مفید بود؟

ارزش سئو چیست  

ارزش سئو چیست ممکن است سوال بسیاری از دوستان و همراهان عزیز باشد، به همین خاطر موضوع این مطلب را بر روی سوال ارزش سئو چیست متمرکز کرده ایم تا افرادی که به دنبال پاسخی برای این سوال هستند، به بهترین شکل ممکن به آن دست یابند.

همه افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هستند و یا با خدمات دیجیتال مارکتینگ آشنایی دارند، متوجه هستند که ارزش سئو چیست و چه کمک هایی سئو یا بهینه سازی سایت می­تواند به کسب و کارهای آنلاین بکند. ارزش سئو چیست شاید در ظاهر سوال بسیار آسان و ساده ای به نظر برسد، اما برای پاسخ به آن نیاز است بدانیم سئو چگونه میتواند ارزش و اعتبار یک وبسایت را افزایش دهد.

در حال حاضر بهینه سازی یکی از مهمترین مسائل در دنیای دیجیتال محسوب می­شود. این موضوع به خاطر اهمیت بسیار زیادی است که حضور یک کسب و کار در صفحه نخست موتورهای جستجو علی الخصوص گوگل دارد. بدین ترتیب تا به اینجای کار متوجه شدیم که بدون سئو یا بهینه سازی سایت، نمی توان راه را برای حضور در جمع بهترین ها و یا صفحه نخست گوگل باز کرد.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با ربات های گوگل

در پاسخ به سوال ارزش سئو چیست، جواب های متعددی را می­توان بیان کرد. یکی از این پاسخ ها که می­توان به آن اشاره کرد، رونق کسب و کار آنلاین است. معمولا سایت هایی که جایگاه آنها در صفحه نخست گوگل است، بیشتر از سایر سایت ها در معرض دید می باشند و روزانه بازدید کنندگان زیادی وارد این سایت ها می­شوند.

این افزایش بازدید می تواند به افزایش فروش یک کسب و کار اینترنتی منجر شود. بدین ترتیب کسب و کارهای آنلاین اگر به سئو سایت خود توجه کنند، رونق بسیار بیشتری نسبت به قبل پیدا می کنند.

در واقع سوال ارزش سئو چیست به شکل های مختلفی قابل مطرح است که از جمله آنها می­توان به سوالاتی همچون:

 • سئو چه مزیت هایی دارد؟
 • اهمیت سئو چیست؟
 • چرا به سئو نیاز داریم؟
 • و…

اشاره کرد. بدین ترتیب در این مطلب حوزه بسیار وسیعی پوشش داده می شود و نمی توان آن را تنها پاسخ به سوال ارزش سئو چیست، دانست. افرادی که تمایل دارند بیشتر با این موضوع آشنا شوند، می­­توانند تا پایان ما را همراهی کنند و پاسخ همه سوالاتی که در ذهن دارند را پیدا کنند.

چرا باید به سئو سایت توجه کنیم؟ 

 • وجود رقبای بسیار زیاد در اینترنت

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث شده توجه به سئو سایت ضروری باشد. یکی از این دلایل، وجود رقبای بسیار زیادی در اینترنت است. در هر حوزه ای که قصد فعالیت داشته باشید، قطعا سایت های بسیار زیادی را خواهید یافت که چندین سال است در همان حوزه به صورت اینترنتی فعالیت داشته اند.

بدین ترتیب هم شناخته شده تر بوده و هم زیرساخت های بهتری را برای فروش اینترنتی فراهم کرده اند. به همین خاطر نیاز است تا بتوان خود را برای رقابت با آنها آماده کرد. بهترین راه برای پیشرفت و رسیدن به رقبا و حتی سبقت از آنها، سئو یا بهینه سازی سایت است.

 • سئو سایت کمک می کند تا CTR افزایش یابد.

