مقالات آموزشی

مقایسه بین دو تعریف وردپرس و بوت استرپ

مفید بود؟

اگر از همراهان همیشگی ما باشید به احتمکال زیاد مقاله های آموزش تخصصی وردپرس اصفهان و  معرفی بوت استرپ (Bootstrap) و مزایای آن را خوانده اید، در این سری از مقالات گروه تولید محتوای دیجیتال مارکتینگ پدیده به بررسی تفاوت بین وردپرس و بوت استرپ بپردازیم تا عزیزان علاقه مند بتوانند پس از مطالعه بهترین روش را برای طراحی سایت خود انتخاب کنند.باما همراه شوید.

معرفی بوت استرپ

بوت استرپ یک چارچوب HTML ، CSS و JavaScript مبتنی بر توسعه وب سایتهای دارای قابلیت پاسخگویی و همراه اول است. این امر به ایجاد وب سایتهای جذاب کمک می کند همچنین Bootstrap یک چارچوب سمت فرانت قدرتمند برای توسعه سریعتر و آسانتر وب است. Bootstrap یک راه حل تمیز و یکنواخت برای ایجاد یک رابط برای توسعه دهندگان فراهم می کند.

معرفی وردپرس

WordPress یک سیستم مدیریت محتوای متن باز( cms) است و به کاربران امکان می دهد وب سایت ها و وبلاگ های پویا ایجاد کنند. WordPress ابزاری برای مدیریت پرونده ها و پوشه های رسانه ای است. WordPress محبوب ترین سیستم وبلاگ نویسی در وب است و امکان سفارشی سازی ، بروزرسانی و مدیریت وب سایت را از CMS back-end (سیستم مدیریت محتوا) و مؤلفه های آن فراهم می کند.

بررسی تفاوت بین وردپرس و بوت استرپ

هر دووردپرس و بوت استرپ گزینه های محبوب برای طراحی سایت در دنیای برنامه نویسی و  بازار هستند. بگذارید برخی از تفاوت های عمده بین Bootstrap و WordPress را مورد بحث قرار دهیم:

1.توسعه سایت با بوت استرپ موارد زیادی را می طلبد ، تنها یک گام برای توسعه سایت نیست ،توسعه دهنده برای ایجاد وب سایت باید دارای یک پس زمینه قوی در CSS باشد ، دانش HTML داشته باشد ، به پهنای باند و زمان بیشتری برای توسعه وب سایت احتیاج دارد.

2.اگرچه در صورت ایجاد سایت وردپرس به راحتی می توانید ظرف چند ساعت بسازید ، به پهنای باند کمتری نیاز دارد. هرکسی که سابقه فنی نداشته باشد می تواند وب سایت را با کمک وردپرس ایجاد کند. از آنجا که کاملاً قابل تنظیم است.

3.در بوت استرپ برای انجام یک کار مورد نیاز ، شما باید کد را بنویسید ، فقط این کار به این معنی خواهد بود که برای انجام یک کار باید دانش برنامه نویسی داشته باشید.

4.در وردپرس همه چیز قابل تنظیم است که شما فقط باید بکشید و رها کنید نیازی به نگرانی در مورد کد پشتیبان آن نخواهید بود که به طور خودکار کار می کند.

5.بوت استرپ سیستم گرید را برای تقسیم UI یک صفحه وب در تقسیم شبکه مطابق با نیاز مورد نظر فراهم می کند ، می تواند توسط توسعه دهنده ای که به یک کد توسعه جلوی آن اطلاع دارد ، انجام شود.

6.در حالی که در مورد وردپرس باید مطابق نیاز خود برای توسعه وب فقط بکشید و رها کنید.Bootstrap یک چارچوب جلویی است ، که مجموعه ای از CSS و JavaScript است که برای کنترل ارائه صفحه وب شما با یکدیگر کار می کنند. این ارائه شامل رنگ متن شما ، دکمه ها و نحوه تغییر سایت شما هنگام مشاهده بر روی دستگاه تلفن همراه است به عنوان مثال: چهار ستون به یک ستون سقوط می کنند ، فهرست بزرگ شما به یک نماد کوچک تغییر می یابد و غیره.

7.وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (cms) است ، این امکان را به شما می دهد تا صفحات جدید ایجاد کنید ، تصاویر را بارگذاری کنید ، تنظیم کنید که کدام آیتم ها در فهرست شما ظاهر می شوند و یکسری کارهای دیگر مربوط به محتوای وب سایت خود را انجام دهید.

8.بوت استرپ یک منبع باز است و نیازی به پرداخت هزینه نیست .

9.Bootstrap به WordPress بستگی ندارد ،اگر نمی خواهید از بوت استرپ استفاده کنید، مجبور هستید از یک چارچوب UI دیگر برای انجام یک کار مشابه استفاده کنید وهمه قوانین و رفتارهای مورئ نیاز را ایجاد کنید ، اما بغا استفاده از بوت استرپ میتوانید مدیریت UI در دستگاههای مختلف را به دست بگیریت و کنترل کنید.

10.Bootstrap مدیریت کاربر و بهینه سازی موتور جستجو را ارائه نمی دهد، اماWordPress مدیریت کاربر را در اختیار شما قرار می دهد ، به طور کلی وردپرس به مدیریت  اجازه دسترسی به اطلاعات کاربر از جمله تغییر نقش کاربران ،ایجاد یا حذف کاربر ، ایجاد رمز عبور و را  می دهد.

مجموعه پدیده تجارت با تکیه بر سال ها فعالیت و تجربه در زمینه طراحی سایت اصفهان و آموزش های خصوصی و پروژه محور در این زمینه می تواند گزینه مناسبی برای اجرای پروژه های شما و یا ارائه آموزش های حرفه ای به شما عزیزان در جهت طراحی وبسایت  باشد. شرکت پدیده دوره های آموزش طراحی سایت با بوت استرپ و طراحی سایت با وردپرس  را برای علاقه مندان  برگزار میکند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.