مقالات آموزشی

چگونه با تصاویر استوک شروع به لینک سازی کنیم؟

مفید بود؟

لینک سازی، اقدامی است که همه سایت ها برای افزایش اعتبار دامنه و صفحات وب سایت خود انجام می دهند و اکثرا هم از یکسری روش و تاکتیک های استفاده استفاده می کنند. اما اگر به دنبال روش جدید هستید طبق این فرایند 8 مرحله ای عمل کنید تا با ساخت کتابخانه تصاویر استوک خودتان بتوانید لینک سازی خوبی داشته باشید.

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ یکی از چالش برانگیزترین حوزه های سئو بوده و اگر برند بزرگی نباشید، بدون فکر و تلاش نمی توانید در این کار موفق شوید. پس اگر چنین فرصتی پیدا کردید از آن به خوبی استفاده کنید. این فرصت عالی همان استفاده از تاکتیک ساخت کتابخانه تصاویر استوک است. با این کار دو چالش بسیار مهم را رفع کرده اید: اولین چالش همان لینک سازی است و دومین چالش پیدا کردن تصاویر مناسب برای محتواهایی است که تولید می کنید.

 

 تصاویر استوک رایگان 

ایده این تاکتیک خیلی ساده است. در سطح اینترنت، سایت هایی که تصاویر استوک و رایگان و در واقع بدون واترمارک در اختیار شما بگذارند زیاد هستند اما اینکه بتوانید در این نوع سایت ها براساس یک زمینه یا حیطه خاص تصاویر استوک و یونیک پیدا کنید بسیار دشوار است.

منبع تصویر

افراد زیادی هستند که در حیطه تخصصی خودشان تصاویر زیادی دارند و برای افرادی که در همان حیطه کار می کنند، منبع تصاویر یونیک هستند. پس با جمع آوری این تصاویر و ایجاد کتابخانه ای از تصاویر استوک، هم وب سایت بازدید بسیار بالایی پیدا می کند و هم اینکه در مقابل می توانید از کاربران درخواست کنید به منبع تصویر لینک بدهند.

فرایند 8 مرحله ای

با این کار به تولید کنندگان محتوا و صاحبان کسب و کار کمک می کنید تصاویر بهتری پیدا کنند و در محتوای خود استفاده نمایند و هم اینکه لینک سازی با کمترین تلاش صورت می گیرد و بازدید وب سایت بالاتر می رود. در عمل باید کارهای بیشتری انجام دهید تا به چنین نتیجه ای دست پیدا کنید. این فرایند 8 مرحله ای به طور کامل توضیح می دهد که چطور با تصاویر استوک لینک سازی کنید.

لینک سازی با تصاویر استوک، نیاز کاربران مختلف در صنایع گوناگون

1- مخاطبین به تصاویر شما نیاز دارند؟

اولین موردی که باید در مورد آن به قطعیت برسید این است که مخاطبین به تصاویر استوک حیطه کاری شما نیاز دارند یا خیر. مثلا در صنعت سفر، همیشه افراد به دنبال تصاویر جدید و یونیک در رابطه با مکان های خاص مدنظر خود هستند پس تلاش در این زمینه نتیجه بخش خواهد بود در غیر این صورت ارزش وقت گذاشتن و سرمایه گذاری ندارد.

تصاویر چاپ کتاب

برای اینکه مطمئن باشید این تاکتیک برای لینک سازی در حیطه کاری خودتان مناسب هست یا خیر به ابزار سرچ کلمات کلیدی مدنظر خود بروید و در مورد موضوع تصاویر سرچ کنید. مثلا تصاویر چاپ کتاب. با زدن دکمه سرچ، طبیعتا عبارات و کلمات مرتبط را هم خواهید دید. اگر مقدار سرچ کاربران در مورد این عبارت یا تصاویر حیطه شما پایین است نگران نباشید چون حتی اگر تعداد کاربر کمی هم در ماه برای آن سرچ کنند کافیست و می توانید به هدف خودتان برسید.

2- داخل SERP سرچ کنید:

حتما به صفحه نتایج سرچ گوگل یا SERP هم نگاهی بیندازید و به دنبال سایت های مشابه حاوی تصاویر استوک باشید مثل Pixabay و غیره. سپس چک کنید که در حیطه کاری شما آرشیو تصاویر استوک آنها چقدر کامل است. اگر فکر می کنید تعداد و نوع تصاویر استوکی که در حیطه فعالیت خودتان دارید مشابه با کتابخانه تصاویر این سایت هاست.

