مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره آموزش تولید محتوا رایگان سال ۲۰۲۱ (قسمت دوم)

مفید بود؟

در راستای ارتقای  آموزش تولید محتوا بر آن شدیم تا یکی از بهترین آموزش تولید محتوا رایگان را با کمک ترجمه مقالات خارجی معتبر و تجربه شخصی خودمان تولید و ارائه دهیم. این آموزش بلند بالا نکات ریز و درشت بسیازی دارد که توصیه میکنیم در هنگام مطالعه آن حتما قبلم و کاغذ به همراه داشته و نکاتی که نمیدانستید یا نکات مهمی که احتمال میدهید به کارتان بیاید را یاداشت کنید. همان طور که از عنوان این مقاله پیداست. این آموزش تولید محتوا قسمت اولی نیز دارد که میتوانید آن را با کلید بر روی عبارت ” آموزش تولید محتوا در سال 2021 (قسمت اول) ” مطالعه کنید و سپس به مطالعه این مقاله بپردازید.

چگونه مقدمه ای جذاب برای تولید محتوا در نظر بگیریم : روش طلایی

زمانی که در حال نوشتن مقدمه برای مقاله خود هستید، باید سعی کنید که در دو نسخه کاملا متفاوت نسبت به بیان حقایقی در مورد تولید محتوا می پردازیم و در این صورت می توانیم بهترین مقدمه را برای مقاله خود انتخاب کنیم.
با انجام این کار تکنیک ها و احساساتی که در مخاطبین شما وجود دارد در نظر گرفته می شود و می توانیم انتظار بهترین نتیجه را داشته باشیم.

نکته سردبیر :

مهم نیست که سخنان شما در تولید محتوا مقدمه گویا و رسا است و مهم نیست که نثر شما چقدر خوب است، در صورتی که مقدمه شما نتواند هدف جستجو کننده را برطرف کند، مخاطب روی دکمه بازگشت کلیک خواهد کرد و دیگر به سایت شما وارد نخواهد شد. اما هدف جستجو چیست؟
این هدف در جستجوی Google نهفته است
اگر شخصی به دنبال آن باشد که چگونه لاغر شود، این جمله را در Google جستجو می کند. انتظار نتایجی را دارد که به وی کمک کند تا وزن خود را کاهش دهد.

در صورتی که روی عنوان “7 نکته آسان برای کاهش وزن سریع” کلیک کند، نشان دهنده آن است که می خواهد این هفت نکته را فرا بگیرد و در صورتی که در تولید محتوا انجام شده توسط شما به خصوص در قسمت مقدمه یک داستان خیالی را مشاهده کند. هرگز ادامه پست را مطالعه نخواهد کرد. پس باید سعی کنید که هدف جستجوی مخاطب در موتور Google را متوجه شوید.
زمانی که یک کاربر بدون مطالعه پست شما صفحه را ترک می کند، در واقع این پیام به Google ارسال می شود:
“در این مقاله نتوانستم به جواب سوالی که در جستجوی Google وارد کرده ام برسم. حتی این مقاله نزدیک به جواب سوال من نبود و تمامی افرادی که مانند من جستجو می کنند، ممکن است که دچار مشکل شوند.”

حتما در قسمت اول این مقاله نیز ما را همراهی کنید تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با تولید محتوا در سال 2021 کسب کنید.

کسب درآمد با تولید محتوا

در این صورت Google رتبه پست شما را در این جستجو کاهش خواهد داد.
در واقع یکی از مهم ترین مسائلی که در زمینه تولید محتوا باید به آن توجه داشته باشیم، بهینه سازی وب سایت می باشد و یک تولید کننده حرفه ای محتوا باید بتواند از کلمات حرفه ای استفاده کرده و کشف هدف در کلمات کلیدی می تواند یکی از مهم ترین گزینه های پیش روی شما باشد. عنوان، متادیسکریپشن، مقدمه، تعداد کلمات و موارد دیگر در بهینه سازی محتوای شما دارای اهمیت است.

جزئیات مقاله شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و به طور کلی یکی از مهم ترین نکات را برای شما بیان خواهیم کرد که در تولید محتوا باید همواره مد نظر گرفته شود : زمانی که شما می خواهید برای تجزیه و تحلیل موتور جستجوی Google بگذارید، می توانید به صورت حرفه ای و بدون نقض در نوشتار، یک محتوای خوب بنویسید و این کار باعث می شود که محتوای شما از دید کاربر جذاب باشد و همین امر رتبه سایت(Site ranking)  شما را بهبود خواهد بخشید.

