مقالات آموزشی

توضیح صفر تا صد طراحی کارت ویزیت

مفید بود؟

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ مقدمه

در دنیای ما رشد کسب و کار ها گاهی آنقدر سریع صورت گرفته می شود که مردم صاحبان کسب و کار را جادوگر، صاحب گنج یا بی نهایت خوش شانس می خوانند البته فکر نمی کنم چنین افرادی نیازی به کار کردن داشته باشند!! اگر واقعا می خواهید دلیل شکست یا موفقیت یک کسب و کار را بدانید باید گفت که هزاران نکته ریز در این بین وجود دارد که می تواند یک کسب و کار را بزرگ کند یا به زمین بزند. اگر صاحب کسب و کار هستید سختی این کار را لمس کرده اید و می دانید آمادگی برای رقابت با سایرین چیست و اگر می خواهید کسب و کار خودتان را داشته باشید آماده دقت فراوان، کار سخت و هوشیاری بی نهایت باشید چرا که در بازار فقط بهترین ها توان رقابت دارند و حفظ می شوند.

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ اهمیت کارت ویزیت

یکی از مواردی که می تواند کسب و کار شما را در بازار رقابتی بهتر کند داشتن کارت ویزیت است به احتمال بسیار زیاد در طول عمرتان یک کارت ویزیت از فردی در دست گرفته اید یا شاید همین حالا یکی از آنها در یکی از جیب های شماست (همین الان که در حال نوشتن این مقاله ام چند کارت ویزیت در کشوی میز کارم وجود دارد). کارت های ویزیت مهم هستند آنها اطلاعات شما و هر چیزی که قرار است مشتری از شما بداند را در خود دارند و می توانند در همه جا باشند تا زمانی که کسی یکی از خدمات یا محصولات شما را خواست با شما تماس بگیرد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا درمورد طراحی کارت ویزیت، قیمت و همه چیزی که نیاز دارید در ابتدا بدانید را بررسی کنیم.

 

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ همه چیز از کارت ویزیت الکترونیکی

به احتمال زیاد تا کنون از شما خواسته اند که یک عدد را به یک سامانه خاص پیامک کنید تا اطلاعاتی را دریافت کنید (مثلا ارسال عدد 1 به سامانه 300009 جهت اطلاعات خرید یک محصول خاص! که از تلویزیون در حال تبلیغ شدن است) و یا از کدهای USSD استفاده کرده اید کدهایی که با * شروع می شوند و با # خاتمه می یابند که فقط می توانید آنها را شماره گیری کنید بعد از شماره گیری گزینه هایی پیش رو دارید که با فشردن اعداد روی صفحه موبایل می توانید از بین گزینه ها یکی را انتخاب کنید (به عنوان مثال یکی از گزینه ها می تواند خرید شارژ با رمز دوم کارت بانکی باشد). کارت ویزیت الکترونیکی بسیار با کارت ویزیت کاغذی یا فیزیکی تفاوت دارد و مانند دیگر ابزار های الکترونیکی یا فیزیکی علاقه مند ها و مخالفانی دارد.

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ کارت ویزیت الکترونیکی CRM

در کل دو نوع کارت ویزیت الکترونیکی داریم نوع اول کارت ویزیت الکترونیکی CRM است در این نوع کارت ویزیت شما یک پنل CRM می خرید که به عنوان مثال هر زمان فردی عدد 2 را به سامانه 3000090 پیامک کرد اطلاعات شما مانند نام کسب و کار، شعار، خدمات یا محصولات، تمامی اطلاعات تماس و مواردی مانند تخفیف ها برای مشتری که کد را به سامانه 3000090 ارسال کرده دریافت می کند و این مورد مهم که هر کسی که به این سامانه عدد 2 را ارسال کرده شماره‌ی او در پنل CRM شما ذخیره می شود (چون به احتمال زیاد این فرد سامانه شما را در یک تبلیغ دیده است و مشتاق خدمات شده است پس شماره تلفن همراه او را نیاز خواهید داشت برای ارسال مواردی چون معرفی تخفیفات یا خدمات جدید خود به این مشتری مشتاق!!).