 

 کتابخانه جامع تری از تصاویر استوک

پس شاید بهتر باشد که روی آن سرمایه گذاری نکنید و از این تاکتیک برای لینک سازی منصرف شوید.با این حال در اکثر مواقع، افراد می توانند کتابخانه جامع تری از تصاویر استوک داشته باشند چون شما به عنوان یک فرد فعال و حرفه ای در این زمینه کار می کنید و خیلی خوب می دانید که کاربران چطور سرچ می کنند و به دنبال چه تصاویری هستند. پس در لینک سازی هم به موفقیت خواهید رسید.

3- تصاویر منبع:

اگر با دو مرحله قبلی متوجه شدید که حیطه کاری شما ارزش وقت گذاشتن برای پیدا کردن تصاویر استوک و سپس لینک سازی از طریق آن را دارد، کار بعدی شما جمع آوری این تصاویر است. بسیاری از افرادی که در صنعت سفر کار می کنند تعداد نسبتا قابل توجهی از این تصاویر را دارند. اما اگر شما چنین تصاویری را ندارید یا می توانید از یک عکاس حرفه ای در زمینه عکاسی صنعتی یا سایر زمینه ها کمک بگیرید و یا اینکه خودتان با سفرهایی که می کنید تصاویر جمع آوری کنید.

 تاکتیک بلند مدت

بازگشت سرمایه و رسیدن به سود در این تاکتیک بلند مدت است ولی بسیار کارآمد و مفید خواهد بود چون نه تنها می توانید از این طریق لینک سازی خیلی قوی انجام دهید بلکه خودتان به یک منبع سازنده تصاویر استوک تبدیل شده اید و نیاز ندارید بابت دانلود چنین تصاویری پول پرداخت کنید.

4- کتابخانه تصاویر استوک خود را بسازید:

بسته به نحوه ساخت سایت، این مرحله شاید جلوی پیاده سازی این تاکتیک را بگیرد. اگر روی پروژه طراحی سایت سرمایه گذاری کرده اید تا یک شرکت از پایه آن را طراحی کند، پیاده سازی چنین تاکتیکی هزینه زیادی می خواهد.

اما اگر از پلتفرمی مثل وردپرس استفاده می کنید پلاگین های زیادی هستند که به کمک آنها می توانید خیلی راحت و رایگان گالری تصاویر بسازید که ویژگی های زیر را دارد:

  •  بازدیدکنندگان می توانند بلافاصله عکس مورد نظر خود را دانلود کنند.
  • می توانید توضیح مختصری در این صفحه بگذارید که کاربران برای استفاده از این تصاویر باید بک لینک بدهند.
  •  می توانید با درج یک کپشن در مورد هر تصویر توضیح دهید.

توجه داشته باشید موقعی می توانید از تصاویر خود لینک سازی کنید که این تصاویر نسبت به سایت های عادی در این زمینه بهتر، با کیفیت تر و متفاوت تر باشند.

5- صفحه وب سایت شما باید رتبه خوبی بگیرد

انجام این مرحله برای لینک سازی از طریق تصاویر استوک بسیار مهم است چون اگر رتبه خوبی نداشته باشید، بک لینک هم نخواهید گرفت. باید مطمئن باشید بابت کلمات و عباراتی که در مرحله 1 مشخص کردید، در صفحه نتایج گوگل جایگاه خوبی دارید و در بین لیست نتایج صفحه اول هستید.

تصاویر یونیک

شاید با نگاه به رتبه دامنه سایت های صفحه اول نتایج گوگل کاملا ناامید شوید و رقابت کردن با آنها را بی فایده ببینید اما ثابت شده که با  داشتن این نوع تصاویر یونیک و استوک که مختص یک کسب و کار خاص و ویژه ای هستند و به خوبی بهینه سازی شده اند، قرارگیری در صفحه اول کار غیر ممکنی نیست.

برای این کار کافیست به تمامی مؤلفه های سئو داخل صفحه عمل کنید و همه چیز را در حد عالی نگه دارید و حتما تصاویر بسیار با کیفیتی جمع آوری کرده باشد. با این کار قطعا به صفحه اول گوگل خواهید رسید.

