی را صورت دهد.

 

هنگام نوشتن مطالعه موردی، مشتری بالقوه خود را در ذهن داشته باشید

۸۲ درصد بازاریابان از مطالعات موردی در بازاریابی خود استفاده می کنند، زیرا در نظر آنان، مطالعه موردی یک ابزار موثر برای جلب اعتماد مشتری و به نمایش گذاشتن پتانسیلهای محصول است.

با نوشتن مطالعه موردی به مشتریان بالقوه خود می گویید که میتوانند به شما اعتماد کنند، زیرا به آنها نشان می دهید که دیگران نیز به شما اعتماد کردند. مطالعات موردی یک روش عالی برای نشان دادن چگونگی استفاده موثر دیگران از محصولات و خدمات شما است.

در این مطالعه موردی، Network نشان می دهد که چگونه محصول آنها توسط شرکت Vortex Co مورد استفاده قرار گرفته است. با بازگویی نتایج موفق بلافاصله به مشتریان بالقوه خود نشان میدهید که ابزار شما تا چه اندازه مفید بوده و ارزش خرید آن را دارد. لطفا بخوانید: بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا

 

 

مثال برای مطالعه موردی فروش

از مطالعه موردی می توان به عنوان یک تکنیک فروش استفاده کرد. مطالعات موردی فروش نه تنها روشی برای نشان دادن شواهدی مشتری است، بلکه راهی برای به اشتراک گذاشتن ایده محصولات و نمایش نتایجی است که مشتری به آن دست یافته است.

 از آمار تاثیر گذار در مطالعه موردی فروش خود استفاده کنید 

در مطالعات موردی باید از نماده برای هایلایت کردن نتایج جالب و مرتبط استفاده کنید در این مثال، می بینید که از آیکون ها به عنوان یک روش عالی برای خلاصه سازی اطلاعات استفاده شده و به عنوان سرنخ های بصری برای جلب توجه خواننده به نواحی خاصی از محتوا استفاده شده است. در مثال زیر آیکون ها معرف نواحی چشمگیر رشد است و به شیوه ای ارائه شده که نظر خواننده را جذب می کند.

 

 

از داده ها برای برجسته سازی نکات کلیدی فروش و موفقیت استفاده کنید

در هنگام انجام هرگونه تحقیق، آمار، حقایق و ارقام مانند طلا ارزشمند هستند. توانایی کمی سازی نتایج به درک کامل اطلاعات کمک شایانی میکند. ذکر عبارت افزایش ۱۰ درصدی فروش بسیار موثرتر از عبارت افزایش فروش است.

 

در این مطالعه موردی یافته های اصلی توسط نماد نشان داده شده و از مابقی صفحه هایلایت شده است. به این صورت می توانیم اطلاعات را به روشنی درک کنیم و مطمئن شویم که مطالعه موردی با تحقیق انجام شده است.

از اشکال متضاد و یا رنگ های کنتراست برای جلب توجه خواننده به اطلاعات کلیدی مطالعه موردی فروش استفاده کنید. 

با استفاده از رنگ ها و اشکال متضاد، اطلاعات کلیدی خود را برجسته کنید. در این راه می توانید از رنگ های کنتراست و یا مکمل و یا اشکالی مانند مثلث و یا دایره برای تاثیر گذاری حداکثر استفاده کنید.

 

این طراحی از مستطیل آبی تیره برای مجزا کردن اطلاعات و خوانایی بیشتر آن استفاده کرده است. این اطلاعات توسط آیکون و اطلاعات آماری قوی از بقیه صفحه مجزا شده است و به راحتی قابل درک و خواندن است.

 

 مثال های ساده از مطالعه موردی

زیبایی در سادگی است. این مطلب به ویژه در ایجاد طراحی صدق می کند. شما به دنبال یک مطالعه موردی حرفه ای و در عین حال نه چندان پیچیده هستید. مثال هایی که در زیر آمده است نشان می دهد که چگونه می توان از طراحی ساده و هوشمند در کنار محتوای آگاهی دهنده برای برجسته سازی موفقیت برند استفاده کرد

از چیدمان ساده و در عین حال شفاف استفاده کنید

استفاده از چیدمان ساده در نوشتن مطالعه موردی تاثیر بسیاری دارد. مثال زیر را در نظر بگیرید. در این مثال از پس زمینه سفید ساده و خطوط باریک برای مجزا کردن بخش ها استفاده شده است. روشن ساختن اطلاعات اصلی به جلب توجه خواننده به سمت نتایج مهم کمک کرده و در عین حال دسترسی طراحی را آسان تر می کند.

چنین مسائلی می تواند در یک گزارش بزرگتر به راحتی برجسته شود.