 

مطالب و توصیه هایی را در تولید محتوا بیان کنید که انجام آن آسان و نادیده گرفتن آن غیر ممکن باشد
با توجه به مطالب بیان شده شما می توانید تولید محتوا  خوبی داشته باشید. در واقع تا اکنون شما می توانید عنوان و مقدمه ای بسیار جذاب بنویسید که مخاطب را به خود جذب کرده است و اکنون زمان آن است که نکات مورد نظر را در مقاله خود اضافه کنید. در صورتی که می خواهید مخاطبین از تولید محتوا انجام شده توسط شما راضی باشند باید در هر محتوای نگارش شده، اطلاعات لازم را ارائه دهید. در صورتی که می خواهید در این خصوص بیشتر بدانید، در ادامه با ما همراه شوید.

اهمیت استفاده از عناوین فرعی در محتوا

نکات زیر برای ارائه اطلاعات ارزشمند و آسان مورد استفاده قرار می گیرد :

1.    از زیرشاخه سازی استفاده کنید :

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید آن است که از زیرشاخه سازی استفاده کنید. چرا؟ به این دلیل که خواننده مقاله شما، محتوا را اسکن می کند و در واقع پیش از مطالعه دقیق، نگاهی به کلیت آن می اندازند و در صورتی که مقاله شما به صورت یکپارچه نوشته شده باشد، نگاه مخاطب شما خسته خواهد شد.

در واقع عناوین فرعی را می توانیم به عنوان فرصتی بدانیم که در تولید محتوا برای اثبات ارزش مقاله مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت می تواند در جذب مخاطب به پست مورد استفاده قرار گیرد. در واقع باید بدانید که تولید محتوا یک نبرد دو طرفه است که هر دو طرف آن باید پیروز باشند!

از چند نکته زیر می توانید برای زیرشاخه سازی استفاده کنید :

    پس از چند پاراگراف، زیرشاخه ایجاد کنید :

عنوان های فرعی باید در سر تا سر مقاله شما یافت شوند. چرا؟ به این دلیل که به آسانی به مخاطب شما راهنمایی می دهند و همین امر باعث می شود که تجربه شفافی از محتوای شما به دست بیاورد و به آسانی به محتوای شما دسترسی داشته باشد.
هرگز فراموش نکنید که پست های وبلاگ شما یا تولید محتوا با توجه به تجربه مخاطبین شما ارزشمند می شوند.
در صورتی که خواننده در هنگام اسکن مقاله شما، یک متن یک پارچه را بسیار زیاد مشاهده کند، این مسئله باعث می شود تا وی خسته شود و این مانند آن است که با یک اتوبوس به تور گردشگری بروید و هیچ گاه برای استراحت از اتوبوس پیاده نشوید.

برای مثال :

به این مقاله و سایر مقالاتی که در خصوص آموزش تولید محتوا و مقاله نویسی برای شما منتشر کرده ایم نگاهی بیندازید و آن ها را مطالعه کنید.

چگونه در تولید محتوا موفق باشیم؟

از سه اشتباه رایج که در استفاده از عنوان فرعی وجود دارد، خودداری کنید : عناوین فرعی دارای عملکردی مشابه با عنوان دارند و از این روی باید مخاطب را کنجکاو مطالعه ادامه مقاله کنند. از این روی در زمانی که می خواهید تولید محتوا انجام دهید،

برای استفاده از عناوین فرعی سه اشتباه رایج زیر را انجام ندهید :

A : از یک لیبل برای زیر عنوان استفاده نکنید :

در صورتی که یک لیبل را برای تمامی زیر عنوان های خود استفاده کنید، مخاطب شما خسته می شود و این مسئله باعث می شود تا تیترهای فرعی شما باعث خروج مخاطب شما شود. شما باید به نوعی از لیبل ها استفاده کنید که برای مخاطب جذاب باشد.

B : عنوان فرعی نباید محتوا را لو بدهد :

یکی از رایج ترین اشتباهات آن است که عنوان در نظر گرفته شده برای زیر شاخه، محتوای کلی را لو بدهد و با این وجود کاربر احساس می کند که هیچ اجباری برای مطالعه ادامه مقاله وجود ندارد.

