مفید بود؟

در دنیای توسعه وب و برنامه ها ، چارچوب ها و زبان های زیادی وجود دارد که توسعه دهندگان می توانند از بین آنها انتخاب کنند. هر چارچوب دارای ویژگی ها و مزایایی است که آنها را متفاوت می کند. چارچوبی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد ASP.NET چیست؟ چه کاربردی دارد و ASP.NET Core است.

ASP.NET چیست؟

ASP.NET یک چارچوب برنامه وب با منبع آزاد و سرور است که توسط مایکروسافت ایجاد شده است و روی ویندوز اجرا می شود و در اوایل دهه 2000 آغاز شد. ASP.NET به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های وب ، سرویس های وب و وب سایت های پویا محور را ایجاد کنند. این چارچوب برای کار با پروتکل استاندارد HTTP ساخته شده است ، یعنی پروتکل استانداردی که در تمام برنامه های وب استفاده می شود.
ASP.NET جانشین فناوری ASP (Active Server Pages) است و از نظر انعطاف پذیری و قدرت یک ارتقاء قابل توجه بود. که یک برنامه افزودنی از پلتفرم NET با ابزار و کتابخانه های اضافی است که به طور خاص برای ساختن چیزهایی در وب ، از جمله برنامه های وب و وب سایت ها استفاده می شود.
آخرین نسخه ASP.NET نسخه کراس پلتفرمی به نام (هسته ASP.NET)ASP.NET Core است که در سال 2016 عرضه شد. ASP.NET هنوز هم پشتیبانی و به روز می شود ، اما با حرکت به جلو کانون مایکروسافت بر روی توسعه نسخه جدید پلتفرم کراس است.

هسته ASP.NET چیست؟

ASP.NET Core نسخه جدیدی از ASP.NET است که در هر سیستم عامل اصلی رایانه ای ، از جمله Windows ، MacOS و Linux اجرا می شود. مانند ASP.NET ، این منبع آزاد است که توسط مایکروسافت ایجاد شده و به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های وب ، سرویس های وب و وب سایت های محتوا پویا ایجاد کنند. اولین بار در سال 2016 منتشر شد ، ASP.NET Core نسبتاً جدید است ، اما در حال حاضر نسخه 2.0 را دریافت کرده است و اکنون یک جایگزین پایدار برای برنامه های وب ASP.NET میزبان ویندوز است. توسعه دهندگان که ASP.NET را می شناسند می توانند از دانش موجود در C # استفاده کنند و می توانند به سرعت اختلافات معرفی شده در ASP.NET Core را انتخاب کنند.

ASP.NET چه کاربردی دارد ؟

دلایل زیادی برای استفاده از ASP.NET در هنگام تهیه وب سایت یا برنامه وجود دارد. سرعت بالا ، کم هزینه و پشتیبانی گسترده از زبان از مهمترین فواید آن هستند. ASP.NET در محیط سرور ویندوز آشنا ساخته شده است و به تنظیمات و پیکربندی کمتری نسبت به سایر سیستم عامل های توسعه وب نیاز دارد که باید جداگانه نصب و پیکربندی شوند. محبوبیت ASP.NET منابع آنلاین و توسعه دهندگان ماهر را آسان می کند.

1.وب سایت ها و برنامه های کاربردی ساخته شده با ASP.NET می توانند سریعتر و کارآمدتر از ساخت وب سایت با PHP باشند. برنامه های ASP.NET کامپایل می شوند ، به این معنی که کد به کد شی ترجمه شده است ، که سپس اجرا می شود. این فرآیند تدوین زمان کمی طول می کشد ، اما فقط یک بار اتفاق می افتد. پس از تدوین ، کد می تواند بارها و بارها توسط پلت فرم .Net اجرا شود.کد تفسیر شده به طور مستقیم توسط دستگاه اجرا نمی شود ، اما قبل از اجرا باید هر بار خوانده و تفسیر شود. کد کامپایل شده معمولاً سریعتر و مقیاس پذیرتر از کد تفسیر شده است و هر کاری که کد تفسیری انجام دهد را می تواند انجام دهد. نمونه هایی از زبان های تفسیر شده عبارتند از PHP ، JavaScript و Ruby.

2.هزینه نرم افزار عامل مهمی هنگام توسعه وب سایت است. این امر به این معنی است که توسعه دهندگان برای ساختن برنامه های کاربردی ، مجبور بودند نرم افزارهای گران قیمت (موسوم به Integrated Development Enlargements یا IDE) خریداری کنند. کد ASP.NET را می توان با استفاده از یک ویرایشگر متن ساده ، ویرایشگرهای متنوع مختلف برنامه نویسی رایگان و ، معمولاً ، نرم افزار همه کاره Visual Studio مایکروسافت ، که در یک نسخه رایگان جامعه برای استفاده غیر شرکتی موجود است ، نوشت.

3.نوع بانک اطلاعاتی برای استفاده یک تصمیم مهم هنگام تهیه یک برنامه وب است. برنامه های ASP.NET می توانند از کلیه بانکهای اطلاعاتی رایج از جمله Microsoft SQL Server ، MySQL ، MariaDB ، Postgres ، MongoDB و CouchDB استفاده کنند. در حالی که Microsoft SQL Server می تواند برای استقرارهای پیچیده به مجوزهای نرم افزاری گران قیمت نیاز داشته باشد ، نسخه رایگان Express برای اکثریت قریب به اتفاق وب سایتها مناسب است. کلیه بانکهای اطلاعاتی ذکر شده در اینجا رایگان و منبع آزاد است.

4.ASP.NET با استفاده از زبانهای برنامه نویسی شی گرا مانند C # یا VB.net نوشته شده است. برنامه نویسی شی گرا چارچوبی و الگویی برای سازماندهی و استفاده مجدد از کد ارائه می دهد. در حالی که VB.net یک محصول از میراث ویژوال بیسیک مایکروسافت است و تا حد زیادی از برنامه نویسان کاسته نشده است ، C # یک زبان برنامه نویسی درجه یک است و به طور مداوم در بین بیشترین تقاضا و پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی در جهان قرار دارد.

به طور کلی ، ASP.NET یک چارچوب عالی برای استفاده در هنگام توسعه وب سایت ها و برنامه های وب است.  قابل اعتماد ، سریع ، آسان برای استفاده ، رایگان و گسترده است. ASP.NET کنترل کاملی از توسعه شما به شما می دهد و می تواند در هر پروژه بزرگ یا کوچک مورد استفاده قرار گیرد.شرکت پدیده تجارت در زمینه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان فعالیت می کند که یکی از خدمات این حوزه لاین طراحی سایت در اصفهان برای ورود شما عزیزان به دنیای آنلاین می باشد, مجموعه ما بصورت رسمی فعالیت می کند و با داشتن سابقه ی چندین ساله در این زمینه و ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی می تواند همراه خوبی برای شما عزیزان باشد. با ما همراه شوید تا شما را با خدمات این مجموعه در زمینه طراحی سایت آشنا کنیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.