افزایش CTR کمک بسیار زیادی به کسب و کارهای آنلاین می کند. گوگل را می توان یک شاهراه در نظر گرفت، با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت، میتوان از ای شاهراه بیشترین استفاده را به منظور رونق کسب و کار خود انجام داد.

همه افراد گذرشان به شاهراه می رسد، به همین خاطر اگر کسی بتواند خود را در این شاهراه قرار دهد، در حقیقت خود را در معرض دید همگان قرار داده است. این ویژگی برای یک کسب و کار حکم بازاریابی دارد.

 • هزینه بسیار کم سئو

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده توجه به سئو سایت ارزش و اهمیت بیشتری پیدا کند، مقرون به صرفه بودن هزینه سئو نسبت به نتیجه نهایی است. گوگل جایی است که هر فردی به دنبال هر چیزی که باشد، به آن مراجعه می کند.

به همین خاطر نتیجه ای که از سئو یا بهینه سازی سایت دریافت می شود، غیر قابل مقایسه با سایر روش های بازاریابی میباشد. بدین ترتیب با کمترین هزینه می توان بهترین تبلیغات را برای کسب و کار خود انجام داد.به همین خاطر سئو سایت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

 • از دیگر دلایل اهمیت توجه به سئو سایت، افزایش اعتماد سازی است.

معمولا تا اعتماد فردی جلب نشود، خرید آنلاین انجام نمی دهد. بدین ترتیب سئو یا بهینه سازی سایت برای کسب و کارهای آنلاین ارزش بسیار زیادی دارد. معمولا هر چه رتبه یک سایت بهتر باشد، اعتماد افراد بیشتری را جلب می کند.

به همین خاطر حتی یک رتبه در صفحه اول بالا رفتن نیز اهمیت دارد، یعنی از بین دو سایت که در صفحه نخست گوگل قرار دارند، سایت هایی که رتبه بالاتری دارند، از نظر اعتماد سازی بهتر از سایت های پایین صفحه عمل می کنند.

روش های مختلف سئو سایت  

اگر بخواهیم به طور کلی انواع روش های سئو بپردازیم، باید گفت بهینه سازی سایت شامل سه روش کلی می شود. این سه روش شامل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری می باشند. حال که با ارزش سئو چیست تا حدودی آشنا شده اید، بهتر است با روش های مختلف سئو سایت نیز آشنا شوید.

 • سئو کلاه سفید  

سئو کلاه سفید در واقع حرکت در چارچوب قوانین سئو را شامل می شود. بدین ترتیب اگر بخواهیم سئو کلاه سفید را انجام دهیم، باید همه قوانین سئو رعایت شوند تا بتوان سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کرد. البته این موضوع را باید مد نظر داشت که این روش یک روش زمان بر است و باید صبر زیادی داشته باشیم تا از فواید آن بهره مند شویم.

البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشت که اگر جایگاهی در گوگل توسط این روش به دست آوریم، ماندگار بوده و احتمال از بین رفتن آن در مدت زمانی کوتاه بسیار کم است. تسلط بر همه اصول و قواعد سئو یکی از مواردی است که باید به آن تسلط داشته باشیم تا بتوانیم سئو کلاه سفید را برای وبسایت خود انجام دهیم.

 • سئو کلاه سیاه

روش سئو کلاه سیاه یک روش بسیار زود بازده بوده و در کمترین زمان ممکن می توان نتیجه مورد نظر را از آن دریافت کرد. بدین ترتیب ممکن است اغلب افراد به فکر استفاده از این روش برای بهینه سازی سایت خود افتاده باشد. شاید عاملی که باعث شده بسیاری از افراد منصرف شوند و از این روش استفاده نکنند، دور زدن قوانین سئو است.

هر گاه که قوانین سئو زیر پا گذاشته می شوند و یا به اصطلاح دور زده می شوند، سئو کلاه سیاه انجام شده است. الگوریتم های گوگل شبانه روز در حال فعالیت بوده تا بتوانند جلوی فعالیت های غیر مجاز یا سئو کلاه سیاه را بگیرند.

