مقالات آموزشی

بررسی روش تولید محتوای آموزشی و هرآنچه که در این خصوص باید دانست

مفید بود؟

شما چه چیزی درباره روش تولید محتوای آموزشی می‌دانید؟ در همین اول کار، باید برای شما ذکر شود که اگر قصد دارید تا تولید محتوای آموزشی را در پیش بگیرید، نیاز است تا تجهیزات مناسب تهیه کنید. در این مقاله قرار است تا شما را به طور کامل برای آشنایی با انواع روش تولید محتوای آموزشی آماده کنیم و پس از آن، به شما یاد دهیم که چگونه می‌توان محتوای آموزشی را تولید کرد و در سایت انتشار داد.

وجود محتوای آموزش

قبل از هر چیزی، شما باید فلسفه وجود محتوای آموزشی در سایت را بدانید و پس از آن اقدام به تولید محتوای آموزشی کنید.روش تولید محتوای آموزشی، در هر سبکی متفاوت است. به فرض مثال، نمی توان آنگونه که ریاضی درس داد، فروش محصولات هم به همان روش پیش برد.پس تا به اینجای کار، دانستید که روش تولید محتوای آموزشی در هر سبکی و برای قشری فرق می‌کند.

 چندین روش تولید محتوای آموزشی

چرا ما باید درباره روش تولید محتوای آموزشی بدانیم؟ زمانی که یک کاربر وارد سایت می‌شود و قصد دارد تا محصول جدید شما را تهیه کند، نیاز است تا بداند که چگونه می‌توان با آن محصول کار کرد و یا خدماتی را که ارائه می‌دهید،دقیقا چیست و به چه کار مشتری می‌آید.

اگر شما هیچ گونه محتوای آموزشی در رابطه با آن محصول تولید نکنید، مطمئنا مخاطب نمی داند که چگونه و به چه صورت باید از آن استفاده کند. لذا مهم است تا شما یک تولید محتوای آموزشی را برای آن محصول در نظر بگیرید تا در کمترین زمان ممکن به موفقیت برسید.

در ادامه، به شما چندین روش تولید محتوای آموزشی معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن، می‌توانید برای مخاطبین سایت خود اقدام به ساخت محتوای آموزشی کرده و رضایت حداکثری مخاطب را به دست آورید.

نسخه کتاب الکترونیکی به عنوان یکی از روش تولید محتوای آموزشی

یکی از آسان ترین روش‌ها برای ساخت تولید محتوای آموزشی که به عنوان یک روش تولید محتوای آموزشی منحصر به فرد هم شناخته می‌شود، این است که شما اقدام به ساخت یک پی دی اف / PDF کنید و در آن توضیحات محصول را وارد کرده و همچنین به کاربر بگویید که چگونه می‌تواند از آن محصول به خوبی استفاده کند.

ساخت یک پی دی اف آموزشی جذاب

افراد بسیار زیادی هستند که حوصله نگاه کردن به ویدیوهای آموزشی ندارند و صرفا می‌خواهند سرتیتر را به دست آورند و خودشان کار را انجام دهند.به هر حال، یک روش نوین برای جذب رضایت مخاطب این است که شما اقدام به ساخت یک پی دی اف آموزشی جذاب برای مخاطب کنید و از این جهت آموزش‌های لازم را به مخاطب ارائه دهید.

محتوای آموزشی به صورت پی دی اف

ساخت پی دی اف آموزشی، نیازمند رعایت کردن نکات خاص خود است.در اول پی دی اف، نیاز است تا با نام خدا کار آموزشی خود را آغاز کنید و پس از آن نیاز است تا فهرست را تهیه کنید.
پس از فهرست، نیاز است تا مقدمه چینی را برای کاربر مهیا کنید. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا یک محتوای آموزشی را به صورت پی دی اف به مخاطب ارائه دهید، نیاز است تا مقدمه، آموزش و در نهایت نتیجه گیری و اینکه چرا کاربر باید از این محصول و یا آموزش استفاده کند، داشته باشد.