C : از عناوین فرعی رمزگذاری شده استفاده نکنید:

سعی نکنید که خیلی هوشمندانه و سخت از عناوین فرعی استفاده کنید. در واقع مخاطب نمی خواهد بازی حدس را انجام دهد و کنجکاوی بیش از حد نباید در تولید عناوین فرعی انجام شود.

چگونه محتوای خوبی تولید کنیم؟

برای مثال : در ادامه شما را با عناوین فرعی که در یک پست مربوط به تاثیر خواب در میزان استرس می باشد آشنا خواهیم کرد و سپس اطلاعاتی در مورد نقاط ضعف یا قوت آن را برای شما بیان خواهیم نمود :
•    اهمیت خواب
•    ایجاد یک روال خواب ثابت باعث کاهش اضطراب می شود
•    از چرت زدن و خوابیدن بیش از اندازه اجتناب کنید
همانطور که مشاهده می کنید، عنوان فرعی اول بسیار ساده است، دومی اطلاعات بیش از اندازه ای را لو می دهد و در مورد سوم شاید کاملا بی معنا باشد. درست است؟ حال به عناوین فرعی که توسط نویسندگان حرفه ای تر انتخاب شده اند دقت داشته باشید :
•    ساده ترین روش برای کاهش اضطراب روزانه
•    چگونه اضطراب را بدون استفاده از دارو کاهش دهیم؟
•    مهم ترین مسائلی که برای خواب بهتر باید از آن ها اجتناب کنید

    مقایسه هر زیر عنوان با عنوان اصلی خود :

هر عنوان فرعی که در تولید محتوا استفاده می شود باید با عنوان اصلی شما در ارتباط باشد. با این وجود در صورتی که عناوین فرعی با عنوان اصلی شما در تضاد باشد، در تولید محتوا باید دقت داشته باشید که در نهایت یک محتوا برای زیر عنوان، باید به نتیجه همسو با عنوان اصلی مقاله دست پیدا کنیم.

در واقع اگر عناوین فرعی با عنوان اصلی در تضاد باشد، ممکن است که مخاطب شما احساس گیجی و گم شدن در محیط را داشته باشد. در این صورت باید عناوین فرعی را تغییر دهید و بر این اساس در تولید محتوا باید از عناوین فرعی استفاده داشته باشید.
برای مثال : تصور کنید که در حال تولید محتوا با عنوان “چگونه از خود کمتر انتقاد کنیم؟” می باشیم و از زیر عنوان های زیر استفاده می کنیم :
A : افکار خود را بررسی کنید
B : اشتباهات خود را ثابت کنید
C : از خودتان در مورد قدرت و توانی که دارید سوال بپرسید
D : شجاعانه از زندگی روزمره خود دور شوید

 

چهارمین زیر عنوان به طور ناگهانی از موضوع دور می شود و در تناقض با عنوان اصلی و سایر عناوین فرعی می باشد و در واقع هیچ ارتباطی با زندگی روزمره شما ندارد.
شاید شما در کل قصد داشته باشید که در این زیر عنوان در خصوص دنبال کردن رویاهای خود می باشد و برای این مسئله می گویید که شغل و کارهای روزمره خود را کنار بگذارند ولی کاربر در هنگام اسکن کردن عناوین نمی تواند با این عنوان فرعی ارتباط برقرار کند و همین امر باعث می شود تا باعث سردرگمی شما شود.

با تولید محتوا و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید

    از یک الگو پیروی کنید :

در صورتی که در عنوان اصلی خود از کلماتی مانند روش ها، مراحل، علائم و غیره را ذکر کرده اید، بهتر است که بر این اساس عناوین فرعی را انتخاب کنید.
در صورتی که از این روش پیروی نکنید، تولید محتوا انجام شده توسط شما دیگر کاربرد و انسجام لازم را ندارد و توسط مردم نادیده گرفته می شود. شاید کمتر تولید کننده محتوا به این مسئله توجه داشته باشد و زمانی که شما از این شیوه استفاده کنید، تولید محتوا برای شما بهتر می شود.
در صورتی که عنوان های فرعی را از پست خود جدا کرده اید، بهتر است که اکنون لیستی بر اساس الگوی بیان شده داشته باشید.
برای مثال : تصور کنید که شما با عنوان “12 روش برای درمان بی خوابی” را می خواهید بنویسید و 12 عنوان فرعی در نظر دارید، در صورتی که می خواهید از یک الگو پیروی کنید، می توانید در ادامه با ما همراه باشید :
1.    هر روز ورزش کنید
2.    از مصرف بیش از اندازه کافئین خودداری کنید
3.    هر روز در ساعتی مقرر از خواب بیدار شوید
4.    هیچ چیز از خواب شب مهم تر نیست