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ کارت ویزیت الکترونیکی USSD

نوع دوم کارت ویزیت الکترونیکی با استفاده از کد های USSD است که با شماره گیری کدی مانند #120* گزینه هایی برای افرادی که این کد را شماره گیری کرده اند نمایش می یابد که این گزینه ها می تواند همان اطلاعات کارت ویزیت کاغذی شما باشد مانند:
1. لینک وبسایت ما
2. معرفی محصول یا سرویس
3. شماره تلفن شرکت
4. آدرس محل فیزیکی شرکت
5. تخفیف های جدید
6. آدرس ایمیل شرکت

که کاربر با انتخاب هر یک از این گزینه ها می تواند اطلاعاتی از شما را دریافت کند.

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ انتخاب کارت ویزیت الکترونیکی

باید به این موضوع فکر کنید که یک کارت ویزیت چاپی مناسب کسب و کار شماست یا کارت ویزیت الکترونیکی اگر مشتریان شما افراد سنتی جامعه هستند یا بصورت محلی فعالیت می کنید کارت ویزیت چاپی می تواند بهتر باشد اما اکثر مشتریان شما افرادی هستند که دوست دارند هر کاری را به روش مدرن تر انجام دهند و اینکه کسب و کار شما محلی نیست پس کارت ویزیت الکترونیکی شاید مناسب تر باشد! البته می توانید از هر دو نوع نیز استفاده کنید و به نظر ایده خوبی می آید چرا که شما دقیقا جامعه مخاطبین خود را نمی شناسید و هر دو نوع کارت ویزیت مزایای خاص خود را دارند.

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ قیمت طراحی کارت ویزیت

در واقع هدف اصلی این مقاله آشنایی شما با طراحی کارت ویزیت، قیمت و کارت ویزیت الکترونیکی بود در واقع قیمت هایی که در این جا عنوان می شود ممکن است حتی فردا تغییر کنند! (تورم عجیبی در کشور ما حکمفرماست و کمتر شرکتی می توان قیمت یک سرویس یا محصول را برای مدت زیادی ثابت نگه دارد) همچنین هر شرکت و چاپخانه با توجه به نوع کار، هزینه های کسب و کارش، هزینه های چاپ، نوع چاپ و … قیمت های متفاوتی ارائه می کند (همیشه قیمت بالا نشان دهنده کیفیت و کار عالی نیست و اینکه قیمت پایین برخی از شرکت ها نیز نباید شما را وسوسه کند چرا که ممکن است این شرکت ها کمترین کیفیت و بدترین طرح را به شما ارائه دهند) شما باید حتما تحقیق کنید و با اطلاعات کافی بهترین چاپخانه یا شرکت را برای طراحی و چاپ کارت ویزیت خود انتخاب کنید.
در حالت کلی هزینه طراحی کارت ویزیت یک رو حدود 70000 تومان و کارت ویزیت دو رو حدود 85000 تومان است به عنوان مثال برخی شرکت یک کارت ویزیت اختصاصی برای شما طراحی می کنند و تا سه بار به شما اجازه دستور ویرایش آن را می دهند که قیمت آن حدود 45000 خواهد شد اگر تعداد دستور های ویرایش از طرف شما بیشتر شود قیمت نیز بالاتر می رود.
برخی شرکت ها اگر شما طرح ها از پیش آماده شده یا از نمونه کار های خودشان را انتخاب کنید و فقط لازم باشد اطلاعات شما را جایگزین کنند قیمتی حدود 25000 طلب می کنند ممکن است شما یک طراح گرافیک استخدام کنید و از او بخواهید دقیقا کارت ویزیتی را که در ذهن دارید برای شما بسازد و طراح ممکن است برای هر ساعتی که برای کار شما وقت می گذارد هزینه ای حساب کند و یا برخی شرکت ها نرم افزار طراحی کارت ویزیت آنلاین ارائه می دهند که میتوانید با هزینه ای کم از آن استفاده کنید و با سلیقه خود به راحتی یک کارت ویزیت طراحی کنید. البته شرکت هایی مانند رایامارکتینگ با اقدامی هوشمندانه (استخدام 9000 طراح گرافیک دورکار با آزمون های ویژه) توانسته اند هزینه طراحی کارت ویزیت را بسیار پایین بیاورند که برای کارت ویزیت یک رو 15000 هزار تومان و دو رو 20000 هزار تومان طلب می شود.
در کل قیمت طراحی کارت ویزیت را عواملی مثل تعداد ویرایش، یک رو بودن یا دو رو بودن، طراح و ساخته شدن از صفر یا استفاده از طرح های از پیش طراحی شده می توانند تغییر دهند.
دقت داشته باشید قیمت های بالا حدودی هستند و فقط به طراحی اختصاص دارند نه هزینه چاپ و ممکن است در زمان خواندن این مقاله تغییر کرده باشند.(مشاهده نمونه کار و سفارش کارت ویزیت در رایامارکتینگ )
جواب ساده برخی از سوالات مهم را در ادامه دریافت می کنید.

