مقالات آموزشی

چند روش سئو در ۲۰۱۴ که باید به آن ها توجه کرد

مفید بود؟

در این مقااله روش های بهینه سازی موثر در سال 2014 بررسی می شوند

1-کیفیت محتوا دیگر یک چاره نیست. یک باور بسیار رایج درباره سئو این است که اگر از کلمات کلیدی در کپی وب سایتتان استفاده نکنید، به ضرر وب سایتتان است. گرچه این باور درست است؛ اما شما یه چیزی بیشتر از کلمات کلیدی احتیاج دارید. علاوه بر کلمات کلیدی، مطالب سایت که برای ارتباط با مشتری استفاده می شود نیز بسیار مهم است. یکی از روش های قدیمی سئو، پر کردن صفحه وب با تعداد زیادی کلمه کلیدی بود و ارتباط آن ها با محتوای سایت اصلاً مطرح نبود. استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2014 برای راحتی بی نظیر کاربر در نتیجه کیفیت محتوا، مورد توجه قرار گرفت. درست است که سایت ها بیشتر حالت دیداری به خود می گیرند، اما نمی توان متن را از سایت ها حذف کرد؛ زیرا گوگل نمی تواند تصاویر وب سایت را بخواند. برای جذب مخاطب، کلمات کلیدی و محتوا باید هماهنگ باشد.

2-پیوندهای ورودی به تنهایی ارزشی ندارند. در گذشته برای بالاتر بردن رتبه از پیوندهای ورودی استفاده می شد. اما پیوندهای ورودی به تنهایی نمی توانند رتبه را افزایش دهند. برای بهینه سازی موتور های جست و جو در سال 2014 فقط پیوندهای ورودی ای مفید هستند که از یک گروه از مخاطب رسیده باشد. در این صورت، پیوندهای ورودی مانند رای هایی عمل می کنند که از کلمات اصلی محتوای سایت شما پشتیبانی می کند. در حقیقت، پیوندهای ورودی تصادفی  دیگر روش کارآمدی به حساب نمی آیند و تاثیر منفی در رتبه دهی سایت خواهند گذاشت.

 

3-لینک های رسانه های اجتماعی. برای به دست آوردن بیشترین سطح سود در رسانه های اجتماعی در سال 2014، سئو و استراتژی های اجتماعی باید یک پارچه تر شوند. داشتن دنباله رو در این رسانه ها بسیار مهم است. گوگل از سال 2010 لینک های رسانه های اجتماعی را دنبال می کند و آن را یکی از روش های سئو به شمار می آورد. مطالبی که باز توییت می شوند و یا در توییتر به اشتراک گذاشته می شوند در رتبه دهی سایت بسیار موثر است.

 

اگرچه هنوز به راحتی نمی توان گفت که رسانه های اجتماعی مستقیماً به رتبه جست و جو مرتبط است، اما برای دست یابی به رتبه بالاتر لینک ها و کیفیت محتوا می باشد. به یاد داشته باشید که گوگل تنها قادر است به پروفایل ها، صفحه هاو پست ها دسترسی پیدا کند که عمومی باشند.

4-وبلاگ نویسی در 2014. یک راه برای داشتن محتوای قابل اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی است.  گوگل بیشتر به دنبال وب سایت هایی که  وبلاگ هایی که تعداد صفحه بالا دارند، می گردد تا سایت های تجاری سنتی که فقط پنج صفحه دارند. وبلاگ هایی با مطالب آموزنده و جذاب کاربر را جذب می کند.

5-2014 سال خوبی برای گوگل پلاس خواهد بود. اکثر مردم زمان زیادی لازم دارند تا خود را برای استفاده از گوگل پلاس راضی کنند. گوگل برای کسانی که از گوگل پلاس استفاده کنند، شرایط ویژه ای قائل می شود و رتبه بهتری به آن ها می دهد. بهترین راه این است که یک صفحه شخصی در گوگل پلاس درست کرده و در آن از مطالب وب سایتتان استفاده کنید. مطمئن شوید که صفحه گوگل پلاستان به وبلاگ و یا وب سایتتان لینک شده باشد.

6-طراحی آشنا با موبایل. طراحی آشنا با موبایل یک روش برای بهینه سازی سایت در گوشی های همراه است. با افزایش چشم گیر و ناگهانی استفاده کاربران از گوشی همراه برای اتصال به رسانه های اجتماعی، خواندن ایمیل و توییت کردن، طراحی آشنا با موبایل، کلیدی ترین روش برای تمرکز در 2014 می باشد.

البته سایت موبایل با وب سایت های آشنا با موبایل تفاوت وجود دارد. در وب سایت آشنا با موبایل، شما یک کد دارید و مسئول سئو یک سایت هستید. اما سایت موبایل، به عنوان یک سایت دوم شناخته می شود و باید کارهای سئو آن به طور جداگانه انجام پذیرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.