مقالات آموزشی

راه حلی برای پیدا کردن منبع تولید محتوا مناسب

مفید بود؟

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که یک محتوا نویس در شروع کارش ممکن است با آن مواجه شود پیدا کردن منبع تولید محتوا مناسب برای نوشتن مطالب گوناگون است. اگر محتوا نویس بتواند از منابع به روز و کاربردی برای تولید محتوای خود استفاده نماید می تواند به صورت حرفه ای و با سرعت بیشتری مطالب را بنویسد.

بررسی انواع منبع تولید محتوا مناسب

برای تولید کردن محتوا می توانید از انواع منبع تولید محتوا مناسب و کاربردی استفاده نمایید. در ادامه این مطلب منابعی که برای تولید کردن یک محتوا جذاب ، مناسب تر هستند را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

توصیه میکنیم مقاله بررسی انواع مهارت های لازم برای تولید کننده محتوا

را مطالعه نمایید.

 

برای تولید کردن یک محتوای جذاب از چه منابعی می توان استفاده کرد؟

یک محتوا نویس قبل از هر چیزی باید با نحوه پیدا کردن منبع تولید محتوا مناسب آشنایی کامل را داشته باشد. برای نوشتن یک مطلب پرمحتوا و جذاب می توانید از منابع تولید محتوا زیر استفاده کنید :

1. وب سایت های خارجی: 

اگر شما تمایل دارید مطالب را به صورت اختصاصی تولید نمایید بهتر است از وب سایت هایی که به زبان انگلیسی نوشته شده اند استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این منابع باید مهارت بالایی در ترجمه محتواها به زبان انگلیسی داشته باشید.

اگر به ترجمه مطالب انگلیسی علاقه ای ندارید می توانید از تصاویر و موضوعات این مطالب استفاده نمایید. ایده گرفتن از موضوعات محتواهای انگلیسی باعث می شود تا شما بتوانید همواره محتواهایی با کیفیت را برای وب سایت خود تولید نمایید.

2. مجله ها و نشریات: 

یکی از منابع تولید محتوا مفید مجله ها و نشریات معتبر هستند. شما می توانید موضوع مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنید و بعد از پیدا کردن یک محتوای مناسب آن را بازنویسی کنید. در صورت تمایل می توانید موضوع محتوا را در بین مجله های مختلف جستجو نمایید و از مطالب این مجله ها برای نوشتن مطلب استفاده کنید.

توجه داشته باشید مطالبی ک در کتاب ها  و مجله ها چاپ شده اند از کیفیت علمی بالایی برخوردار هستند. شما می توانید با استفاده از کتاب ها و مجله های مختلف مطالب با کیفیت بالایی را تولید نمایید.

3. وب سایت های فارسی: 

یکی از راحت ترین روش ها برای دریافت منبع تولید محتوا استفاده از وب سایت های فارسی است. شما می توانید با مطالعه مطالب مختلف شروع به نوشتن محتوای مورد نظر خود با لحن بهتری کنید.

شایان ذکر است ذهن یک محتوا نویس زمانی می تواند مطلب با کیفیتی را تولید کند که از قبل درباره آن مطلب اطلاعات لازم را داشته باشد.

 

4. شبکه های اجتماعی: 

شبکه های اجتماعی یکی از انواع منابع تولید محتوا کاربردی به شمار می روند. شما می توانید برای نوشتن یک محتوای اختصاصی از مطالب مفیدی که در شبکه های اجتماعی مختلف نوشته شده اند استفاده کنید.

اگر شما محتوا نویس خلاقی هستید می توانید با مشاهده تصاویر مختلف در شبکه های اجتماعی ایده لازم را برای تولید کردن یک محتوای کاربردی بدست آورید.

5. تولید محتوا به کمک خلاقیت ذهن: 

یک محتوا نویس خوب باید خلاقیت کافی برای تولید کردن محتوا را داشته باشد. اگر شما تمایل دارید تولید محتوا را به صورت اختصاصی انجام دهید باید قبل از نوشتن محتوا مطالعه کافی داشته باشید. بعد از مطالعه منابع مختلف می توانید به کمک اطلاعات خود و استفاده از تکنیک تالیف محتوایی مناسب و با کیفیت را تولید نمایید.

برای اینکه محتوای شما از نظر مخاطبین جذاب تر به نظر برسد بهتر است در محتوای خود از تصاویر یا ویدیوهای با کیفیت استفاده کنید. استفاده از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت در محتوا باعث می شود تا مطلب شما کیفیت و ارزش بیشتری داشته باشد.