در این عناوین فرعی شما می توانید از یک الگوی خاص پیروی کنید ولی در این مثال یک عنوان ناسازگار وجود دارد. در واقع سه عنوان اول دارای ریتم خاصی هستند و به نوعی دستوری بیان شده اند و اندازه ای سازگار دارند ولی در عنوان فرعی چهارم به طور ناگهانی عنوان فرعی تغییر شکل می دهد و ناگهان عنوان فرعی مانند سایر عناوین شروع نمی شود. این ناسازگاری باعث می شود تا شما نتوانید در جذب مخاطب موفق باشید.

  به نکات جدید و به روز بپردازید :

زمانی که شما می خواهید در خصوص یک مسئله خاص تولید محتوا داشته باشید، باید در نظر داشته باشید که کاربران شما از اطلاعات قدیمی آگاه هستند و به دنبال اطلاعات به روز می باشند که به صورت منحصر به فرد در تولید محتوا استفاده شده باشد.
چه توصیه ای در این خصوص می توانیم داشته باشیم؟ در واقع باید گفت که نکات اصلی را می توانید به صورت لیست بنویسید و مشاهده کنید که آیا تجربه منحصر به فرد یا اطلاعات جدیدی وجود دارد که مخاطب انتظار نداشته باشد؟

 

می توانید اطلاعاتی که عموم مردم وجود دارند را به چالش بکشید و با این کار مخاطبین را به خود جذب کنید. چطور می توانیم از یک روش جدید به جای روش های قدیمی و سخت استفاده کنیم؟ از چه روشی می توانیم استفاده داشته باشیم که دیگران از آن اطلاعی ندارند؟

به طور کلی می توان گفت که ارائه اطلاعات مفید در خصوص یک موضوع خاص دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و همچنین داده های شما باید به صورت معتبر و مفید ارائه شود. توصیه های قدیمی را کنار بگذارید و مخاطب خود را با روش های جدید آشنا کنید. با این وجود می توان انتظار داشته باشیم که خوانندگان شما باید به دنبال اطلاعات غیر منتظره ای باشند که قطعا برای آن ها جذاب باشد.

ارائه خدمات تولید محتوا با بهترین کیفیت

برای مثال : مقالاتی که ما در زمینه تولید محتوا ارائه دادیم می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید و شما می توانید با خیال راحت از این شیوه استفاده داشته باشید. شما می توانید حقیقت هایی که در خصوص ویژگی های مختلفی وجود دارد را بیان کنید و این کار باعث می شود تا تولید محتوا انجام شده توسط شما می تواند برای شما مفید واقع شود.

   از یک فرمول پیروی کنید :

باید توجه داشته باشید که پیروی از یک فرمول موفق می تواند به شما کمک کند تا فرآیند تولید محتوا را بهتر انجام دهید. طول هر بخش باید نسبتا مشابه باشد و هر عنوان فرعی باید از یک الگو پیروی کند. هر بخش بهتر است که با یک مثال به پایان برسد و در نهایت هر چقدر که انسجام متن برای شما بیشتر باشد می تواند به شما کمک کند تا تجربه بهتری داشته باشید.
تصور کنید که در حال تولید محتوا هستید که این محتوا شامل 5 مرحله می باشد و برای رسیدن به چیزی می باشد. در مرحله اول شما 500 کلمه را نوشتید و در مرحله دوم و سوم 100 کلمه را بیان کردید و در مرحله چهارم 200 کلمه نوشته اید و برای مرحله پنجم نیز 400 کلمه نوشته اید. این نوشتار شلخته می تواند باعث شود تا شما نتوانید در جذب مخاطب موفق باشید.

فرمول های تولید محتوا

مخاطبین شما این لیاقت را دارند و جزئیاتی مانند این موضوع می تواند برای مخاطب شما بسیار مهم باشد. اگر می خواهید یک فرمول برای تولید محتوا داشته باشید می توانید یک عبارت را پررنگ کنید و یا تجربه شخصی خود را بنویسید. سپس می توانید بر اساس عبارت پررنگ نسبت به ایجاد فرمول اقدام کنید. هر چقدر که فرمول های بیشتری در تولید محتوا داشته باشید می توانید نوشتن بهتری داشته باشید و محتوای شما مانند یک اثر هنری به نظر می رسد.
برای مثال : به پست که برایان هونیگمن می نویسد دقت داشته باشید، وی از هشتگ برای هر عنوان فرعی استفاده می کند، طول هر بخش می تواند سازگاری داشته باشد و یک نمودار را شامل می شود. مخاطب دقیقا می داند که هر بخش چه انتظاراتی را دارد و این مسئله باعث می شود که یک تجربه خاص داشته باشد.