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ کارت ویزیت چیست؟

هر چند که باید این سوال که کارت ویزیت چیست؟ در ابتدای مقاله باید جواب داده می شد اما چون می دانیم اکثر شما با کارت ویزیت آشنایی دارید این بخش فقط برای کسانی است که با مفهوم کارت ویزیت آشنا نیستند. به هر حال اگر نمی دانید کارت ویزیت یا business card چیست (کمی بعید است!) باید بگوییم کارت ویزیت کارت هایی شامل اطلاعاتی نظیر نام، شعار، لوگو، اطلاعات تماس و معرفی کسب و کار شماست (یا حتی خود شما؛ به عنوان مثال شما یک پزشک هستید و می خواهید اطلاعات تماس شما در دسترس بیمارانتان باشد!) شکل این کارت ها معمولا مستطیل است (هر چند می تواند فارغ از مستطیل اشکال دیگری نظیر دایره، مربع یا مستطیل با طرح ویژه باشد) اندازه این کارت ها معمولا 2/8 سانتی متر طول و 5/4 سانتی متر عرض است (می تواند کوچکتر یا بزرگتر باشد اما معمولا طول و عرض یک کارت ویزیت در حوالی همین اندازه است).
در زبان انگلیسی به کارت ویزیت business card یا همان  visit cardگفته می شود business card به معنی کارت تجاری است یا اینکه کارت متعلق به کسب و کار شما و در زبان فارسی در عبارت کارت ویزیت کلمه ویزیت احتمالا به معنای همان ملاقات در زبان انگلیسی است و بدین معنی است که با این کارت امکان ملاقات کسب و کار شما بیشتر می شود!! از عبارت انگلیسی “visit card” گرفته شده است در ادامه تصویر نمونه چند کارت ویزیت را مشاهده می کنید تا با مفهوم کارت ویزیت دقیق تر آشنا شوید.

طراحی کارت ویزیت، قیمت؛ کارت ویزیت الکترونیکی چیست؟

همانطور که پیشتر در همین مقاله بحث شد کارت ویزیت الکترونیکی نوع جدید از کارت ویزیت است که می تواند برای برخی از کسب و کار های ویژه جالب و خواستنی به نظر بیاید در این نوع کارت ویزیت به عنوان مثال شما یک کد USSD در اختیار دارید که کاربر با شماره گیری آن اطلاعاتی مهم از شما بدست می آورد یا عددی را به سامانه ای (مثل 3000099) می فرستد و اطلاعاتی بروز از شما دریافت می کند!

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.