مقالات آموزشی

گاها برای طراحی سایت باید چه عملکرد هایی داشته باشیم؟

مفید بود؟

برای طراحی سایت از کامپیوتر فاصله بگیرید!

شاید تا کنون کسی اینگونه به شما نگفته باشد، اما بگذارید ما بگوییم: برای طراحی سایت از کامپیوتر خود فاصله بگیرید! ممکن است این موضوع برای شما غیر معقول بنظر آید و تصور کنید که ما اشتباه می کنیم.

حقیقت آن است که این شیوه به شدت می تواند در پیشرفت شما به عنوان یک طراح سایت کمک کند. پیش از آنکه بخواهید طرح خود را در کامپیوتر و برنامه هایی مانند فتوشاب و غیره پیاده سازی نمایید، بهتر آن است که آن طرح را بر روی کاغذ یا صفحه وایتبرد ترسیم کنید. انجام اینکار از چند جهت می تواند برای شما فایده داشته باشد.

ابتدا اینکه ایده های ذهنی شما بر روی کاغذ یا وایتبرد بهتر دیده می شود و شما قادر خواهید بود تا کلیت کار را مشاهده نمایید. در صورتی که همه آنچه در ذهن شما وجود دارد ترسیم شود، ممکن است در برخی موارد متوجه شوید که کجای کار اشکال دارد و کدام قسمت از طراحی شما با دیگر بخش ها هماهنگی ندارد.

مساله دوم آن است که پیاده سازی طرح بر روی کاغذ و یا تخته وایتبرد این امکان را فراهم میسازد تا دیگر اعضای تیم طراحی نیز ایده های شما را در همان ابتدا مشاهده کنند و حتی آن را اصلاح و یا به آن اضافه نمایند. بنابراین در این مرحله کار تیمی شما بهبود پیدا خواهد کرد و هماهنگی اعضا بیشتر میشود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از کاغذ و قلم آن است که در صورتی که بخشی دچار اشکال باشد، به سادگی می توان آن را با پاک کن و یا تخته پاک کن حذف کرد و مجدد تلاش نمود. بنابراین اصلاحیات نهایی سایت طراحی شده توسط شما به حداقل خواهد رسید چرا که پیش تر کلیه مواردی که مربوط به طرح و ظاهر سایت بوده است بارها مورد بازبینی قرار گرفته است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.