6. استفاده از رسانه های تصویری: 

اگر شما تمایل دارید محتوایی یونیک را بنویسید می تواند برای استخراج محتوا از فایل رسانه های تصویری کمک بگیرید. شما می توانید ویدیویی را که مربوط به موضوع محتوا است را دانلود کنید سپس با گوش دادن به ویدیو محتوا آن را به صورت متنی استخراج کنید. توجه داشته باشید که بعد از استخراج کردن محتوا باید دوباره آن را بخوانید و در صورت لزوم برخی از قسمت ها را ویرایش نمایید.

7. سفارش برای ایجاد تولید محتوا: 

اگر شما مهارت لازم را برای تولید کردن محتوا ندارید می توانید برای تولید محتوای مورد نظر خود از شرکت های بزرگ که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند کمک بگیرید.

رایا مارکتینگ یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید محتوا می باشد. نویسندگانی که در این شرکت مشغول به کار هستند برای تولید کردن محتوا از منابع تولید محتوا با کیفیت و اختصاصی استفاده می کنند. نویسندگان این شرکت محتواها را به صورت بازنویسی ، تالیفی و ترجمه ای می نویسند. شما می توانید با توجه به نیاز خود از بین آن ها روشی مناسب برای تولید محتوای مورد نظر خود انتخاب کنید.

 

چگونگی تشخیص منبع تولید محتوا معتبر

معیارهای زیادی برای چگونگی تشخیص منبع تولید محتوا معتبر وجود دارند که این معیارها عبارتند از:

1. صحت مطالب منبع: 

بعد از پیدا کردن منبع مناسب باید اطلاعاتی که از قبل در مورد نوشتن محتوای مورد نظرتان را دارید با اطلاعات ثبت شده در منبع انتخابی تان مطابقت دهید. با انجام این کار از صحت مطالبی که در محتوا ثبت کرده اید مطمئن خواهید شد.

2. اعتبار محتوا: 

قبل از استفاده از منبع تولید محتوا باید از اعتبار محتوا مطمئن شوید. منبع انتخابی تان باید توسط یک محتوا نویس یا موسسه معتبر ثبت شده باشد.

3. تاریخ انتشار: 

اگر شما در زمینه نوشتن محتوا های مربوط به فناوری ، دنیای مد و پزشکی در حال فعالیت می باشید باید همواره به دنبال منابع به روز باشید. در بسیاری از وب سایت ها تاریخ انتشار محتوا نوشته شده اند و بهتر است شما منابع یا منبعی را برای تولید محتوا خود انتخاب کنید که جدیدتر باشند.

4. انتخاب منبع مناسب و کاربردی: 

زمانی که شما یک منبع مناسب را برای تولید محتوا خود انتخاب کردید باید از مطابقت آن با کلمه کلیدی اصلی مطمئن شوید.

مشخص کردن ارتباط منبع تولید محتوا با کلمه کلیدی اصلی باعث می شود تا اطمینان حاصل کنید محتوایی با کیفیت را تولید خواهید کرد.

 

چرا بهتر است سفارش تولید محتوا را به رایا مارکتینگ بدهیم؟

افرادی که به تازگی کار تولید محتوا را برای وب سایت یا پیج اینستاگرام خود شروع کرده اند بهتر است کار تولید محتواهای مورد نظر خود را به شرکت های معتبری که در زمینه تولید محتوا مشغول به کار هستند بسپارند. از مهم ترین دلایل این کار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. در مراحل اولیه کار تولید محتوا اغلب محتوا نویسان نمی توانند مطالب مفید و با کیفیتی را تولید نمایند.

2. افرادی که در ابتدای کار تولید محتوا هستند نمی توانند محتوا را به خوبی بهینه سازی کنند. تولید یک محتوا که بهینه سازی شده است برای موتورهای جستجو مفید و کاربردی است.

3. اگر در مورد اصول سئو اطلاعات کافی را ندارید بهتر است تولید محتوای وب سایت خود را به شرکت رایا مارکتینگ بسپارید. تمامی نویسندگانی که در این شرکت مشغول به کار هستند تمامی اصول سئو را به خوبی فرا گرفته اند و این اصول را در محتواهای خود به کار می برند.

4. شرکت رایا مارکتینگ می تواند محتوای مورد نیاز کاربران را به راحتی تولید نماید.

5. نویسندگان برای تولید محتواهای مورد نیاز کاربران از منابع تولید محتوا معتبر استفاده می کنند.

 

نتیجه گیری:

در این مطلب انواع منابع تولید محتوا مناسب را به شما عزیزان معرفی کردیم. امیدواریم با توجه به این مطلب توانسته باشید اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورده باشید.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.