   اطلاعات زیاد در محتوای خود ارائه بدهید :

اگر بتوانید در پست های خود اطلاعات زیادی را ارائه دهید و بر خلاف برخی از نویسندگان محتوا از مردم درخواست تماس یا خرید پکیج در طول محتوا نداشته باشید می توانید مخاطب خود را حفظ کنید و توصیه های زیادی می توانید داشته باشید.

اگر در پست های خود اطلاعات زیادی داشته باشید و از کاربران هزینه ای دریافت نکنید می توانید انتظار داشته باشید که اطلاعات لازم را ارائه دهید. به طور کامل می توانید مشکلات مردم را حل کنید. راه حل های کامل و توصیه های بیشتر می تواند به شما کمک کند تا مخاطبین وفاداری داشته باشید.

برای مثال :

آیا می خواهید محتوایی را در زمینه بازاریابی وابسته ارائه کنید، شما می توانید این توضیحات را در یک مقاله 10 هزار کلمه ای ارائه کنید و این مسئله در واقع یک اصل اساسی پیش روی شما می باشد و نظرات خوانندگان را ستایش خواهید داشت و شما می توانید بهترین عملکرد را داشته باشید. پستی با این حجم می تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و نباید از تعداد کلمات بترسید. در واقع می توانید این پست را خلاصه کرده و در یک توضیح 1000 کلمه ای نیز بگنجانید.

  شروع و پایان قدرتمند در تولید محتوا داشته باشید :

همانطور که در مقدمه و نتیجه گیری باید داشته باشید و مخاطبین خود را جلب کنید، می توانید در پایان مقاله نیز یک نتیجه گیری مختصر و مفید داشته باشید.
اطمینان کسب کنید که هر بخش باید محتوای بسیار خوبی باشد ولی در صورتی که پنج را برای دستیابی به چیزی را ارائه می دهید، مهم ترین نکات خود را باید برای روش اول و پنجم ذخیره کنید و در این قسمت ها ارائه کنید تا مخاطبین شما احساس رضایت داشته باشید. این کار باعث می شود تا پست شما احساس بهتری را در مخاطب شما ایجاد کند.

 

برای مثال : یکی از نویسندگان دو روش جدید برای نوشتن 1000 کلمه در ساعت را ارائه می دهد و زمانی که شما این مقاله را مطالعه می کنید، در میان ده روش، دو روش اول و دهم می توانند جذاب ترین و کامل ترین نکات را در اختیار شما قرار دهند.

چه کارهایی را باید در تولید محتوا انجام دهیم؟

پیش از نوشتن بخش های اصلی پست خود باید یک طرح کلی داشته باشید و نکات خود را که در تولید محتوا می خواهید آن ها را بیان کنید، در طول کل محتوای خود استفاده کنید. رئوس مطالب برای شما هرچقدر واضح تر و ساده تر باشند باعث می شوند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

 پایانی شگفت انگیز برای تولید محتوا داشته باشید

در حال حاضر ما در انتهای مقاله هستیم و باید پست خود را به صورت شگفت انگیز به انتها برسانیم. در این قسمت شما باید با مخاطب خود در ارتباط باشید و اطلاعات مورد نظر خود را به آن ها ارائه دهید.

در واقع می توان گفت که مخاطب این اعتقاد را دارد تا در نهایت بتواند به نتیجه ای که در تیتر به مخاطب ارائه دهید، برسد. از این روی توصیه می شود که حتما به پایان بندی مقاله خود در تولید محتوا توجه داشته باشید.

برای نتیجه گیری تولید محتوا، به این نکات توجه داشته باشید :

   به خواننده مقاله خود انگیزه بدهید :

به مخاطب خود بگویید که چه اطلاعاتی را به دست آورده است و در حال حاضر چه پیشرفتی را در زندگی خود می تواند مشاهده کند. زمانی که با موضوعی خاص تولید محتوا می کنید، می توانید در این خصوص با آن ها صحبت کرده و اطلاعاتی را در این خصوص به آن ها ارائه دهید.