 

از رنگ.های تک رنگ برای نوشتن مطالعه موردی حرفه ای و در عین حال تمیز استفاده کنید

اجازه دهید تحقیق شما به کمک پالت رنگی تک رنگ و ساده بدرخشد. استفاده از یک تک رنگ و ایجاد فضای خالی زیاد به شما اطمینان می دهد که طراحی شما حرفه ای به نظر برسد.

در این مطالعه موردی از Polygon Media ، طراحی به شدت ساده و حرفهای است و چیدمان به جریان روان اطلاعات کمک می کند. گرادیان رنگی در ستون سمت چپ باعث مجزا شدن اطلاعات از بخش سفید شده و نوعی تاثیر بصری جذاب به آن افزوده است.

 

 از فونت ها و رنگ ها برای نوشتن مطالعه موردی حرفه ای استفاده کنید 

مطالعات موردی نباید خسته کننده باشد. در حقیقت باید به شکل زیبا و حرفه ای طراحی شود. این به معنای پیروی از قوانین عادی طراحی است. بنابراین در این زمینه از فونت ها، رنگ ها و نمادها برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر مطالعات موردی استفاده کنید. در این مثال می بینیم که از چندین فونت برای مجزا سازی بین قسمت عناوین و محتوا استفاده شده و همین طور در کنار آن از رنگ های مکمل و آیکون های برجسته نیز بهره گرفته شده است.

 

 مثال برای مطالعه موردی کسب و کار

چه یک شرکت b2b یا b2c باشید، مطالعات موردی می تواند یک منبع قوی برای کمک به فروش، بازاریابی و همینطور آگاه سازی بخش های داخلی باشد. مطالعات موردی مدیریت و کسب و کار باید بینش استراتژیک خود را با یافته های داستانی و کیفیت تاکید کند. مثال های زیر را در نظر بگیرید:

 در هنگام ایجاد مطالعه موردیb2b  در مورد کل داستان تحقیق جامع انجام دهید 

زمانی که نوبت به نوشتن مطالعه موردی برای کسب و کارها می شود، اطمینان یابید که به شرکت نزدیک می شوید و همه چیز را از جمله رسانه های اجتماعی و فروش تجزیه و تحلیل می کنید. در مورد تمام مسیرهایی که محصول و یا خدمات شما در شرکت استفاده شده فکر کنید و همینطور در مورد تاثیر آن بر اهداف بلند مدت شرکت اطلاعات کسب کنید.

در این مطالعه موردی ملاحظه میکنید که از یک رویکرد جامع به همراه چند نماد ساده برای تحقیق در مورد شرکت استفاده شده است. در این مثال از ترکیب نماد رسانه های اجتماعی با آیکون هایی که روابط شخصی را نشان می دهد استفاده شده است. از این رو می دانیم که این مطالعه موردی جامع و کامل است به طوری که از گزارش این نمونه مطالعه موردی می توان برای گزارش سالانه و یا نهایی استفاده کرد.

 در مطالعه موردی خود اهداف بلند مدت قرار دهید 

هنگام نوشتن مطالعه موردی برای کسب و کار بهترین ایده این است که هم اهداف بلند مدت و اهداف کوتاه مدت شرکت را در نظر بگیرید. اهداف کوتاه مدت اهدافی هستند که شرکت و یا فرد امیدوار است طی چند ماه آینده به آن دست یابد و اهداف بلند مدت اهدافی است که شرکت قصد دارد طی چند سال آینده به آن برسد.

 

در این مطالعه موردی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت توسط باکس های آبی روشن از یکدیگر مجزا شده است و جهت مقایسه راحت تر در کنار یکدیگر قرار داده شده اند.

 

قبل از ترسیم اهداف بلند مدت و کوتاه مدت بهتر است که از یک پاراگراف مقدماتی قوی برای تشریح استراتژی و اهداف استفاده کنید. استفاده از این نوع استراتژی در هنگام ایجاد مطالعه موردی مشاوره ای نیز می تواند مفید باشد.

از نمودار برای تصویر سازی داده ها استفاده کنید

نمودارها یک روش عالی برای به تصویر کشیدن داده ها و ارائه آمار و اطلاعات است. نمودارها به درک بهتر اطلاعات و نمایش ترند ها و الگو ها کمک می کنند.

در این مطالعه موردی مشاوره ای می بینید که از نمودار برای نشان دادن تفاوت بین ارزش لید مطالعه موردی Lead Elves  استفاده شده است. اضافه کردن نمودار به این قسمت باعث بخش بندی اطلاعات و افزودن ارزش بصری شده است.

 

همچنین نمودار هنگام نوشتن مطالعه موردی مدیریت پروژه نیز می تواند مفید واقع شود. میتوانید از نمودار گانت و یا جدول زمانی پروژه برای نشان دادن مدیریت پروژه استفاده کنید.

