مقالات آموزشی

بررسی آموزش ویژگیهای اندروید ۱۰

مفید بود؟

از آنجایی که افراد بیشترین وقتشان را صرف کار با تلفن های همراه می کنند ، ساختن ابزارهایی که ارتباط بین کاربران و تکنولوژی را قوی تر کند در اولویت  گوگل قرار دارد، به همین دلیل است که گوگل برای انتشار نسخه ی Android Q ، روی سه زمینه اصلی یعنی  نوآوری ، امنیت و حفظ حریم خصوصی و رفاه دیجیتال تمرکز می کند. جدیدترین سیستم عامل اندروید پر از ویژگیهای جدید است که ما  در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه از بعضی از موارد دلخواه خود استفاده کنید و به ذکر کلیه ی ویژگیهای اندروید 10 میپردازیم.

گوگل به تازگی نسخه نهایی سیستم عامل جدید خود را برای تلفن های اندرویدی منتشر کرده است. اگرچه این نسخه به عنوان نسخه بتا تحت عنوان Android Q موجود بوده است اما، نام رسمی Android Q به سادگی “Android 10” است ،اکنون اندروید به نسخه 10 رسیده و با بیش از 2.5 میلیارد دستگاه فعال کار می کند. از زمانی که تلفن های هوشمند فقط یک ایده اولیه بودند ، از نسخه 1.0 شروع به کار کرده است در حالی که امروزه، تلفن های همراه یک ابزار جدایی ناپذیر در زندگی ما هستند بیشتر کارهای روز مره وابسته به آنها میباشند.

اندروید10 اولین بار در کنفرانس I / O سالانه توسعه دهندگان Google رونمایی شد ، Android 10 حالت تاریک بومی ، تنظیمات حریم خصوصی و موقعیت مکانی پیشرفته ، پشتیبانی از تلفن های قابل تاشو و تلفن های 5G و موارد دیگر را به ارمغان می آورد.

نکات و ویژگیهای اندروید 10

1.استفاده از تم دارک

 

کاربران مدتها است که حالت تم دارک یا به عبارتی تم تاریک را برای دستگاه های خود درخواست می کنند و بالاخره گوگل نیز در یکی از ویژگیهای اندروید10 این مورد را در اختیار کاربران قرار داد. کاربران قادر خواهند بود  یک تم تاریک  را بر روی کل سیستم خود اعمال کنند و این کار سبب میشود فشار بر روی چشمانتان کمتر شود و همچنین باعث صرفه جویی در مصرف باتری ، به ویژه در تلفن های OLED می شود ، با تغییر دادن گوشی اندروید 10 به حالت صرفه جویی در باتری ، این حالت به طور خودکار فعال می شود  و به برخی برنامه‌ها و یا بخش‌های سیستم‌عامل محدود نمی‌شود؛ بلکه کل فضای سیستم‌ عامل پس از فعال شدن این حالت تیره را خواهند داشت.

2.پاسخ هوشمند در همه برنامه های پیام رسانی

پاسخ هوشمند یکی از ویژگیهای اندروید 10 و برتری ست که Google ارائه داده است، این ویژگی  پیش بینی می کند که در پاسخ به یک پیام چه می خواهید بگویید که در حال حاضر برای برنامه های Google در دسترس است ، اما اکنون برای همه ی برنامه های پیام رسانی در Android 10 قابل اجرا است.این بدان معناست که اکنون می توانید پاسخهای پیشنهادی را در امثال WhatsApp و Facebook Messenger دریافت کنید . پاسخ هوشمند روشی مفید برای صرفه جویی در وقت هنگام پاسخ کوتاه است..

3.منوی اشتراک گذاری با کاربری آسان

بسیاری از علاقه مندان به سیستم عامل Android از عملکرد اشتراک گذاری این پلتفرم به دلیل کند بودن عملکرد آن انتقاد کرده اند. خوشبختانه ، گوگل این منو را در اندروید 10 بازنگری کرده است.منوی جدید اشتراک گذاری اندروید 10 بسیار سریع تر از منوی قبلی است . به محض لمس گزینه اشتراک‌گذاری ، منوی مورد نظر ظاهر خواهد شد ،همچنین این شرکت ابزار جدیدی را تحت عنوان «میان‌برهای اشتراک‌گذاری» (Sharing Shortcuts) منتشر کرده تا توسعه‌دهندگان گزینه‌های بیشتری را به این منو اضافه کنند.

4.کنترل موقعیت مکانی

در حال حاضر ، شما می توانید به همه برنامه ها و یا همه وقت به موقعیت مکانی خود دسترسی داشته باشید. با Android 10 ، این امکان را خواهید داشت که به برنامه اجازه دهید فقط در هنگام استفاده فعال از برنامه ، به اطلاعات موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کند. این نه تنها از اهمیت حفظ حریم خصوصی است بلکه حتما به صرفه جویی در مصرف باتری نیز کمک می کند.

ویژگیهای اندروید 10 که توسط گوگل در اختیار کاربران قرارداده شده است دارای ویژگی های فراوان و گوناگونی است که برای یاد گیری کامل احتیاج به زمان و تخصص دایرد…ما در شرکت پدیده با در اختیار داشتن متخصصان حرفه ای و دانش به روز در کلاس های آموزش اندروید در اصفهان می توانیم به سادگی تخصص مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قراردهیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.