زمانی که انتظارات ارائه شده در عنوان را بیان کنید، شما می توانید در زمینه تولید محتوا موفق باشید. در واقع شما می توانید در خصوص تجارب و همچنین سختی هایی که در خصوص آموزش و تولید محتوا داشته اید را با کاربران خود به اشتراک بگذارید.

چه کارهایی را نباید در تولید محتوا انجام دهیم؟

برای مثال : برای نتیجه گیری یک پست شما می توانید تمام مطالبی را که در محتوای خود به کار برده اید را به صورت خلاصه بیان کنید و این کار باعث می شود تا مخاطب بتواند به تمامی نکات یک بار دیگر فکر کند. همین مسئله در تشویق مخاطب به این که اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده است و مقاله برای وی مفید بوده است می تواند بسیار مفید واقع شود.
با مطالعه نتیجه گیری شما احساس خواهید کرد که می توانید هر کاری را بهتر انجام دهید.

  از ارائه اطلاعات جدید خودداری کنید :

به طور کلی می توان گفت که یکی از رایج ترین اشتباهاتی که بسیاری از وبلاگ نویسان در تولید محتوا مرتکب می شوند، آن است که در نتیجه گیری تولید محتوا ناگهان اطلاعات جدید و نکات بیشتری را ارائه می دهند.
این کار مانند آن است که در ده دقیقه آخر یک فیلم، شما تغییرات ناگهانی را شاهد باشید و یا یک شخصیت جدید معرفی شود، در این صورت ذهن مخاطب درگیر شده و در نهایت نمی تواند نتیجه گیری صحیحی را از مقاله شما داشته باشد. (How to Write a Blog Post in 2021)
برای مثال : در نتیجه گیری برخی از پست ها توصیه می شود تا مطالب قدیمی تری که در وبلاگ قرار دارد را مطالعه کنید تا بتوانید بهتر به نتیجه گیری برسید. این کار در واقع باعث می شود تا مخاطب احساس کند که به همین دلیل نتوانسته است درک صحیحی از محتوای شما داشته باشید. بهتر است این کار در میانه متن انجام شود تا در نهایت بتواند عملکرد بهتری را از خود داشته باشد.

چگونه به عنوان یک تولید کننده محتوا کار کنیم؟

 

  • چگونه قسمت نتیجه گیری را بنویسیم : روش طلایی

زمانی که قصد نوشتن نتیجه گیری در تولید محتوا را دارید بهتر است خود را جای مخاطب خود قرار دهید. در صورتی که وی به توصیه های شما در قسمت نتیجه گیری عمل کند در نهایت چه احساسی خواهد داشت؟ این مسئله باعث می شود تا بتوانید از دید خوانندگان بهترین عملکرد را داشته باشید و بدون مشکل می توانید نتیجه گیری کنید.

نکته سردبیر :

تعداد زیادی از وبلاگ نویس ها و کسانی که در خصوص نتیجه گیری خود دچار مشکل می شوند نمی توانند در تولید محتوا موفق عمل کنند.
در واقع باید بدانید که بیشتر مردم تمامی مطالب ما را مطالعه نمی کنند و حتی برخی از آن ها حتی نیمی از مقاله را مطالعه نمی کنند. از این روی باید یک نتیجه گیری کلی داشته باشیم و به کلمات به گونه ای روح بدهیم که در قسمت نتیجه گیری بتواند به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود به بهترین شکل دسترسی داشته باشد. شما می توانید در قسمت نتیجه گیری یک پست با کاربران خود در ارتباط باشید و با آن ها صحبت کنید. نباید این فرصت را از دست بدهید و حتما از آن باید استفاده کنید.

چگونه محتوا نویس موفقی باشیم؟

    پست خود را ویرایش کنید و تولید محتوا را بهینه سازی کنید

خب! شما توانستید تولید محتوا انجام دهید و قدم بعدی چیست؟ در واقع شما باید بیشتر از یک روز به محتوایی که نوشته اید نگاه نکنید و آن را رها کنید تا بتوانید پس از آماده شدن، ویرایش آن را انجام دهید. ویرایش یکی از مهم ترین بخش های تولید محتوا است، در صورتی که می خواهید مخاطب جذب کنید، با ویرایش کردن می توانید پست جذاب تری بنویسید و اینکه بدانید چگونه محتوا نویس موفقی باشیم به نکات زیر دقت کنید.