 

 

از آیکون ها و تصاویر برای نوشتن مطالعه موردی کسب و کار استفاده کنید

هیچ کس نمی خواهد صفحات یک متن را پشت سر هم مطالعه کند. استفاده از نمادها، اشکال گرافیکی، عکس و الگو کمک می کند تا یک طراحی جذاب تر ایجاد کنید.

در مثال زیر از نماد، رنگ و الگوهای تاثیرگذار جهت ایجاد یک طراحی جذاب و چشمگیر استفاده شده است.

 

 خلاصه مطالعات موردی

زمانی که مطالعه موردی خود را طراحی کردید، بهترین تمرین این است که به صورت مرتب مثال های خود را به روز رسانی کنید و در آن از آمار، داده ها و اطلاعات به روز استفاده کنید. از آنجا که شما مطالعه موردی خود را در وب سایت قرار می دهید، لازم است که هر از چند گاهی آن را به روز رسانی کنید.

همچنین مهم است که مطالعه موردی شما با دستورالعمل برند شما مطابقت داشته باشد.

مطالعات موردی از ابزارهای مهم بازاریابی هستند اما نباید تنها ابزار موجود در جعبه ابزار شما باشد. بازاریابی محتوا نیز یکی از روش های سودمند برای جلب اعتماد مشتری است.

سوالات متداول

مطالعه موردی چیست؟

چرا باید مطالعه موردی نوشت؟

نحوه نوشتن مطالعه موردی چیست؟

مطالعه موردی بازاریابی یعنی چه؟

 

مطالعه موردی چیست؟

مطالعات موردی یک روش تحقیق برای درک بهتر یک موضوع یا روند است. مطالعات موردی شامل تحقیق در مورد یک موضوع خاص به منظور درک عملکرد و موفقیت آن است. از همه مهمتر مطالعات موردی داستان است. به طور خاص مطالعات موردی مدیریت کسب و کار داستانی در مورد چگونگی کمک محصولات و یا خدمات به شخص یا شرکت در راه رسیدن به اهداف او است.

مطالعات موردی علاوه بر این که از جمله ابزارهای ارزشمند بازاریابی هستند همچنین روش عالی برای ارزیابی محصولات و خدمات است و به شما امکان می دهد تا به طور عینی نحوه استفاده آن را توسط دیگران ارزیابی کنید و همچنین روش خوبی برای مصاحبه با مشتریان در مورد علت همکاری آنها با شما است.

 چرا باید مطالعه موردی بنویسیم؟

مطالعات موردی یک ابزار بازاریابی موثر جهت جذب مشتریان بالقوه و کمک به اعتماد سازی هست. از طریق نوشتن مطالعات موردی با استفاده از مشتریان و ارباب رجوع نشان میدهید که چگونه از ابزار و یا محصولات شما استفاده میشود. همچنین به دیگران نشان می دهید که محصولات شما را تایید کرده اند.

مطالعات موردی علاوه بر اینکه روش خوبی برای جمع آوری شواهد مثبت از مشتریان است، همچنین یک منبع آموزشی خوب حساب میآید که میتواند بین کسب و کار شما یا اعضای تیم به اشتراک گذاشته شود و به عنوان مرجعی برای پروژه های آینده باشد.

 نحوه نوشتن مطالعه موردی چگونه است؟

برای به حداکثر رساندن تاثیر مطالعات موردی باید به شیوه استراتژیک به آن فکر کنید.اطلاعاتی که در سایت venngage آمده به این صورت است که : قبل از شروع تحقیق مطالعات موردی اهداف خود را مشخص کنید. شاید هدف شما توسعه یک محصول جدید و یا یادگیری نحوه اداره کسب و کارباشد. اگر چنین موضوعی را مد نظر دارید سوال خود را پیرامون آن طراحی کنید.

اگر قرار است توسط مشتری نحوه استفاده محصولات و خدمات را نشان دهید باید سوالاتی پیرامون آن مطرح کنید. برخی از سوالاتی که می توانید بپرسید این گونه است:

• چرا از ابزار و خدمات ما استفاده می کنید؟

• چند وقت یکبار از ابزار و خدمات ما استفاده میکنید؟

• نحوه استفاده از محصولات و خدمات ما چگونه است؟

• اگر محصول وجود نداشت به جای آن چه می کردید؟

• اولین مزیت استفاده از ابزار ما چیست؟

مطالعه موردی بازاریابی چیست؟

مطالعه موردی بازاریابی نوعی بازاریابی است که در آن شما از مشتریان حاضر به عنوان نمونه افرادی که از محصولات و خدمات شما استفاده می کنند بهره می جویید. همچنین می توانید مطالعه موردی مربوط به پروژه های بازاریابی داخلی موفق خود را به کمک آن ایجاد کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.