 • سئو کلاه خاکستری  

سئو کلاه خاکستری به مجموعه کارهایی اطلاق می شود که به ظاهر مجاز بوده، اما در نهایت طبق قوانین سئو انجام نمی شوند. به همین خاطر مجموعه کارهایی که زیر مجموعه سئو خاکستری قرار می گیرند نیز امتیاز منفی تعلق می گیرد و ممکن است جریمه های سنگینی هم برای سایت هایی که این کارها را انجام داده اند، در نظر گرفته شود.

بدین ترتیب بهتر است همه کارهایی که زیر مجموعه سئو خاکستری بوده نیز کنار گذاشته شوند. برای مثال اگر صفحه دانلود برنامه، بازی یا هر چیز دیگری در سایت وجود داشته باشد اما لینک دانلود قرار داده نشود، بازدیدکنندگان سایت بیشتر می شود و به سئو سایت کمک می کند، اما عملا کاربران از سایت رضایت نخواهند داشت. ای کار در طولانی مدت باعث ضربه به سایت می شود.

پیشنهاد می شود فقط از روشهای مجازیا سئو کلاه سفید برای بهینه سازی سایت استفاده شود. زیرا هم با کمترین هزینه و هم بدون هیچگونه جریمه ای از سوی گوگل می توان سایت را به رتبه های برتر گوگل رساند.

مراحل مختلف سئو سایت 

 • سئو تکنیکال 

به مجموعه کارهایی که در هنگام طراحی یک سایت باید انجام شود تا سایت برای موتورهای جستجو بهینه شود، seo technical می گویند. برای مثال همه سایت ها در حال حاضر باید ریسپانسیو باشند، همین ریسپانسیو کردن سایت می تواند یکی از کارهایی باشد که زیر مجموعه سئو تکنیکال قرار می گیرد.

بدین ترتیب افراد یا شرکت هایی باید برای طراحی سایت انتخاب شوند که به مباحث سئو تکنیکال اشراف کامل داشته باشند. در صورتی که سئو تکنیکال انجام نشود، هرچقدر که در ادامه به سئو سایت پرداخته شود، باز هم ممکن است نتیجه لازم دریافت شود. بهینه سازی URL نیز می تواند در دسته سئو تکنیکال قرار گیرد.

 • سئو داخلی ON PAGE   

پس از پیدا شدن جواب سوال ارزش سئو چیست، حال به مبحث سئو داخلی رسیدیم و قصد داریم این موضوع را بسیار ساده و روان بیان کنیم تا همه افراد با آن آشنا شوند. به مجموعه کارهایی که باید بر روی سایت انجام دهیم تا رتبه بهتری در گوگل دریافت کیم، سئو داخلی یا On Page می گویند. تولید محتوا یکی از مهمترین کارهایی بوده که زیر مجموعه سئو داخلی قرار می گیرد.

تولید محتوای سئو شده را اگر شرکت هایی مانند رایا مارکتینگ انجام دهند، قطعا تاثیر زیادی بر روی سئو سایت می گذارد. تیم حرفه ای رایا مارکتینگ همه اصول سئو را در تولید محتوا رعایت می کند و این موضوع باعث شده تا راه رسیدن به هدف که همان سئو سایت بوده را کوتاه تر کند.

 • سئو خارجی یا OFF PAGE  

به مجموعه ای از کارها که باید خارج از سایت خود انجام دهیم تا سئوی سایت بهبود یابد، سئو خارجی می گوید. دریافت بک لینک یکی از مهمترین کارهایی است که زیر مجموعه سئو خارجی قرار می گیرد. نوشتن رپورتاژ آگهی و قرار دادن این رپورتاژها در سایت های پر بازدید مانند سایت های خبری می تواند یک نمونه مطلوب و موثر از سئو خارجی برای سایت های مختلف به شمار رود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *