مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره ایده های خلاقانه و کار دستی با چوب

مفید بود؟

ایده های خلاقانه و کار دستی با چوب: برای درست کردن کار دستی و به کار بردن خلاقیت، بهترین مواد ممکن چوب است. کار حرفه ای با چوب نیاز به آموزش دارد. شما می توانید برای ساخت کار دستی با چوب از روش های ساده  استفاده کنید.

ایده های خلاقانه دکوراتیو با چوب خشک و شاخه درختان

مهم نیست که خانه ای که در آن زندگی می کنید به چه شکل یا سبکی ساخته شده است. همیشه در فضای داخلی خانه عناصر طبیعی حس زیبایی به وجود می آورند، حتی اگر این عناصر از نوع خشک آن! همواره چوب های خشک در دسترس می باشد. مسلما شما نیز  به دفعات با مشاهده تکه های چوب یا چوب های خشک که به طور طبیعی به شکل های گوناگونی وجود دارند ایده های مختلفی به فکرتان رسیده است.

در فضای داخلی خانه، چوب ها بهترین زمان برای نشان دادن خلاقیت در ساختن ماده ای دکوراتیو می باشند. از انواع صندلی ها، چوب لباسی ها، تابلوها، میزها گرفته تا ساختن انواع لوستر ها و انواع دیوار پارتیشنی و….،  همه این ایده ها به آسانی قابل اجرا هستند. برای ساخت آن ها ابزار اولیه چندانی احتیاج نیست. بلکه ابزاری مانند: تعدادی میخ، چسب، چوب ها، سمباده، کمی مهارت،  تجربه و حوصله، لوازم دکوراتیو بسیار شیک و بی نظیر به شما هدیه می دهد.

قرار گرفتن این وسایل در کنار دیگر وسایل و مبلمان منزل جلوه و دکوراسیون خاصی ایجاد می کند. یکی از عمده تفاوت های این وسایل این است که برای ساخت آن ها خودتان زحمت کشیده اید، و مطمئن باشید وسایلی که ساخته اید مشابه آنها را در جای دیگری مشاهده نخواهید کرد.

ایده های خلاقانه با هنر کار با چوب و ساخت قاب عکس

ساخت قاب عکس با چوب یکی دیگر از ایده های خلاقانه است. برای ساخت قاب عکس چند تکه چوب ساده فراهم کرده و آن ها را بهم وصل کنید، پس از آن عکس خود را درون قاب عکس بچسبانید. طراحی و چیدمان چوب ها برای قاب عکس را بر اساس سلیقه خود انجام دهید. برای قاب عکس نیاز نیست که حساسیت بالایی به خرج دهید. یکی از ایده های خلاقانه برای ساخت قاب عکس که حس نوستالژیک را به ما منتقل کند، استفاده از خطوط و کجی ها در ساخت قاب عکس است.

ایده های خلاقانه با چوب درخت: ساخت ارگانایزر پتو و ملافه

ساخت ارگانایزر(organizer) پتو و ملافه با چوب یکی دیگر از ایده های خلاقانه است، که به راحتی شما می توانید آن را درست نمائید. برای ساخت ارگانایزر که شبیه به یک نردبان است، ابتدا دو تکه چوب بلند را ببرید و سپس چند تکه چوب کوچکتر بین این دو چوب قرار دهید. برای وصل کردن چوب ها بهم از چند میخ و چکش استفاده کنید. برای اینکه ارگانایزر شما مرتب، زیبا و دقیق باشد ابتدا جای قرار گرفتن هر قطعه چوب را علامت بزنید و مشخص کنید، سپس چوب ها را بهم وصل کنید.

آویز و قلاب پرده

ساخت آویز و قلاب پرده با چوب درخت ساده، یکی دیگر از ایده های خلاقانه است. آویز پرده به خانه ی شما سبکی شیک و زیبا می دهد. برای این نوع قلاب دوخت پرده، ساده تر است، ودیگراحتیاجی نیست برای پرده  گیره تهیه کنید. همان گونه که می دانید وارد کردن گیره در میله پرده چه کار سختی است.

با این آویز پرده، کار شما  آسان می شود. به اندازه قاب پنجره چوب ساده ای را برش دهید. برای اینکه کارتان زیباتر شود می توانید چوب را چند سانتیمتر بیشتر از کادر پنجره برش بدهید. در پایان پس از برش چوب و با فاصله های یکسان چند قلاب به وصل نماید.

ایده خلاقانه با چوب: طبقه دیوار کنفی

به کمک ایده و خلاقیت با چوب، بسیاری از وسایل خانه ساخته می شوند و هزینه بسیار پایینی دارند. برای شروع کار به یک تکه چوب به اندازه مورد نظرتان نیاز دارید که عرض این چوب بین 10 تا 15 سانتی باشد. سپس هر دو سمت چوب را به موازت هم سوراخ کنید. پس از سوراخ کردن چوب یک بند کنفی محکم را به دو قسمت  مساوی ببرید.

