مقالات آموزشی

آیا رنگ های طبیعت الهام بخش کار شما هستند؟

مفید بود؟

طراحی سایت دارای روندی خلاق می باشد و افرادی که در این عرصه کار می کنند همواره تمایل دارند تا طرح هایی ارائه دهند که دارای خلاقیت و نوآوری باشد. کلیه موارد از انتخاب قالب سایت، فونت، محتوا، عکس و رنگ های استفاده شده در آن بر نتیجه نهایی و حسی که یک سایت القا می کند تاثیرگذار خواهد بود.

همانطور که میدانید، رنگ ها یکی از المان های بصری قوی در طراحی گرافیک می باشند که می توانند به صورت روانی بر احساس بیننده تاثیر گذارند. از همین رو یکی از چالش های پیش روی طراحان آن است که رنگ هایی را انتخاب کنند که علاوه بر زیبایی بصری، احساسی مثبت نیز ارائه دهند.

شما در این عرصه می توانید اصول روان شناسی رنگ ها را مطالعه کنید، تاثیر و حتی مفهوم تجاری هر رنگ را بشناسید و مطابق با آن تصمیم بگیرید. اما یکی از منابع بسیار در دسترس و الهام بخش شما می تواند طبیعت زیبای پیرامون شما باشد. رنگ هایی که در طبیعت و فصل های مختلف وجود دارند، دارای هارمونی و تضاد هستند. شما می توانید به صورت زنده مشاهده نمایید که چه رنگ هایی می توانند در کنار هم قرار گیرند و ظاهر کلی آن ها در کنار هم چگونه خواهد بود.

برای نمونه می توانید تصاویر و عکس های طبیعت را از طریق اینترنت تهیه کنید و با یک کالر پیکر رنگ ها را از درون آن انتخاب نمایید و در طراحی سایت خود مورد استفاده قرار دهید. این تصاویر می تواند شامل رنگ های جنگل، دریا، حیوانات، میوه ها و مانند آن باشد. همانطور که میبینید طبیعت منبعی بسیار غنی و نامحدود برای ذهن خلاق شما می باشد، پس همین حالا دست به کار شوید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.