از این چک لیست برای ویرایش تولید محتوا استفاده کنید :

    قسمت های غیر ضروری را حذف کنید :

بهتر است که در ابتدا تمامی کلمات، جملات، پاراگراف ها و حتی قسمت های غیر ضروری محتوای خود را حذف کنید و تنها در موارد ضروری از کلمات و جملات استفاده کنید.

    انگیزه بدهید :

یکی از مهم ترین نیازهای محتوای شما آن است که شما با مخاطب خود همراه باشید. می توانید به مخاطب خود انگیزه بدهید و این کار باعث می شود که مخاطب شما احساس کند که شما با وی همراه هستید.

  تولید محتوا با احساس داشته باشید :

نوشتن یک مقاله با شور، انرژی و اشتیاق باعث می شود تا مخاطب از مطالعه مقاله شما خسته نشود و تا انتهای متن شما را همراهی کند.

  از خسته شدن چشم مخاطب جلوگیری کنید :

برای این که تولید محتوا خوبی داشته باشید باید در نظر داشته باشید که پاراگراف های بزرگ شما 2 الی 5 جمله به صورت حداکثر باید داشته باشند و جملات نیز باید از هم جدا شوند تا چشم مخاطب شما خسته نشود.

    از جمله بندی پیچیده جلوگیری کنید :

یکی از مهم ترین نیازهای شما برای تولید محتوا آن است که محتوای خود را به آسان تری شیوه ممکن به دیگران القا کنید. در واقع با این کار می توانید از گیج شدن مخاطب جلوگیری کنید.

    به زبان ساده تولید محتوا کنید :

باید در نظر داشته باشید که استفاده از کلمات تخصصی یا بیش از حد کتابی باعث می شود تا محتوای شما پیچیده تر شود و درک آن سخت تر. از این روی توصیه می شود که تولید محتوا راحت و به زبان ساده داشته باشید.

 محتوا را چک کنید :

نباید در مقاله و تولید محتوا اظهارات ضد و نقیض داشته باشید و یا از نوشتن نکات تکراری باید جلوگیری کنید.

  به وعده خود در عنوان و عنوان های فرعی عمل کنید :

باید در نظر داشته باشید که هر جمله و پاراگراف شما باید یک گام مخاطب را به هدفی که در عنوان و عنوان های فرعی بیان می کنید نزدیک تر کند.

 یکپارچه بنویسید :

تمامی پاراگراف ها و تمامی بخش های تولید محتوا از لحاظ معنایی باید به یکدیگر وابسته باشند و در غیر این صورت شما دچار مشکل خواهید شد.

    از چرخش ناگهانی مفهومی جلوگیری کنید :

هرگونه تغییر در موضوع باید به صورت معنا دار انجام شود و در صورت تغییر ناگهانی می توانیم انتظار داشته باشیم که مخاطب به مقاله ما جذب نشود.

 محتوای واقعی بنویسید :

باید سعی کنید که در تولید محتوا نباید از شخص دیگری تقلید کنید و یا محتوا را کپی کنید، خودتان را با نوشتن باید نشان دهید و در غیر این صورت محتوای شما با شکست مواجه خواهد شد.

  موارد مهم را جلوه ای خاص بدهید :

برای این که بتوانید در مقاله خود موارد مهم را بیشتر نشان دهید، می توانید از جلوه های خاص مانند خط کشیدن زیر محتوا یا کج کردن کلمات یا بولد کردن آن استفاده کنید.

   نکات کلیدی داشته باشید :

یکی از مهم ترین نیازهای شما آن است که در گروه بندی های خود به گونه ای نکات کلیدی را بیان کنید که درک مطلب برای مخاطب شما راحت تر باشد.

  توصیفات را جدی بگیرید :

یکی از مهم ترین روش هایی که در جلب نظر مخاطب مورد استفاده قرار می گیرد آن است که از توصیفات استفاده کنید. در واقع می توانید به صورت خاص و مشخص تولید محتوا کنید و از توصیف صفات هر گزینه می توانید محتوای بهتری داشته باشید. از جملات انتزاعی استفاده نکنید.

محکم صحبت کنید :

اطمینان داشتن به محتوایی که تولید می کنید دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. از کلماتی مانند ممکن است، شاید، احتمالا و غیره بهتر است که در تولید محتوا استفاده نشود.