 لبه های بند کنفی را از دو سوراخی که ایجاد نموده اید رد کرده و از زیر گره بزنید، گره طناب ها باید بصورتی زده شود که هر دو طناب با هم برابر باشند. در صورتیکه دو طناب با هم یک اندازه نباشند طبقه روی دیوار کج خواهد شد. در پایان به اندازه مسافت دو طناب، دو میخ به موازات هم به دیوار بکوبید و طبقه ای که درست کرده اید را آویزان نمائید. باید در نظر داشته باشید که وسایل سبک را رو طبقه ای که درست کرده اید بگذارید.

ساخت تابلوی پشت دری

ایده های خلاقانه با چوب برای ساخت تابلوی پشت دری: شما نیاز به یک برش به صورت دایره ای از تنه درخت دارید. برش تنه درخت به تنهایی دارای زیبایی خاصی است. شما ابتدا سطح برش تنه درخت را به دلخواه رنگ کنید، سپس متنی که مد نظرتان است را بنویسید و در قسمت بالایی آن دو سوراخ به موازات هم ایجاد کنید. ایجاد کردن سوراخ ها به این خاطر است که بتوانید بندی را از آن ها رد کنید. از اسپری وارنیش برای مات وبراق کردن  تنه درخت می توانید استفاده کنید.

ایده خلاقانه با چوب: ساخت ساعت به سبک راستیک

یکی دیگر از ایده های خلاقانه با چوب ساخت ساعت راستیک است. از عقربه و موتور ساعت های قدیمی برای ساخت یک ساعت راستیک استفاده کنید. چوبی را به شکل دایره برش داده و بعد عقربه ها و موتور ساعت قدیمی را جدا کنید، پس از جدا کردن آن ها، بر روی سطح چوب، اعداد را با دقت علامت بزنید و بنویسید. برای نوشتن اعداد بر روی سطح چوب می توانید از رنگ های معمولی و هر رنگی که با گذشت زمان کمرنگ نمیشود استفاده نمائید. سوراخ بسیار کوچکی در مرکز دایره ایجاد کنید و عقربه ها را به وسیله این سوراخ به موتور که در پشت قرار می گیرد وصل کنید.

نگهدارنده گلدان شیشه ای با کشوی قدیمی

از یک کشوی چوبی قدیمی برای این ایده و خلاقیت، به چوب نیاز است. کمد یا دراور و….  قدیمی که دیگر به آن احتیاجی ندارید و قصد دور انداختن آن را دارید، می توانید از کشوهای آن برای نگهداشتن گلدان های شیشه ای استفاده نمائید. برای اینکه به کار زیبایی ببخشید می توانید کشوها را رنگ کنید و برای کم کردن هزینه ها  از شیشه های سس و مربا برای گلدان ها استفاده کنید. برای زیبایی این نوآوری، در گلدان های شیشه ای می توانید از گل ها و گیاه های پیچکی استفاده کنید.

ایده های خلاقانه با چوب: ساخت قفسه های چوبی پالتی

ایده های خلاقانه  برای ساخت قفسه های پالتی: استفاده از چوب بهترین روش خلاقانه برای ساخت قفسه های چوبی پالتی در خانه است. با این شیوه ابداعی قفسه های چوبی بسیار شیک و زیبایی می توانید بسازید. از این قفسه های زیبا و شیک برای تزیین و دکوراسیون دیوار خانه خود استفاده کنید.  قفسه های چوبی دیواری که به روش پالتی طراحی و ساخته شده اند را می توانید در منزل استفاده کنید، برای محیط کار نیز بسیار مناسب هستند.

ایده خلاقانه ساخت میز عسلی به سبک قرون وسطی

ساخت میز عسلی چوبی به سبک قرون وسطی، یکی دیگر از ایده های خلاقانه با چوب است. ساختن این میز عسلی بسیار ساده و آسان است. برای شروع کار به برشی نسبتا نازک از تنه درخت نیاز است. تنه درخت را همان شکلی که هست اجازه دهید بماند، زیرا این کار جلوه زیبایی به میز عسلی شما می دهد. روی سطح چوب را سنباده بکشیده تا صاف شود، بعد از این کار وارنیش و رنگ روغن را به آن بزنید تا صاف و یک دست شود. از پایه های آماده استفاده کرده، و با دقت پایه ها را به چوب بچسبانید. وسایل سبکی مانند چراغ خواب یا آباژور روی این میز می توانید بگذارید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.