ارائه دادن آموزش به مخاطبین

بهتر است تا در پی دی اف آموزشی، از گرافیک‌های جذاب و اینفوگرافیک استفاده کنید تا کاربر حس کند که قرار است چیز جدیدی یاد بگیرد.
متاسفانه بسیاری از افراد که اهل ارائه دادن آموزش به مخاطبین هستند، سعی می‌کنند به قدیمی ترین شیوه ممکن پی دی اف را تولید کنند و به مخاطب ارائه دهند. به یاد داشته باشید که آن دوران گذشته است و امروز همه می‌دانند که چطور باید محتوا را مطالعه کنند و خبری از سختی / دشواری مطالعه نیست.

 

تولید پادکست به عنوان یکی از روش تولید محتوای آموزشی

یکی از روش تولید محتوای آموزشی این است که در چندین سری، اقدام به تولید پادکست کنید و در پادکست‌های ذکر شده، هر چیزی که کاربر قرار است درباره آن محصول بداند، را ذکر کنید.
به فرض مثال، اگر شما یک تکنولوژی جدیدی را به فروش می‌رسانید، در پادکست درباره ویژگی‌های آن محصول ذکر کنید و به مخاطب بگویید که دقیقا با آن تکنولوژی می‌تواند چه کارهایی را انجام دهد و یا با پیوند دادن آن تکنولوژی به کامپیوتر و یا دیگر اجزای سخت افزاری، می‌تواند چه فرایندی را دنبال کند.

کارت گرافیک 

هر چقدر این پادکست‌ها را تولید کنید، نشان میدهید که آن محصول کاملا ارزش خرید را دارد و همین به تنهایی باعث می‌شود تا کاربر اقدام به خرید کند.به فرض مثال، اگر شما یک سخت افزار مانند کارت گرافیک را تولید کنید، می‌توانید به مخاطب توضیح دهید که می‌تواند با آن کارت گرافیک اقدام به انجام دادن بازی‌های کامپیوتری مختلف کند.

یا حتی می‌تواند با نصب کردن آن بر روی کامپیوتر، اقدام به ماین کردن / Mining بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال کند.هر کدام از این پادکست‌ها، می‌تواند ویژگی و جذابیت خاص خود را داشته باشد.در ادامه، روش تولید محتوای آموزشی به صورت تصویری را برای شما ذکر خواهیم کرد.

روش تولید محتوای آموزشی به صورت تصویری چگونه است؟

یکی از جذاب ترین روش تولید محتوای آموزشی این است که به صورت تصویری اقدام به ارائه آموزش کنید. این برای کاربر بسیار لذت بخش است، زیرا دقیقا می‌داند که قرار است چه گام‌هایی برای ساخت یک محصول و یا اینکه چگونه با یک محصول کار کند را بردارد.
ممکن است برخی از افراد، صرفا با مشاهده کردن یک فرایند بتوانند یک کار را انجام دهند و هیچ علاقه ای به شنیدن پادکست و یا اینکه بخواهند پی دی اف را مطالعه کنند، ندارند. بنابراین، تنها راهکار برای اینگونه افراد، این است که با یک آموزش تصویری آن‌ها را همراهی کنید.

 

آموزش تصویری

در آموزش تصویری، اول از هر چیزی، مخاطب صورت شما را مشاهده می‌کند که این می‌تواند برای مخاطب بسیار جذاب باشد و اگر تا به امروز مخاطب اقدام به خرید از سایت شما نکرده باشد، باعث می‌شود تا رضایت مخاطب جلب شود و اقدام به خرید محصول مذکور کند.
این یکی از بهترین روش تولید محتوای آموزشی است که باعث می‌شود اعتماد کاربر جلب شود. همین که شکل شما در ویدیو پیدا باشد، یعنی اینکه کسب و کار شما قانونی است و برخلاف بسیاری از سایت‌ها که ممکن است اعتماد کاربران را از بین ببرند، این شما هستید که مخاطبین را جذب خود می‌کنید.