    از تصاویر استفاده کنید :

محتوای گرافیکی در جذب مخاطب دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در صفحه تولید محتوا می توانید از عکس، اینفوگرافیک و غیره استفاده کنید که قطعا دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

    ترتیب را رعایت کنید :

یکی از مهم ترین مواردی که در تولید محتوا باید رعایت شود آن است که ترتیب نویسی داشته باشید. برای مثال  : صبحانه، نهار، شام یا خردسال، کودک، نوجوان، جوان، میانسال، کهن سال.

  دسته بندی را تصحیح کنید :

یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کنید آن است که تمامی لیست شما باید یک دسته بندی صحیح داشته باشند و همه مشترکات یک دسته بندی به گروه خاصی تعلق داشته باشند.

  تنبل نباشید :

باید اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعات لازم را در پست خود ارائه می دهید. پیوندهای خارجی صحیح هستند و در نهایت مخاطب برای درک مطلب مجبور نخواهد بود که روی یک لینک دیگر کلیک کند.

    کلمات ضعیف را حذف کنید :

یکی دیگر از مواردی که در تولید محتوا و مقاله نویسی باید رعایت شود آن است که از کلمات ضعیف نباید استفاده کنید. در واقع کلمات و افعال ضعیف باعث می شود تا کاربران به محتوای شما جذب نشوند و این امر باعث کاهش ترافیک سایت شما می شود.

   ریتم را رعایت کنید :

در تولید محتوا باید ریتم خاصی داشته باشید. سرعت بخشیدن یا کند کردن محتوا نیاز به دقت بالایی می باشد و در یک ریتم خاص باید انجام شود. توضیحات طولانی شما باعث می شود تا نوشتن شما دچار مشکل شود و نتوانید ریتم را رعایت کنید.

 

 به بدیهیات اهمیت بدهید :

غلط های املایی، اشتباهات گرامری و غیره می تواند باعث تضعیف محتوای شما شود و باید حتما به این مسئله اهمیت بدهید.

    صادق باشید :

این کار باعث اعتبار بیشتر محتوای شما می شود.

استفاده از CMS ها در تولید محتوا

  • ویرایش مقاله را چطور انجام دهیم : روش طلایی

یکی از بهترین روش هایی که برای ویرایش پست می توانید داشته باشید آن است که با صدای بلند پست خود را بخوانید. این کار به شما کمک می کند تا نکات بالا را بهتر درک کرده و جمله بندی های پیچیده، جملات تکراری و عدم ریتم بندی را اصلاح کنید.

در جنگ تولید محتوا پیروز میدان باشید

تولید محتوا یک نبرد است. نبردی که برای جلب توجه ایده های شما انجام می شود و شما شایسته آن هستید که در این نبرد پیروز باشید. در این نبرد، دشمن شما محتوای گیج کننده و خسته کننده می باشد که باعث می شود مخاطبین به محتوای شما اهمیت ندهند.

در تولید محتوا به چه مواردی باید اهمیت دهیم؟

روش های یادگیری بسیار زیاد هستند. CMS ها و افزونه های بلاگ نویسی را می توانید نصب کنید و حتی می توانید از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید تا در نهایت بتوانید تکنیک های بازاریابی محتوا را پیاده سازی کنید. در صورتی که ایده هایی برای نوشتن آماتور داشته باشید، دیگر هیچ مسئله ای برای شما مهم نخواهد بود و شما در این میدان پیروز خواهید بود. با توجه به این مسائل باید در نظر داشته باشید که تولید محتوا باید به صورت حرفه ای انجام شود.
تمامی مراحل یاد شده در قسمت بالا به شما کمک می کنند تا بتوانید در این نبرد پیروز میدان باشید. خبر خوبی که در این خصوص باید بیان شود، آن است که شما می توانید مهارت خود را با تجربه بالایی که دارید افزایش دهید و این مسئله باعث می شود تا بتوانید به خوبی در دنیای تولید محتوا پیروز شوید. مخاطبین شما، روی شما حساب می کنند.

من یک تولید کننده محتوای خوب هستم، چطور کار پیدا کنم؟

در صورتی که به کار تولید محتئوا علاقه دارید، یا به این کار به عنوان شغل دوم خود نگاه می‌کنید، عضوی از تیم بزرگ رایا مارکتینگ شوید. رایا مارکتینگ با استخدام غیر حضوری و همکاری با فریلنسر ها

مجموعه از تولید کنندگان محتوا را گرد هم آورده است و به یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا بدل شده است. شما هم عضو تیم رایا مارکتینگ شوید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.