مفید بود؟

لزوم استفاده کلمات کلیدی در URL ها و نام دامنه.

کلمات کلیدی هر سایت، مهم ترین وسیله برای رسیدن به مشتریان بالقوه می باشند؛ پس رسیدگی به آن ها در اولویت قرار می گیرد. کاری که باید صورت بگیرد بیشتر از در نظر گرفتن کلمات کلیدی برای برچسب ها و متن سایتتان است. URL  ها نیز باید شامل کلمات کلیدی باشند. این کار بهترین روش برای دست یابی به حداکثر بهره بری از سئو سایتتان می باشد. همچنین این مسئله ای است که بیشتر صاحبان سایت در آن دچار مشکل می شوند و یا اشتباه می کنند.

نام دامنه سایت شروع بزرگی است. آیا آن شامل یکی از کلمات کلیدی موثر سایتتان می شود؟ اگر سایتتان در حال کار است، کمی سخت است که آن را تغییر بدهید. ولی اگر هنوز شروع به کار نکرده اید، قبل از هر چیز مطمئن شوید نام دامنه سایتتان شامل یکی از کلمات کلیدی موثر می شود.  همچنین می توانید دامنه ای شامل کلمات کلیدی مورد نظر خریداری کرده و از آن برای تغییر مسیر استفاده کنید. گرچه این عمل پیچیدده ای است اما یک راه مناسب رشد برای ارتقا کارهای سئو سایتتان به مرحله بعد است.

اگر فکر می کنید وجود کلمات کلیدی در URL  مهم  نیست، باید تحقیق کاملی در مورد تاریخچه این موضوع انجام دهید. همچنین بهتر است مطالعه ای در مورد روش اولویت دهی موتورهای جست و جویی مانند گوگل داشته باشید.  تا سال 2005 گوگل تمام تمرکزش را بر روی وب سایت هایی می گذاشت که در نام دامنه آن ها کلمات کلیدی وجود داشت.

از سال 2005 این روند تغییر کرد و المان های دیگری نیز به روند رتبه دهی گوگل اضافه شدند. هرچند در سال گذشته، دوباره تمرکزبیشتر به وجود کلمات کلیدی در URL ، برگشت. با این حساب، استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه، اصل مهمی برای پیشی گرفتن از رقبایی که از نظر سئویی با شما در یک سطح هستند، می باشد.

همچنین کلمات کلیدی می توانند در زیر دامنه ها هم وجود داشته باشند؛ اما انجام این کار کمی پیچیده است. اگر وب سایت شما محتوای کافی برای ایجاد یک بخش زیر دامنه دارد، حتماً از این امکان استفاده کنید.  خیلی مهم است که از کلمات کلیدی در آدرس دهی نیز استفاده کنید. این کار به شما امکان دسته بندی وب سایتتان در بخش ها و گروه های کوچک تر را می دهد.  همچنین اگر از کلمات کلیدی را در نام فایل ها نیز به کار ببرید، برای توصیف هر صفحه وب به شما کمک می کند. البته تنها موتور جست و جوی گوگل نیست که به وجود کلمات کلیدی در URL  اهمیت می دهد.

جهت اطلاع بیشتر درباره URL مقاله تاثیر URL در سئو را مطالعه بفرمایید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.