تبلیغات کلیکی

اگر موفق شدید به صفحه اول گوگل برسید که قطعا لینک سازی خوبی خواهید داشت اما اگر موفق نشدید چند لینک برای گالری تصاویر خود بسازید و سعی کنید رتبه آن را بهبود ببخشید. کار دیگری که می توانید انجام دهید، سرمایه گذاری روی تبلیغات کلیکی یا PPC برای این عبارات است تا بازدید گالری تصاویر استوک وب سایت شما بالا برود. سپس برای اینکه میزان سود خود را حساب کنید، چک کنید که چقدر هزینه کرده اید و چقدر از طریق لینک سازی یا تعداد لینک های جدید دریافتی درآمد کسب کرده اید و سپس با هم مقایسه کنید.

6- رتبه تصاویر سایت را هم بهبود ببخشید:

طبیعتا کاربران در Google Images هم به دنبال تصاویر یونیک و استوک خواهند بود پس باید به فکر بهینه سازی تصاویر برای بخش Google Images هم باشید. کارهای زیر را باید انجام دهید:

  •  اسم فایلی که دوربین به صورت اتوماتیک بر روی تصاویر قرار می دهد را تغییر دهید. نام جدید باید حاوی کلمات کلیدی باشد چون URLها از این کلمات برای نشان دادن تصاویر مربوطه استفاده می کنند.
  •  از متن alt برای تصاویر استفاده کنید که توضیح کامل و دقیقی درباره آنها می دهد
  •  از نقشه سایت تصاویر استفاده کنید
  • How to Use Stock Photo Libraries for Link Building
  •  فایل های thumbnail را بهینه سازی کنید.

7- استفاده از ویدیوها را فراموش نکنید:

تمام مواردی که توصیه کردیم در رابطه با تصاویر بودند اما طبیعتا مفاد زیادی وجود دارند تا از این موارد در رابطه با ویدیوها هم استفاده کنید. دقیقا مشابه با تصاویر، ساخت چنین ویدیوهایی خیلی هزینه بر خواهد بود. پس اگر می توانید خودتان ویدیو کلیپ بسازید تا به کمک آن شانس لینک سازی خود را افزایش دهید.

8- روند پروسه و نتایج آن را پیگیری کنید:

در اکثر موارد می توانید خوشبینانه نگاه کنید که کاربران به درخواست شما برای بک لینک دادن در ازای استفاده از تصاویر عمل خواهند کرد. با این حال، گاهی اوقات پیش می آید که افراد نسبت به درخواست شما بی توجهی کنند یا حتی فراموش کنند.

رتبه تصاویر وب سایت

برای اینکه بفهمید در ازای امکان دانلود رایگان تصاویر بک لینک خوبی هم می گیرید یا خیر یا به عبارتی لینک سازی خوبی هم دارید یا نه، باید سرچ کنید که این تصاویر در کدام وب سایت استفاده شده اند و اگر مشاهده کردید که این تصاویر بدون هیچ گونه توضیح یا لینک خاصی به منبع هستند، از آنها درخواست کنید که چنین کاری را انجام دهند.

 

برای این کار می توانید از تکنیک جستجوی معکوس تصویر در گوگل استفاده کنید یا اینکه نرم افزارهای اختصاصی این کار را خریداری کنید.وقتی این 8 مرحله را به درستی پشت سر بگذارید، می توانید لینک سازی خوبی داشته باشید و نتیجه آن را ببینید.رتبه تصاویر وب سایت هم در Google Images باید بهبود پیدا کند تا شانس بیشتری برای لینک سازی داشته باشید

 ساخت مجموعه و گالری های مختلف از تصاویر استوک

نباید توقع داشته باشید که با این تکنیک تعداد زیادی لینک بگیرید اما در طی زمان، کتابخانه تصاویر استوک وب سایت شما کمک خواهند کرد که لینک سازی قوی داشته باشید و حتی بعضا بک لینک از وب سایت هایی بگیرید که به جز این تاکتیک امکان پذیر نبود.

دریافت بک لینک 

اگر در حیطه تخصصی خودتان نتایج مثبت و قابل توجهی گرفتید، خودتان را محدود به یک زمینه خاص نکنید و اقدام به ساخت مجموعه و گالری های مختلف از تصاویر استوک در حیطه های گوناگون نمایید.

این تاکتیک برای همه نتیجه مثبت ندارد پس ابتدا مرحله 1 را انجام دهید تا مطمئن باشید کاربران سطح اینترنت، به دنبال تصاویر با کیفیت و مرتبط با کلمات کلیدی حوزه کاری شما هستند یا خیر. اگر به دنبال چنین تصاویری باشند، قطعا در لینک سازی و یا دریافت بک لینک

موفق خواهید شد.

ش

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.