ارتباط چشمی با مخاطب

در مرحله بعد، این است که مخاطب کاملا می‌داند چگونه باید با محصول کار کند و دیگر جای سوالی نمی ماند. ممکن است کاربر برای دیگر محصولات سایت شما سوال بپرسد و از این جهت، اقدام به خرید دیگر محصولات سایت کند. این اعتماد، ناشی از نشان دادن شکل خود در ویدیو بوده است که می‌تواند منجر به افزایش فروش سایت شود.
بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید که روش تولید محتوای آموزشی به صورت تصویری چگونه است، این است که شما باید در ویدیو پیدا باشید و یک ارتباط چشمی با مخاطب برقرار کنید و از این جهت، فروش محصولات خود را با استفاده از این کار تضمین کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت محتوای آموزشی

یکی از اساسی ترین سوالاتی که می‌توانید از خود بپرسید، این است که ما برای ساخت تولید محتوای آموزشی و بازاریابی محتوا محصولات، به چه تجهیزاتی نیازمندیم و باید چه کارهایی انجام دهیم.

تولید محتوای تصویری

پاسخ به این سوال، آسان است. اول از هر چیزی، شما قرار است تا به چه صورت اقدام به ساخت محتوای آموزشی کنید و از کدام روش تولید محتوای آموزشی استفاده می‌کنید؟ با پاسخ دادن به این سوال می‌توانید بدانید که با چه تجهیزاتی باید اقدام به ساخت محتوای آموزشی کنید.
اگر قرار است تا با استفاده از نسخه کتاب الکترونیکی و یا پی دی اف، اقدام به ارائه آموزش به مخاطب کنید، تنها چیزی که شما نیاز دارید، یک نویسنده، گرافیست و یک شخص با مهارت تدوین است.
در واقع با استفاده از نویسنده اقدام به ساخت متن محتوا می‌کنید و گرافیست و تدوینگر هم کارهای گرافیکی پی دی اف را برای شما انجام می‌دهند.

متن پادکست یا Transcribe

اگر قصد دارید تا محتوای صوتی و یا پادکست را تولید کنید، در وهله اول شما نیازمند یک گوینده صدا مخملی هستید که می‌توانید از شرکت رایا مارکتینگ کمک بگیرید تا گویندگان برتر را استخدام کنید.
علاوه بر گویندگی، شرکت رایا مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند تا متن پادکست یا Transcribe را تولید کنید و در نتیجه، یک پادکست جذاب را تولید کنید.
اگر شما دوست دارید تا از روش تولید محتوای آموزشی به صورت تصویری پیش بروید، نیاز است تا تجهیزات مناسبی را تهیه کنید.

 خدمات رایا مارکتینگ

این تجهیزات، شامل یک میکروفون که به یقه شما وصل شود، یک دوربین با کیفیت و همچنین پرده مناسب جهت تدوین ویدیوهای خود نیاز دارید. علاوه بر همه اینها، نیاز است تا یک ویرایشگر ویدیو حرفه ای در دست داشته باشید تا کارهای شما را خیلی سریع انجام دهد.
در واقع، برای این موضوع نیز رایا مارکتینگ تدارک چیده است و شما می‌توانید با استفاده از خدمات رایا مارکتینگ، اقدام به ثبت سفارش تولید محتوا تصویری، تولید محتوا متنی، تولید صوتی، پادکست، اینفوگرافیک، سئو سایت و… کنید.

 

روش تولید محتوای آموزشی

چرا ما نیاز داریم تا از روش تولید محتوای آموزشی استفاده کنیم؟ لازم به ذکر است که برای هر سایت و هر موضوعی، ساخت محتوای آموزشی فرق می‌کند و نیازمند دانش خاص خود است.
یکی از مهمترین دلایل آن، این است که مخاطب اعتماد بیشتری به کسب و کار می‌کند و همین باعث می‌شود تا فروش محصولات بیشتر از قبل شود.

همه چیز درباره ساخت محتوای آموزشی

در این مقاله، به طور کلی به شما یاد داده شد که چگونه می‌توان از انواع روش تولید محتوای آموزشی استفاده کرد و همچنین چندین روش تولید محتوای آموزشی را به شما ارائه دادیم.
در آخر مقاله نیز، به شما تجهیزات مورد نیاز برای ساخت یک محتوای آموزشی حرفه ای ذکر کردیم که با استفاده از آن، کار ساخت تولید محتوای آموزشی شما آسان تر از قبل خواهد شد

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.